Урок з біології на тему: "Контрольна робота з теми "Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності""" (6 клас)

Про матеріал

Опорний конспект сучасного компетентнісно зорієнтованого уроку на тему: "Контрольна робота з теми "Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності"". Мета уроку: виявити рівень навчальних досягнень учнів з теми «Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності»; здійснити контроль і корекцію їх знань; перевірити вміння учнів оперувати біологічними термінами, застосовувати знання в стандартних і змінених умовах; розвивати навички письмово висловлювати думку; удосконалювати вміння творчо вирішувати поставлені завдання, відповідати на різнорівневі запитання; виховувати почуття відповідальності, охайність, самостійність.

Перегляд файлу

 

Дата: ____________

 

Тема:

Контрольна робота з теми

«Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності»

Мета:

Освітня:

виявити рівень навчальних досягнень учнів з теми «Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності»; здійснити контроль і корекцію їх знань; перевірити вміння учнів оперувати біологічними термінами, застосовувати знання в стандартних і змінених умовах;

Розвиваюча:

розвивати навички письмово висловлювати думку; удосконалювати вміння творчо вирішувати поставлені завдання, відповідати на різнорівневі запитання;

Виховна:

виховувати почуття відповідальності, охайність, самостійність.

 

Цілі:

учні повинні знати:

  • представників одноклітинних, багатоклітинних і колоніальних організмів

учні повинні вміти:

  • характеризувати прояви життєдіяльності в одноклітинних організмів, пристосування одноклітинних рослин і тварин до середовища життя, особливості будови вольвоксу, губок, ульви;
  • порівнювати будову і процеси життєдіяльності, одноклітинних, багатоклітинних і колоніальних організмів;
  • пояснювати різницю між колоніальними та багатоклітинними організмами;
  • розпізнавати одноклітинні організми на малюнках

учні повинні розуміти:

  • що кожен організм необхідний для колообігу речовин на планеті.

Обладнання та матеріали:

проектор, екран, ноутбук

Тип уроку: урок  перевірки  й  корекції  знань,  навичок,  умінь

 

 

 

 

 

 

 

План уроку

 

Етапи уроку,

їх зміст

Час

Форми і методи навчальної діяльності

Цільове призначення

І. Орієнтація, мотивація діяльності

2 хв.

Привітання класу,   «Створення сприятливого клімату»

Створення позитивної психологічної  атмосфери, яка сприяє цілісному розвитку особистості, налаштування на активну роботу на уроці

ІІ. Цілепокладання

3 хв.

Обговорення епіграфу до уроку,

«Мікрофон»

Мотивація навчальної діяльності, визначення теми, мети, завдань, очікувань уроку

ІІІ. Цілереалізація

 38 хв.

 

 

Вправи для профілактики зорової втоми i короткозорості

Письмова перевірка й корекція знань,  умінь, навичок,  з вивченої теми, повідомлення  та пояснення домашнього завдання

 

ІV. Рефлексивно -оцінюючий

2 хв.

 «ПРЕС»

Усвідомлення учнями власного рівня знань; підведення підсумків уроку

 

 

Хід уроку

І. Орієнтація, мотивація діяльності

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку

«Створення сприятливого клімату»

ІІ. Цілепокладання

2. Мотивація навчальної діяльності

Епіграф до уроку:

«Єдиний шлях, що веде до знань, - це діяльність»

Джордж Бернард Шоу

Обговорення епіграфу до уроку

3. Повідомлення теми, мети, завдань  уроку

Слово вчителя:

Учні разом з учителем формулюють мету, завдання уроку.

 

 

4. Визначення очікуваних результатів

 «Мікрофон»

?

– Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

ІІІ. Цілереалізація

1. Письмова перевірка й корекція знань,  умінь, навичок,  з вивченої теми

 Пояснення виконання завдань письмового контролю знань з теми, шкали оцінювання завдань різних рівнів складності (завдання контрольної роботи див. додаток до уроку)

  •  «Вправи для профілактики зорової втоми i короткозорості»

1. Подивитись прямо перед собою на класну дошку 2-3 с, перевести погляд на кінчик носа на 3-5 с. Повторити 6-8 разів.

2. Закрити повіки. Протягом 30 с проводити їх масаж кінчиками вказівних пальців.

2. Повідомлення  домашнього завдання

  • скласти кросворд з термінів теми «Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності» (за бажанням)*

ІV. Рефлексивно-оцінюючий

  1. Підведення підсумків уроку
  2. «ПРЕС»

?

Чи справдилися ваші очікування від уроку ?

«Я вважаю, що...»

«Тому що...»

«Наприклад...»

 «Отже...»

 Учитель відповідає на запитання, які виникли в учнів під час написання контрольної роботи

 

 

Використані джерела:

  1. Розробки уроків з біології 6 кл. до теми "Одноклітинні організми". [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://pti.kiev.ua/uroki/uroki-dlya-6-klasv/995-rozrobki-urokv-z-bologyi-6-kl-z-temi-odnokltinn-organzmi.html – Заголовок з екрану.
  2. С.В. Безручкова. Біологія. 6 клас. Конструктор уроку. Диск для вчителя.
  3. Біологія: підруч. для загальноосвіт. навч. закл. 6-й кл. / Л.І. Остапченко та ін. – К.: Генеза, 2015. – 224 с.

 

 

 

 

 

 


Додаток до уроку                            

     6 клас

Контрольна робота 1                    

Тема:

«Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності»

Варіант 1

І рівень

Виберіть одну правильну відповідь

1. До одноклітинних рослин належить:

а) хлорела;

б) вольвокс;

в) дріжджі;

г) амеба звичайна.

2. До прокаріотів належать:

а) бактерії;

б) дріжджі;

в) губки;

г) хламідомонада.

3. Хламідомонада розмножується:

а) брунькуванням;

б) статево;

в) нестатево;

г) статево і нестатево.

4. Міксотрофний (змішаний) тип живлення характерний для:

а) дріжджів;

б) евглени зеленої;

в) губки;

г) ульви.

 5. Голки скелету губок виконують функцію:

а) захисну;

б) рухову;

в) опорну;

г) видільну.

6. До бактеріальних захворювань не належить:

а) тиф;

б) дифтерія;

в) холера; 

г) грип.        (3 бали)

ІІ рівень.

1. Дати визначення термінам:

а) автотрофний спосіб живлення -

б) сапротрофи -

2. Підпишіть складові на малюнку «Будова клітини амеби звичайної»

 

 

 

 

 

 

 (3 бали)

ІІІ рівень

1. Із запропонованих відповідей виберіть дві або більше правильних.

Виберіть ознаки інфузорії:

а) має одну скоротливу вакуолю

б) форма тіла постійна

в) рухається за допомогою джгутика

г) рухається за допомогою війок

д) має два ядра

е) має клітинний рот      

2. Установіть відповідність між назвами одноклітинних організмів та їхніми зображеннями

А

Б

В

Г

Д

      1. Евглена  зелена  3. Амеба звичайна  

2. Хламідомонада  4. Хлорела                                  (3 бали)

ІV рівень

Дайте відповідь на запитання:

Дайте порівняльну характеристику одноклітинних і колоніальних організмів.                             (3 бали)

                                    6 клас

Контрольна робота 1                    

Тема:

«Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності»

Варіант 2

І рівень

Виберіть одну правильну відповідь

1. До одноклітинних тварин належить:

а) хламідомонада;

б) інфузорія-туфелька;

в) вольвокс;

г) губка.

2. Брунькуванням розмножується:

а) хлорела;

б) інфузорія;

в) дріжджі;

г) амеба.

3. Слизоподібний шар, яким вкрита поверхня багатьох бактерій, називається:

а) капсулою;

б) цистою;

в) спорою;

г) панциром.

4. Надлишок води в клітинах одноклітинних тварин видаляє:

а) травна вакуоля;

б) мітохондрія;

в) скоротлива вакуоля;

г) хлоропласти.

5. Центральна порожнина губки сполучається із зовнішнім середовищем через:

а) устя;

б) ротовий отвір;

в) клітинний рот;

г) пори.

6. До бактеріальних захворювань належить:

а) віспа;  в) гепатит; 

б) кір;    г) туберкульоз.

(3 бали)

 

ІІ рівень.

1. Дати визначення термінам:

а) гетеротрофний спосіб живлення -

б) паразити -

2. Підпишіть складові на малюнку «Будова клітини евглени зеленої»

 

 

 

        (3 бали)

 

 

ІІІ рівень

1. Із запропонованих відповідей виберіть дві або більше правильних.

Виберіть ознаки хламідомонади:

а) рухається за допомогою двох джгутиків

б) має вічко

в) має один хлоропласт чашоподібної форми

г) має декілька хлоропластів

д) має скоротливі вакуолі

е) не має скоротливих вакуоль

2. Установити відповідність між назвами одноклітинних організмів та їхніми зображеннями

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS5jlOL3pNfsyLhstjwzlB5ohYWQ_15JnLJKoGOB1SM--Rtv8d7          А

                Б

            В               

         Г

1. Хлорела  3. Дріжджі  

2. Бактерія  4. Інфузорія                                                       (3 бали)

ІV рівень

Дайте відповідь на запитання:

Дайте порівняльну характеристику губок і одноклітинних тварин.                                                            (3 бали)

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Теплюк Григорій Григорович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
24 липня 2018
Переглядів
20098
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку