Відділ освіти Великолепетиської районної державної адміністрації
КЗ «Великолепетиський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів»
Великолепетиської селищної ради
ПЛАН-КОНСПЕКТ
УРОКУ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ З ЕЛЕМЕНТАМИ ФУТБОЛУ
ДЛЯ УЧНІВ 8 КЛАСУ
Сапронова Ю.В.,
вчитель фізичної культури,
кваліфікаційна категорія:
ІІ категорія
2019-2020 н.р.
План-конспект уроку для 8-го класу
Тема уроку: Футбол
Завдання уроку:
1. Закріплення техніки передачі м’яча внутрішньою стороною стопи та зупинка підошвою, ведення м’яча вивченими способами;
2. Розвиток в учнів швидкісних якостей та спритності.
3. Формування позитивного відношення до занять з футболу, спонукання дітей до самостійного заняття спортом.
Мета уроку: виховувати в учнів любов до футболу, свідоме ставлення до занять фізичною культурою і спортом, сприяти зміцненню здоров’я учнів засобами ігор, естафет, вправ, виховувати завзятість, дисциплінованість, почуття товариськості, взаємодопомоги, здатність долати втому, а також потребу в систематичних заняттях фізичною культурою та спортом.
Місце проведення: спортивний зал.
Очікувані результати:
Учні повинні знати: |
Учні повинні вміти: |
Як контролювати свій стан здоров`я, рахуючи частоту ЧСС. |
Виконувати удари по м’ячу внутрішньою стороною стопи та зупинка підошвою. |
Інвентар: футбольні м’ячі, свисток, ворота, фішки, ноутбук, екран, проектор, драбина «Швидкості та координації», секундомір, маніжки.
Тип уроку: навчально-тренувальний
ХІД УРОКУ
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно – методичні вказівки |
Підготовча частина ( 14 хв. ) |
||
1.Організований перехід до місць занять |
30 сек. |
Дистанція до 0,5 м. До місця шикування йти в колону по одному стройовим кроком. |
2. Шикування в одну шеренгу, привітання. Повідомлення завдань уроку |
1 хв.
|
На місці шикування розташуватися в одну шеренгу. Звернути увагу на зовнішній вигляд, поцікавитись самопочуттям. Наголосити, що за якісне виконання вправ та теоретичних відповідей учні будуть отримувати кольорові наліпки. Звернути увагу учнів на мультимедійний екран Завдання на урок повідомити, пояснити. Звернути увагу на згуртованість і узгодженість
|
Вправа «Асоціативний кущ» - футболіст; - команда; - футбол. |
1 хв. |
Учні озвучують свої асоціації, які у них виникають зі словами, запропонованими вчителем.
|
3. Техніка безпеки на уроці. - слухати уважно вчителя, виконувати вправи лише за сигналом або командою вчителя; - дотримуватись інтервалу і дистанції, під час розминки, не обганяти один одного; - виконувати вправи чітко, без перекручувань та не заважати іншим виконувати вправи; - перед виконанням передачі переконатися, що партнер готовий до прийому м’яча; - завжди розраховувати силу удару; - контролювати напрямок польоту м’яча. |
1 хв. |
Звернути увагу дітей на те, що дотримання правил з техніки безпеки на уроці дозволить уникнути важких травм, зберегти здоров’я та покращити працездатність |
4. Вимірювання ЧСС за 6 секунд |
15 сек. |
Виділити спеціальними наліпками учнів з ЧСС більше ніж 9 уд. |
5. Ходьба праворуч в обхід по спортивній залі |
10 сек. |
Дистанція два кроки |
6. Різновиди ходьби: - на носках; - на п’ятках; - на зовнішній стороні стопи - на внутрішній стороні стопи |
1 хв. |
Дистанція – 1 м. Темп повільний. Руки підняті вгору, потягнутися, перевести погляд на кінчики пальців. Руки за голову, тримати поставу. Руки в сторону Учні перешиковуються з колони по одному в колону по два через середину |
7. Біг та його різновиди: - рівномірний біг; - з високим підніманням стегна; - закидання гомілки назад; -приставним кроком, правим боком; - приставним кроком, лівим боком; - схресними кроками(правим та лівим боком); - спиною вперед; - дріб’язковий на місці - прискорення |
4 хв.
|
Біг через середину зали Дотримуватися дистанції 1-2 м Вдих – через ніс, видих – 3-4 кроки. Руки на поясі. Хлопці роблять вправу до кінця залу, а дівчата до середини |
8. Ходьба з вправами для відновлення дихання. |
30 сек.
|
Руки через сторони – вгору, затримати подих на 3-4 с, руки опустити вниз – видих. |
9. Комплекс загальнорозвиваючих вправ на координаційній драбині: 1. Виконання одного кроку в кожному квадраті +прискорення до фішки. 2. Виконання кроку в кожному квадраті правим та лівим боком +прискорення до фішки. 3. Забігання, розбігання приставним кроком у кожний квадрат + прискорення до фішки 4. Стрибки в кожний квадрат правою ногою, а потім лівою +прискорення до фішки. 5. Стрибки в кожний квадрат двома ногами +прискорення до фішки. |
3 хв
|
Хлопці виконують до кінця, а дівчата з середині драбини і до фішки Індивідуальний підхід до навантаження учнів (учні підготовчої групи та діти, ЧСС яких перевищує норму, виконують вправи до середини майданчика).
|
10. Вправи на відновлення дихання та розтягування: - випад вперед; - на один крок торкнутися правою рукою до правої стопи, на другий крок до лівої - на один крок кругові оберти правою ногою, а другий крок лівою |
2 хв. |
Темп повільний Вдих глибокий – руки вверх, видох повільний – руки вниз через сторони Спина пряма Коліна рівні |
10.Повторний замір ЧСС за 6 с.
|
30сек. |
Звернути увагу на дітей з ЧСС більше 14 уд. |
|
||
Основна частина ( 27 хв. ) |
Підготовчі вправи до ведення, передач та зупинки м’яча:
1. В.п.: о.с. 1 – носком лівої ноги ледь торкнутися м’яча; 2 – зміна положення ніг; 3-4 – теж саме. Після кожного виконання вправи дріб’язковий біг на місці.
2. В.п.: стоячи на правій нозі, ліва в упорі носком на м’яч. 1-4 – перекачування м’яча від носка до п’яти, не відриваючи стопу ноги від м’яча; 1-4 – зміна ніг, виконуємо теж саме. Після кожного виконання вправи дріб’язковий біг на місці.
3. В.п. ноги на ширині плечей, м’яч поміж ніг, ближче до правої 1-7 – легкі поштовхи м’яча внутрішніми частинами стопи; 8- зупинка правою ногою підошвою
4. Теж саме, але м’яч ближче до лівої ноги. |
4 хв
3-4 р
3-4 р
2 р |
Створення ситуації успіху. Індивідуальний підхід до навантаження учнів (учні з ЧСС вище норми додаткові вправи не виконують)
М’яч не повинен зрушити з місця Ноги згинати в колінах
Постійний контроль м’яча, не допускати втрати контролю.
М’яч постійно контролювати. Не допускати втрати контролю. |
Спеціальні вправи в парах для закріплення ведення, передач та зупинки м’яча: 1. Ведення м’яча. Перший учень здійснює ведення м’яча, рухаючись вперед. Інший виконує роль захисника, відходячи поступово назад приставними кроками. Дійшовши до вказаного місця, учень з м’ячем віддає передачу. Після цього працюють у зворотному порядку. 2. Передачі та зупинки м’яча підошвою в русі. Перший учень з просуванням уперед здійснює передачі м’яча. Другий рухаючись спиною назад, виконує зупинку м’яча підошвою і відходить далі назад. Перший учень підійшовши до м’яча, знову виконує передачу. Пройшовши дистанцію 9 метрів учні міняються ролями. |
4 хв
2 р
2 р |
Відеопоказ вправ на мультимедійному екрані.
Здійснювати контроль за м’ячем. Не відпускати м’яч далі ніж 50 см. Відстань між учнями не більше 1 – 1,5 метри. Запропонувати учням вказати характерні труднощі під час ведення м’яча. Виправити типові помилки.
Передачі виконувати внутрішньою частиною стопи. Темп середній
Запропонувати учням вказати характерні труднощі під час передач та зупинок м’яча та коли використовується ці технічні елементи в грі. |
Закріплення передачі м’яча внутрішньою стороною стопи та зупинки підошвою.
1. Передачі м’яча в парах. Учні розташовані один до одного обличчям на відстані 9 м. Перший учень виконує передачу м’яча внутрішньою частиною стопи, інший виконує зупинку підошвою і т.д.
2. Передачі м’яча в четвірках. Учні розташовані один до одного обличчям на відстані 9 м. Перша пара учнів одночасно виконують передачу м’яча другій парі, міняються місцями. Друга пара виконує зупинку м’яча, передачу та переміщення так як і перша пара. |
3 хв.
3 хв.
|
Відеопоказ вправ на мультимедійному екрані.
Передачі виконувати точні. Диференційований підхід до виконання вправи (залежно від фізичної підготовки учні можуть корегувати дистанцію між партнерами)
Передачі виконувати внутрішньою стороною, зупинки підошвою. Диференційований підхід до виконання вправи (залежно від фізичної підготовки учні можуть корегувати дистанцію між партнерами) |
Закріплення ведення м’яча вивченими способами, передачі та зупинки. Робота в парах
1.Учні розташовані обличчям один до одного на відстані 9 м. Перший учень виконує ведення м’яча до центра, виконує зупинку та передачу м’яча партнеру, повертається на місце спиною вперед. Другий виконує дріб’язковий біг на місці доки не отримає передачу, а потім те ж саме.
2. Учні розташовані обличчям один до одного на відстані 9 м. Перший учень виконує ведення м’яча до партнера, обходить його. Повертаючись назад, виконує зупинку біля фішки та передачу партнеру. Другий виконує дріб’язковий біг на місці доки не отримає передачу, а потім те ж саме. |
3 хв.
3 хв. |
Ведення виконувати внутрішньою, зовнішньою частиною стопи або носком. Постійно контролювати м’яч. Диференційований підхід до виконання вправи (залежно від фізичної підготовки учні можуть корегувати дистанцію між партнерами)
Ведення виконувати внутрішньою, зовнішньою частиною стопи або носком. Постійно контролювати м’яч. Диференційований підхід до виконання вправи (залежно від фізичної підготовки учні можуть корегувати дистанцію між партнерами) |
3. Рухлива гра на закріплення ведення м’яча: - один гравець; - двоє гравців.
|
3 хв.
|
У кожного учня футбольний м’яч, по свистку робить ведення м’яча по залу в різні сторони, потім за сигналом вчителя на 1- учні зупинили м’яч стопою, на 2- коліном, на 3 –присіли на м’яч, на 4- хлопці зробити упор лежачі, а дівчата – зупинилися і м’яч між ногами. На другий раз учні діляться на пари, беруться за руки і роблять все те саме. |
5. Навчальна гра за спрощеними правилами |
4 хв. |
Дівчата грають на одній половині залу, а хлопці на іншій за правилами «Чесна гра» |
|
||
Заключна частина (4 хв ) |
||
1. Шикування, ходьба по залу. 2. Ходьба для відновлення дихання. |
1 хв.
|
Темп повільний. Вдих глибокий – руки вверх, видох повільний – руки вниз через сторони |
2. Шикування в одну шеренгу. Підведення підсумків уроку • відмітити кращих учнів; • поцікавитись, чи сподобалось учням на уроці, який вид роботи сподобався найбільше; уточнити які завдання були поставлені на уроці та чи виконані вони протягом уроку |
1хв. |
Відмітити кращих учнів. Поставити оцінки Залучання учнів до самостійного щоденного виконання фізичних вправ на свіжому повітрі |
Рефлексія: - Я дізнався… - Зрозумів… - Навчився… - Найбільші труднощі відчував… - Я не вмів, а тепер вмію…
|
1хв. |
|
3. Домашнє завдання: Учням пропонується на вибір два комплекси вправ на вдосконалення технічної та спеціальної фізичної (швидкісних якостей) підготовки футболіста (додаток 1) |
30 сек. |
Особистісно орієнтовний підхід: відповідно до показаних результатів на уроці порадити учням відповідні комплекси. Учні вибирають собі варіант домашнього завдання. |
4. Повторне вимірювання ЧСС за 6 секунд |
15 сек. |
Поцікавитися самопочуттям учнів. Звернути увагу на учнів, з високою ЧСС на початку уроку. Норма 12 ударів |
5. Організований вихід із місця заняття |
15 сек. |
Рухаючись проти ходом учні плескають один одного по долоням. В колону по одному
|
Додаток 1
Домашнє завдання
Комплекс 1
Вправи на вдосконалення технічної підготовки |
Комплекс 2
Вправи на вдосконалення фізичної підготовки
|
Перед виконанням комплексу необхідно виконати розминку!!!
1. В. п.: о.с., права нога на м'ячі в упорі стопою. Виконати зміну ніг (20р).
2. Передачі м’яча в стіну правою та лівою ногою з 3-5 метрів, зупинка підошвою (6-8р).
3. Удари м’ячем у ціль з 7-9 метрів правою та лівою ногою (по 10 разів).
|
Перед виконанням комплексу необхідно виконати розминку!!!
1. Біг з максимальною швидкістю 2-3 підходи по 30 сек. Відпочинок між підходами 1 хв.
2. Дріб'язковий біг (8-12 м); 2- 3 підходи. Відпочинок між підходами 1 хв.
3. Імітація рухів рук як під час бігу з максимальною швидкістю (20-30 с) 2- 3 підходи. Відпочинок між підходами 1 хв. |