26 січня о 18:00Вебінар: Співпраця вчителя з батьками дитини з особливими освітніми потребами

Урок з курсу "Я у свыты" за темою "Навчальний проект (груповий, за вибором учнів): «Сім чудес України», «Я пізнаю Україну»"

Про матеріал

Навчальний проект (груповий, за вибором учнів): «Сім чудес України», «Я пізнаю Україну» Мета. Формувати уявлення учнів про унікальність та неповторність природи України, рідного краю; розширити знання учнів про чарівність краєвидів та дивовижність куточків України; стимулювати творчу ініціативу; розвивати образне сприймання, мовлення. Привернути увагу до проблем охорони навколишнього середовища та сприяти їх збереженню. Виховувати шанобливе ставлення до історії рідної країни.

Перегляд файлу

Дата                        Урок                                 Я у світі                                  4 кл.

Тема. Навчальний проект (груповий, за вибором учнів): «Сім чудес України», «Я пізнаю Україну»

Мета. Формувати уявлення учнів про унікальність та неповторність природи України, рідного краю; розширити знання учнів про чарівність краєвидів та дивовижність куточків України; стимулювати творчу ініціативу; розвивати образне сприймання, мовлення. Привернути  увагу до проблем охорони навколишнього середовища та сприяти їх збереженню. Виховувати шанобливе ставлення до історії рідної країни.

Обладнання. Малюнки, записи, плакати.

Тип уроку. Узагальнення знань.

Перебіг уроку

І.Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

- Хто ви? (Діти України)  Що вас цікавить?

- Що вас зворушує? (Схід сонця, спів птахів)

- Що вас турбує?(Стан повітря, води, землі)

- Що вас об’єднує? (Любов до України)

У всіх людей одна святиня.                                           Є багато країн на Землі 
Куди не глянь, де не спитай.                                        В них озера річки і долина 
Рідніше їм своя пустиня,                                               Є країни великі й малі 
Аніж зелений в чужині рай.                                        Та найкраща завжди Батьківщина!

- Що для вас означає слово Батьківщина? («Асоціативний кущ»)

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. 

- Нам з вами пощастило народитися на мальовничій, щедрій та багатій землі, ім’я якій "Україна". Ми – українці. Це звучить гордо. Бути українцем – означає пишатися своєю Вітчизною. А нам є чим пишатися.

Ми живемо з вами у час новітніх технологій і за щоденними турботами часто не помічаємо, а іноді і не знаємо, скільки прекрасного, унікального, святого, історичного надбання нашого народу знаходиться поруч з нами. То ж давайте сьогодні, хоч на годину доторкнемося серцем і душею до історії українського народу, познайомимося з унікальними творіннями рук його, навчимося цінувати і любити прекрасне, неповторне надбання наших предків.

Епіграфом до сьогоднішньої зустрічі ми взяли слова відомого українського поета Василя Симоненка: "Україно! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе!".

Сьогодні ми з вами здійснимо віртуальну подорож і відвідаємо сім історико-культурних пам’яток нашої держави, які за підсумками Всеукраїнської акції Сім чудес України заслужили на почесне звання Чудо України. 

1.Хто з вас знає що таке чудо? 

Чудо – це щось надзвичайно прекрасне. Те, що гідне великого подиву, незвичайне, дивовижне.

Існує 7 нових чудес світу. Це Великий китайський мур  , Стародавнє м.Петра (Йорданія), Христос-Спаситель (статуя в Ріо-де-Жанейро, Бразилія), Історичне святилище Мачу-Пікчу (Перу), Доколумбове місто Чичен-Іца (Мексика), Колізей (Рим, Італія), Тадж Махал (Індія)

В нашій країні є багато таких чудес, але виділяють лише сім.

Є 7 природних чудес України – це Асканія-Нова , Дністровський каньйон , Гранітно-степове Побужжя , Мармурова печера , Подільські Товтри , Світязь , Синевир.  

РОЗПОВІДЬ ПРО АКЦІЮ «СІМ ЧУДЕС УКРАЇНИ»

У травні 2007 року стартувала Всеукраїнська акція "Сім чудес України". Її ініціатором був відомий політик Микола Томенко.

"Ця акція пов’язана з необхідністю максимального просування позитивного іміджу сучасної України як країни з унікальною історією, культурою, архітектурою та надзвичайно великими туристичними можливостями", – зазначав політик.

Акція тривала дев’ять місяців. Регіональні оргкомітети представили своїх претендентів на звання Семи чудес. З них був складений список 100 претендентів. Чудеса визначалися за результатами інтернет-опитування й опитування експертів.Переможцями стали:

 • заповідник "Кам’янець" (м.Кам’янець-Подільський Хмельницької області);
 • Києво-Печерська лавра (м.Київ);
 • парк "Софіїівка" (м.Умань Черкаської області);
 • заповідник "Софія Київська" (м.Київ);
 • Херсонес Таврійський (м.Севастополь);
 • заповідник "Хортиця" (м.Запоріжжя).
 • Хотинська фортеця

Отже, я пропоную вам, на час нашого заходу, стати пасажирами туристичного автобусу і здійснити віртуальну екскурсію до історичних місць, які по праву називаються Чудесами України.

