Урок з літературного читання у 4 класі Тема: Олеся Мамчич . Будиночок із зірками

Про матеріал

Мета: Продовжити знайомство учнів з сучасними українськими письменниками, вдосконалювати навички свідомого читання; формувати вміння працювати самостійно та в групі, розвивати комунікативні навички, збагачувати словниковий запас, розвивати критичне мислення учнів, соціальні навички, об'єднати дітей; виховувати відповідальність, самостійність, зацікавити дітей до роботи на уроках та щоденного відвідування школи

Перегляд файлу

                           Урок №  54   Літературне читання

 

Тема: Олеся Мамчич . Будиночок із зірками

 

Мета: Продовжити знайомство учнів з сучасними українськими письменниками,  вдосконалювати навички свідомого  читання; формувати вміння працювати самостійно та в групі,  розвивати комунікативні навички,  збагачувати словниковий запас, розвивати критичне мислення учнів,  соціальні навички,  об’єднати дітей; виховувати відповідальність,  самостійність,  зацікавити дітей до роботи на уроках та щоденного відвідування школи.

 

                                                       Хід уроку

І. Організація класу до уроку

1. «Ранкова зустріч»

  • Вітання

По колу вітаються,  називаючи ім’я ,  до кого звертаються

  • Групове заняття

Гра «Дзвінок на урок»

  • Обмін інформацією

Висловлення своїх думок,  переживань «Який у мене зранку настрій і чому?»

  • Щоденні новини

Дата,  погода. Нагадування про конкурс малюнків до творів І.Франка.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

     1. Мовна розминка

      1) Логопедичні вправи

   «Повітряна кулька» (надуваємо,  спускаємо)

   «Коник» (цокання підковами)

    2) Робота зі скоромовками ( за допомогою мнемотаблиць)

  • Перепілка – гарна птиця,
    Та хлоп’ят вона боїться,
    Бо хлоп’ята беруть гілку
    І лякають перепілку.
    Не потрібно так лякать,
    В неї п’ять перепелят.

 

  • Біжать стежини
    Поміж ожини.
    І вже у Жені
    Ожина в жмені.

 

  • Ворона сороці намисто купила,
    В намисті сорока намистинки лічила.

 

 

 

 

 

 

2.Робота за методикою «Щоденні 5»

  1. Читання для себе ( активне читання текстів на картках мовчки)
  2. Читання для когось ( читання в парі пошепки)
  3. Робота зі словами (записати в зошит незрозумілі,  нові слова)

    3. Перевірка домашнього завдання

     1) Виразне читання тексту

     2) Запитання – відповідь ( учні задають питання один одному)

     4. «Крісло автора» ( Якщо є бажаючі прочитати власний твір)

 

ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація

                                   Фізкультхвилинка

Гра « Перемішайтеся – замріть – обєднайтеся в пари»

  • Обговоріть,  що таке життя.
  • Відповіді дітей
  1. Оголошення теми

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Робота над текстом твору
  1. «Щоденні 5» - Слухання.
  • Вчитель читає текст,  учні  слухають,  прийнявши зручне положення.
  1. «Щоденні 5» - Робота зі словами
  2. Читання різними способами
  3. Бесіда за питаннями
  4. Вибіркове читання

 

V. Закріплення вивченого

1. Складання «Сенкану»

- Зі словом ЖИТТЯ

2. Метод «Кубування»

- Зі словом ЗІРКА

 

VІ. Підсумок уроку

  1. Гра  «Рюкзак»
  • Напишіть на аркушах,  що із сьогоднішнього уроку ви візьмете для себе,  що пригодиться в житті чи на інших уроках.
  • Складання аркушів в  «Рюкзак»

 

VІІ. Домашнє завдання.

  • Перечитати уважно твір «Будиночок із зірками»
  • Скласти запитання за змістом твору.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картинки по запросу перепілка       Картинки по запросу хлопчики

 

 

Похожее изображение      Похожее изображение

 

 

                               Похожее изображение

  Похожее изображение   Картинки по запросу ожина кущПохожее изображение

 

 

    Похожее изображение        Похожее изображение    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картинки по запросу ворона      Картинки по запросу сорока

 

 

 

      Картинки по запросу намисто         Картинки по запросу гроші гривні анімація 

 

         Картинки по запросу сорока             Картинки по запросу намистинки червоні

 

 

    

 

 

doc
Додано
4 лютого 2018
Переглядів
4173
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку