Тема Запис числа в стандартному вигляді.
Мета: формувати вміння записувати числа в стандартному вигляді; виховувати і розвивати логічне мислення та навички роботи з картками.
Завдання:
- відтворити знання про властивості степеня, вміння розв’язувати приклади з перетвореннями чисел та виразів, використовуючи властивості степеня різними способами;
- систематизувати та узагальнити навчальні досягнення учнів щодо розв’язування вправ , застосовуючи властивості степенів, та їх використання в ході уроку під час формування компетенцій учнів з предмету;
розвивати:
- увагу, мислення, пам’ять, культуру математичного мовлення;
- вміння працювати самостійно, вміння спілкуватися, допомагати іншим, аналізувати ситуацію, оцінювати свої дії та дії інших учнів;
- вміння і навички щодо розв’язування різного роду вправ, оформлення завдань;
- загальнонавчальні навички (ведення зошита, організаційна робота, робота з роздатковим матеріалом, застосування теоретичних знань для виконання завдань);
- сприяти розвитку комунікативної, інформаційної, соціальної, полікультурної компетентностей, а також самоосвіти й саморозвитку, продуктивної творчої діяльності;
- виховувати уважність, кмітливість, охайність, працьовитість, самостійність, дисциплінованість, самокритичність.
Тип: урок формування умінь та навичок
Хід уроку:
І. Організаційно психологічний етап.
Доброго дня! Сідайте. Я рада сьогодні бачити ваші допитливі очі, чути ваші відповіді, а часом і питання. Кожному з вас хочу побажати, щоб на цьому уроці ви були:
«У» — усміхненими;
«С» — спокійними;
«П» - посидючими;
«І» — ініціативними;
«X» — хоробрими.
Іншими словами я бажаю вам успіху ! Будьте дуже уважні протягом уроку. І Організація класу.
Повідомлення теми і мети уроку.
ІІ Перевірка домашнього завдання :
1.Три учні біля дошки
1 учень: 102400; 21,56; 0,0000024;
2 учень: 180820; 33,430; 0,00000032;
3 учень: 12100; 435,82; 0,00328;
Запитання до учнів:
ІІІ . Актуалізація опорних знань. Індивідуальна робота за картками.
Картка 1 Картка 2
Записати в стандартному вигляді
4500000000; 12200,001; 0,001003 5820000; 1000001; 0,081008
Картка 3 Картка 4
Обчислити
2˙4˙16˙(1/2)-2˙2-3; 9˙33˙1/81˙(1/3)-2 4/9ав4˙3/2а-1в; (3х2)3; -(а2в3с-3)5
ІV . Фронтальна робота з класом. Удосконалення умінь та навичок.
А) означення степеня з цілим від’ємним показником
Б) властивості степенів;
В)(усно). Обчислити: (0,1)-3; (-4)-2; (25)2;
Г)спростити вираз: а-1˙а5˙а-2; х-3˙х5:х4; (1/5 а-1в-3)-2;
2. Записати у стандартному вигляді:
60,3; 603; 0,603; 1420; 14200; 0,0142;
3.Записати:
1 m= кг; 1 км= м; 1 кг= т; 1 кг= г; 1м= см; 1 см= м
4.Виконати множення:
3,25˙104˙1,4˙103; 7˙10-12˙1,3˙103;
4,4˙10-2˙5,2˙104; 1,8˙1010˙1021;
2,8˙10-15˙3,1˙10-5; 3˙4˙1015;
5.Записати та розв’язати задачі
1)Який шлях пройде світло за 2,8˙106 с , якщо v=3˙105км/с?
2)Густина заліза 7,8 ˙103 кг/м3.Знайти масу залізної плити об’ємом 7,2 ˙10-4 м3.
6.Виконати ділення:
(9,9˙102): (1,2˙10-1);
(1,23˙10-3) : (4,8˙10-2);
7,21˙104) : (3˙105);
7.Виразити:
У грамах: 3,8˙103 т; 5˙102 кг;
У сантиметрах: 1,7˙102 км; 5,3˙103 м;
У тоннах: 8,62˙10-1 кг; 8,7 ˙102 г.
Під час уроку учні проводять взаємоперевірку, здійснюють аналіз виконаних завдань.
V . Підсумок уроку.
1.Повторення правил.
2.Аналіз допущених помилок.
3.Оцінювання роботи учнів.
4. Вправа «закінчи речення»
VІ Домашнє завдання:
Повторення правил. Розв’язання вправ за підручником.