Прошу всіх зайняти свої місця і ми з вами вирушаємо в дорогу.

ІV. РОЗКРИТТЯ ТЕМИ УРОКУ. 

1 Заповідник "Кам’янець" Розташований в Кам’янець-Подільському Хмельницької області. Ще 23 березня 1928 у Харкові УРСР видала Постанову «Про оголошення замку-фортеці в місті Кам’янці-Подільському державним історико-культурним заповідником». Відповідно до цієї Постанови замок у межах старовинних його стін і земляних валів з усіма старовинними фортечними спорудами, що мало історико-культурне значення, у відання наркомату освіти УРСР.

2. Києво-Печерська лавра Одна з найбільших православних святинь України.

3. Національний дендрологічний парк "Софіївка" Парк, науково-дослідний інститут Національної академії наук України. На сьогодні — це місце відпочинку. Щорічно його відвідують близько 500 тисяч людей. Площа — 179,2 га. Парк «Софіївка» заснований у 1796 році власником міста Умані, магнатом Станіславом Щенсним Потоцьким та названий на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької.

4 СОФІЯ КИЇВСЬКА Місце, про яке ми зараз поведемо розмову, відоме та дороге кожному українцю. Ще в V столітті до н.е. славнозвісний давньогрецький історик Геродот описав народи, які населяли в ті далекі часи територію нашої країни. Так світ уперше довідався про унікальну своєрідність стародавньої України.

5. Херсонес ТаврійськийА ми прямуємо з вами до мальовничого куточка України – острова Хортиця. Це найбільший острів на Дніпрі, розташований в районі м.Запоріжжя нижче Дніпровської ГЕС, унікальний природний і історичний комплекс. Довжина острова 12,5 км, ширина в середньому 2,5 км. А що є унікального на цьому острові і чому його оголошено Національним заповідником?

6. Острів Хортиця Наш екскурсійний автобус наближається до фортеці, яка вражає своєю неприступністю серед всіх оборонних фортець Європи. А розташована вона на березі Дністра

7. Хотинська фортеця

Легенди фортеці

    Найпоширеніша з легенд - про дівчину з глечиком. Хоробрі воїни місяцями відстоювали фортецю, жінки дбали про продовольство, чоловіки - майстрували зброю і відбивали атаки. Але одного разу у фортеці закінчилася вода, а солдати скоро змучилися від спраги. Молода і хоробра дівчина зголосилася набрати води біля річки. Непомічена, вона пробралася до Дністра і взяла звідти води, але на зворотному шляху її помітили ворожі воїни. Стріла смертельно поранила дівчину, її руки здригнулися - і частина води пролилася на стіну. Але, зібравши останні сили, хоробра красуня донесла глечик воїнам - і померла у них на руках. Як не дивувалися бійці, але пляма на стіні не тільки не висохла, але і набула форми глечика, з тих пір нагадуючи людям про те, як самовіддано боролися за свободу їх предки.

Ще одна історія свідчить, що у фортеці були замуровані бранці, і це їх сльози просочуються крізь камінь.
     Як би там не було, пляма на кріпостній стіні, що ніколи не висихає - досить цікавий феномен, а кожен місцевий житель знає величезну кількість варіантів історії походження цієї плями, які завжди цікаво послухати і порівняти. 

 - Підходить до завершення наша подорож країною, що розташована у самісінькому центрі Європи, яка замиловує кожного своєю неповторною природою, зачаровую співучою мовою і мелодійними щемливими піснями, що має багатовікову історію, а найголовніше – є нашою з вами Батьківщиною.

  Україно! Сивий степ – моя колиска і спасибі, що його ти зберегла.

Я вклонюся цьому степу низько-низько, поцілую чисту воду джерела.

Україно! Чую голос не далеко: ти могил не обмини,не обмани!

Я не знаю – джерело чи око предка пильно дивиться на мене з глибини.

Якщо ми будемо любити і берегти все те, що нам залишили у спадок наші предки, цінувати та примножувати історичні надбання нашого народу, тоді і наше древнє село стане одним із ще не відкритих чудес України.

 Гра «Побажання для України»

Учням роздають карту України розділену на пазли. Завдання: написати побажання для України та скласти цілісну карту.

 Найпотаємнішим чудом усіх світів і народів завжди була, є і буде душа, яку треба берегти від руйнації часу, від шаленої повені сучасності, від урочого ока, ненависті й злоби. Недарма Олесь Гончар писав у своєму романі «Собор»: бережіть собори душ своїх! Треба свято виконувати цю настанову. адже коли душа наповнена розмаєм добра, то в ній житиме культура пращурів, яка навічно закарбована на фресках історичних памяток України.

V. Підсумок уроку

- На жаль, закінчилась наша екскурсія. І, хоча вона була віртуальною, ми сподіваємось, що вона вам сподобалась.

А яка ж поїздка без сувенірів?

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Елисеев Александр
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
doc
Додано
12 червня 2018
Переглядів
754
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку