Урок з інтегрованого крсу ЯДС технологічна галузь "Виготовлення м'якої іграшки "Поважний слон"

Про матеріал
Конспект уроку з інтегрованого курсу ЯДС ,виготовлення м'якої іграшки з підручних матеріалів.
Перегляд файлу

Тема уроку: «Виготовлення об’ємної іграшки «Поважний слон»»

Мета: ознайомити учнів із послідовністю виготовлення іграшки;навчити організовувати робоче місце;дотримувати правил безпеки праці та санітарно – гігієнічних вимог;вдосконалювати прийоми роботи з ножицями,клеєм,голкою та нитками;виховувати охайність під час виконання роботи;розвивати творче мислення,естетичні нахили учнів;виховувати любов до праці.

Обладнання: шкарпетка,вата,тоненькі резиночки для плетіння,рухливі оченята,фломастер чорного кольору,ножиці,голка,нитки,клей,кольоровий картон.

Тип уроку:комбінований

                                         Хід уроку

  1.        Організаційний момент
  •          Доброго дня.Я вас вітаю на уроці і бажаю вам хорошого настрою та успіху

2.  Перевірка наявності необхідного матеріалу

Перевірте,щоб у вас на партах лежало все необхідне для уроку:шкарпетка,вата,тоненькі резиночки для плетіння,рухливі оченята,фломастер чорного кольору,ножиці,голка,ґудзики,нитка,клей,кольоровий картон.Все інше прибрали з парти,щоб не заважало.

3. Мотивація навчальної діяльності

( створення сприятливої атмосфери)

Оберіть собі смайлик,який вам найбільше вам подобається саме зараз(кожен учень обирає собі смайлик на початку і в кінці уроку).

4 Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.

Еврестична бесіда.

1.Чи можна власноруч виготовити гарну річ,заміст того,щоб придбати її в магазині?

М’які іграшки – незмінні атрибути дитинства з найдавніших часів.У переважної більшості дітей є улюблена іграшка,з якою дитина любить гратися найбільше,носить з собою,обіймає чи бере в ліжко.Найчастіше – це  м’яка іграшка.Цей вид,один з найнебезпечніших(немає гострих кутів,пластикових деталей).Ці об’єкти втілюють найкращі якості дитинства – тепло,затишок,ніжність.

5. Мотивація навчальної діяльності

Іграшку люблять всі і дорослі і діти.Вона – постійний супутник дітей

Ще не вміючи седіти,дитина вже слідкує за іграшкою очима,намагається

захопити її рученятами.Дитина підростає і іграшки змінюються.Дорослі теж люблять іграшки,часто  колекціонують.Іграшки створювали народні умільці,які передавали свою майстерність з покоління в покоління.

  Нині ми бачимо велике розмаїття іграшок в магазині.Іграшку дарують на День народження,Новий рік.А найкращий подарунок – це іграшка виготовлена  своїми руками.

6.Повідомлення теми уроку.

Тема сьогоднішнього уроку «Виготовлення об’ємної м’якої іграшки з шкарпетки «Поважний слон»».

  •          Яка ваша м’яка іграшка?
  •          Як ви думаєте,як з’явилась ваша іграшка?
  •          Де її виготовили?
  •          Скільки вона коштує?

Іграшку можна виготовити самостійно.Наприклад,пошити з тканини.Сьогодні ми виготовимо іграшку з підручних матеріалів.

Переваги іграшки,яку ви виготовите самостійно:

  •          Вона буде саме такою,як вам хочеться.
  •          Вона значно дешевша.
  •          Таких іграшок можна зробити багато і різних.

1.Історія виникнення м’якої іграшки.

В 1879 році жителька німецького міста Генген Маргарет Штайфф, з дитинства прикута до інвалідного візка,пошила кілька кумедних звіряток в подарунок на Різдво своїм племінникам.Іграшки мали такий успіх у сусідських дітлахів,що Маргарет,перша рукодільниця в окрузі,почала отримувати шквал замовлень.Незабаром,батько дівчини відкрив невелику майстерню,в якій трудилися Маргарет та її сестри.Справа пішла з таким спіхом,що вже через декілька років  майстерня перетворилася на фабрику іграшок.У 1901 р.Маргарет запатентувала свого ведмедика,який опирався на всі чотири лапи.А через рік З’явився перший плюшевий ведмідь.Нині улюблена іграшка  всьому світі.

7. Актуалізація опорних  знань

«Відкритий мікрофон».

  •          Чи потрібно дітям вміти виготовляти іграшку власноруч?( відповіді дітей).
  •          Значення іграшки в житті людини це…
  •          Які є види іграшок? (розвиваючі,декоративні,колекційні,народні,ляльки для театральних вистав,іграшки – сувеніри.
  •          Що є наповнювачем м’яких іграшок?
  •          Яка ваша улюблена іграшка,і як вона у вас з’явилася?
  •          Чи можна уявити світ в якому немає іграшок?
  •          А чи є такі діти,які не люблять  іграшок?( світ дитинства та іграшки не існують один без одного).Без іграшки світ став би сумним та безрадісним.

Дитинство – є чарівна країна! Господарюють у ній діти,найчудовіший народ на планеті.Чарівний,світлий і ні з ким не зрівняний світ дитинства,країни добра,світла і радості,безмежного і турботного щастя.звідки ми усі родом.

1.Коротке повторення правил безпеки праці.

  •          Працюй лише гострими ножицями.
  •          Не бери багато наповнювача відразу.
  •          Тримай робоче місце в порядку.

2.Інструктаж з виготовлення виробу.

1.Візміть чисту шкарпетку.

2.Розділіть умовно її на частини:носок – це голова,п’ятка – тулуб.

3.Відріжте верхню частину шкарпетки .Там де гумка – з неї зробимо вуха і хвіст.

4.Наповніть шкарпетку сінтепоном.Сформуйте голову і тулуб.

5.Перев’яжіть ниткою місце  між головою і тулубом.

6.Пришийте вушка,хвостик.

7.Пришийте газики або намистинки – це очі.

8.Прикрасьте слона стрічкою.

Показ учителем кожного етапу.

3.Самостійна робота учнів.

Учні виконують роботу за зразком,учитель допомагає тим,хто потребує підтримки.Під час роботи звучить спокійна музика.

5.Оцінювання старанності,охайності,творчого підходу.

6.Рефлексія. 

Діти знову вибирають смайлик.

  •          Перегляд малюнків.
  •          Виставка.

Завершіть речення.

  •          Сьогодні я дізнався …
  •          Я вже давно знав про …
  •          Мене здивувало …
  •          Мені захотілось …
  •          Було цікаво …
  •          Було складно …
  •          Мені довелося пригадати.
docx
Додано
9 листопада
Переглядів
56
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку