Методична розробка урока з англійської мови за темою «Що таке Алея Торнадо?»
із застосуванням технології «розвитку критичного мислення».
Методична розробка урока з англійської мови за темою «Що таке Алея Торнадо?»
із застосуванням технології «розвитку критичного мислення».
Технологічна карта уроку
Клас: 1-Г (5) Вчитель: Савич Маріанна Олександрівна
Предмет: Англійська мова
Тема уроку: «Що таке Алея Торнадо?»
Дидактична мета уроку: Інтенсифікація навчального процесу та максимальна активація учнів в ньому; сформувати й закріпити знання із теми погода та екстремальні природні явища;розвити навички читання, говоріння, сприймання на слух та критичного мислення.
Мета уроку:
Навчальна:
- сприяти удосконаленню навичок усної мови на осонові мовленєвого зразку;
- створити умови для розвитку вміння аудіювання та читання з витягом запитуваної інформації.
Розвиваюча:
- розвиток здібності аналізуівти, узагальнювати, зрівнювати та систематизувати надану інформацію;
- розвиток інтуітивних здібностей.
Виховна:
- виховання поважного ставлення до інших культур;
- формування вміння працювати у колективі, виховання поваги до співрозмовника.
Тип уроку: комбінований
Технологія: розвиток критичного мислення.
Форми роботи: фронатльна, індивідуальна, робота в парах.
Ресурси:
- підручник What a World 1;
- комп’ютер (відео Youtube «Top 10 Tornadoes» та «Storm Chasers» ).
Функції трьох фаз технології «розвитку критичного мислення».
Виклик |
Осмислення змісту |
Рефлексія |
1. Мотивоційне спонукання до роботи з новою інформацією, пробудження інтересу до теми. 2. Інформаційне спонукання «на поверхню» наявних знань за темою. 3. Комунікаційно-безконфліктний обмін думками. |
1. Інформаційне — отримання новою інформації за темою. 2. Систематизійна — класифікація наданої інформації за категоріями знань. |
1. Комунікаційна — обмін думками щодо нової інформації. 2. Інформаційна — придбання нових знань. 3. Мотиваційна — спонукання до подальшого розширення інформаційного поля. 4. Оцінна — співвідношення нової інформації та наявних знань, вироблення особистої позиції, оцінка процесу.
|
Хід уроку.
№ |
Етап уроку |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
УУД |
1. |
Організаційний момент. Введення в атмосферу іномовного спілкування. |
Перевіряє готовність учнів до уроку, вітає учнів, питає про самопочуття, створює атмосферу іншомовного спілкування. Good morning Students! How are you? |
Вітають вчителя, включаються у мовленєву діяльність. |
Регулятивні: - здійснити саморегуляцію та самоконтроль. Комунікативні: -слухати та розуміти мову вчителя.
|
Виклик |
||||
2. |
Постановка мети уроку. |
Активізація мислємовної діяльності. Look at the Board. What do you think we are going to speak about today? You are right, our today’s topic is «Extreme weather». Учні роблять «Мозковий штурм» What kinds of Extreme Weather do you know? Вчитель записує ідеї на дошку та робить «Кластер», а після цього показує фото на комп’ютері. What can you see at the pictures?
|
Роблять припущення за темою та змістом уроку. Відповідають на питання вчителя. Згадують усі природні явища, які знають, як англійською,а також й рідною мовою, а інші учні допомагають чи вчитель сама називає слова. |
Регулятивні: - виділити та освідомити те, що вже засвоєно та що ще потрібно засвоїти. Пізнавальні: - усвідомлена та довільна побудова мовного висловлювання. Предметні: - вміння використовувати у мові вивченої раніше тематичної лексики. |
3. |
Мотивація учбової діяльності. |
Вчитель пропонує відкрити текст та обговорити одне із природних явищ: Торнадо. What is a tornado? Where tornadoes occur? What kind of damage can they do? Пропонує відео «Top10 Tornadoes» до перегляду та виконання завдань за ним: Meaning Words that go together (Д1) |
Учні розповідають, що знають про Торнадо у США та які вони небезпечні. Робимо вправи до тексту. Переглядають відео про найнебезпечніші торнадо. |
Регулятивні: - виконувати саморегуляцію та самоконтроль. Комунікативні: - вміння з достатньою повнотою та точністю висловлювати свої думки відповідно до задач та умов комунікації. Пізнавальні: - усвідомлена та довільна побудова мовленєвого висловлювання. Предметні: - вміння використовувати у мові раніше вивченої тематичної лексики. |
Усвідомлення |
||||
4. |
Робота із текстом, вправами та відео. |
Розподіляє учнів на пари. Пропонує виконати завдання за допомогою тексту: Understanding the Reading Remembering Details Sentence Completion (Д2) Вчитель пропонує переглянути відео «Storm Chasers» та відповісти на запитання: Critical Thinking Some people go to where there are tornadoes or hurricanes happening and photograph them. These people are called storm chasers. Do you think these people are foolish or brave? Why? Why do you think they do dangerous work? Would you like to do something dangerous like that? Why or why not? |
Переглядають текст та відповідають на запитання вчителя. Поділяються на пари, читають текст та виконують завдання. Учні переглядають відео та відповідають на запитання, обговорюючи у групах.
|
Регулятивні: - здійснювати саморегуляцію та самоконтроль. Коммунікативні: - вміння співпрацювати із однолітками. Пізнавальні: - усвідомлена та довільна побудова мовленєвого вислову. Предметні: - вміння використовувати у мові вивченої раньше лексики. |
Рефлексія |
||||
5. |
Узагальнення вивченого матеріалу. |
Пропонує учням обміркувати, що потрібно зробити для покращення життя людей під час екстремальних природних явищах та обговорити погоду в Україні.
What can you do to make life better in these places? What is the weather like today? Учні роблять картки за темою погода (Д3) |
Виконують завдання вчителя та представлять усьому класу. |
Регулятивні: - здійснювати саморегуляцію та самоконтроль; - оцінювати правильність виконання учбової задачи, можливості її вирішення. Пізнавальні: - усвідомлена побудова мовленєвого вислову. Комунікативні: - вміння співпрацювати із однолітками.
|
6. |
Обговорення уроку. |
Просить учнів висловити свою думку про етапи уроку, вказати чи виниклі труднощі, підводить підсумки уроку, надає оцінку роботи учнів на уроці, стимулює подальшу працю. What have you learnt today? What are the weather words you know?
|
Висловолюють свою думку про хід уроку та відповідають на запитання вчителя. |
Особистісні: - вміння встановлювати звязок між метою діяльності та її результатом. Регулятивні: - спільно з вчителем та однокласниками надати оцінку діяльності на уроці; - виділити та усвідомити те, що вже засвоїно та що ще потрібно засвоїти. Пізнавальні: - усвідомлена та довільна побудова мовленєвого вислову. Комунікативні: - вміння з достатньою повнотою та точністю висловлювати свої думки. |
7. |
Інформація щодо домашнього завдання. |
Задаэ домашнє завдання: творче завдання за темою екстримальні явища в рідному місті |
Занотовують домашнє завдання. |
|
Д1
Д2
Д3