Урок з математики «Число і цифра 3»

Про матеріал
Розгорнутий конспект уроку з математики для 1 класу НУШ « Число і цифра 3. Поняття третій.»
Перегляд файлу

Тема:

Число і цифра 3. Трикутник.

 

Мета:

 

Формувати уявлення про утворення числа 3. Ознайомлювати з цифрою 3. Вчити утворювати множину предметів шляхом додавання одиниці. Закріплювати знання про геометричну фігуру трикутник; вміння співвідносити числа 1, 2, 3 з кількістю предметів, працювати із трафаретом. Розвивати спостережливість, уяву. Виховувати уважність, працьовитість.

 

Обладнання:

Іграшкова білка, білченята; волоські горіхи; картки з цифрами, трикутником, кругами; трафарети, зошити, олівці.

 

 

Хід заняття

 

І. Вступна частина.

   Доброго ранку, сонечку ясному!

   Доброго ранку, садочку прекрасному!

   Доброго ранку, рідний наш дім!

   Доброго ранку, діткам усім!

   Вліво-вправо повернемось,

   Один одному всміхнемось!

Хто прийшов до нас у гості?

Білочки. Вони пропонують нам пограти у гру.

 

Дидактична гра "Що зайве?"

Продемонструвати три кола та трикутник.

- Яка фігура зайва?

- Чому?

 

ІІ. Корекційно-навчальна діяльність.

 

Гра з рахунковими паличками.

Складання геометричної фігури з трьох паличок.

- Яку фігура у вас вийшла?

- Скільки в нього кутів?

- Скільки сторін?

 

Дидактична гра "Поділи порівну".

- Білочка принесла нам гостинці. Що це? (Горіхи).

- А скільки їх? (Багато).

- Роздамо горішки всім порівну. (Рахуємо горішки).

- Скільки горішків отримав кожний з вас? (Три).

- В кого більше горішків? (У всіх порівну).

 

Масаж долонь волоським горіхом.

А тепер я вам розповім про те, як потрапили до нас ось ці горішки (діти виконують рухи з горіхами за наслідуванням).

Висів собі горішок на дереві, дивився на все зверху, спостерігав. Та одного ранку подув сильний-сильний вітер. Ось так: фу-фу-фу. Подуйте і ви так, губки складіть трубочкою. Горішок не втримався та впав на землю. І покотився, як колобочок по землі (катання горішка по долоньці). А потім його знайшла білочка, сильно його здавила в лапках ось так (сильно здавити почергово, то в одній то в другій руці). Замерз горішок, зігріємо його (розтирання). Ось так потрапив до нас горішок. Покажіть його (взяти його всіма пальцями тримати вгору).

 

Дидактична гра "Покажи цифру".

Діти показують картку з відповідною цифрою, що позначає кількість предметів.

- Скільки білочок прийшло до нас на заняття? (одна)

- А скільки білченят? (два)

- Скільки всього білок у нас у гостях? (три)

Молодці!

 

Фізкультхвилинка.

Вчитель показує рухи відповідно до тесту, діти проговорюють слова та виконують рухи за наслідуванням.

Лапки в боки, вгору вушка,

Скачуть білочки-подружки.

Раз, два, три, чотири, п'ять -

По гілках вони летять.

Кожен ранок на галяві

Спритно роблять вільні вправи.

Раз, два, три, чотири, п'ять -

Люблять білочки стрибать.

 

Дидактична гра "Розрізані картинки".

Складання розрізаних картинок.

- З скількох частин складаються ваші картинки. (З трьох).

- Назвіть кожен, що на них зображено? (Називають)

- Як все це можна назвати одним словом? (Дикі тварини)

 

Пальчикова гімнастика.

Пальці зібрані в кулак. Текст супроводжується почерговим розгинанням пальців.

 Вранці сонечку покинулось,

 Та тихенько потягнулось,

 Промінцям пора вставать,

 Один, два, три, чотири, п'ять!

Написання за допомогою трафарету.

Написати цифру три та домалювати полуничку для Маші за допомогою трафарету. Розфарбувати малюнок та цифру.

 

ІІІ. Підсумок заняття.

 

- Яку цифру ми з вами сьогодні вивчали?

- Яку геометричну фігуру згадали?

- Що вам більш за все сподобалось?

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
3 січня
Переглядів
8
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку