Тема. Розв’язування вправ на всі дії зі звичайними дробами.
Мета:
Тип уроку: формування навичок і вмінь.
Методи навчання: робота групах, експрес-опитування, тест, рефлексія.
Обладнання: плакати та листівки з висловлюваннями про математику; картки із завданнями; кубик з запитаннями; сигнальні картки; малюнки для рефлексії.
Девіз уроку: «Щоб дійти до мети, треба насамперед йти» (Оноре де Бальзак)
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
ІІ. Вступна частина. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні на нашому у році ми будемо подорожувати нашою прекрасною Україною. Ми відвідаємо її найкращі місця, тобто 7 Чудес України. Відкрити на карті всі 7 Чудес України ми зможемо, виконавши всі завдання і нашим девізом буде вислів Оноре де Бальзак «Щоб дійти до мети, треба насамперед йти» .
Для того, щоб розпочати подорож, у кожного з вас повинен бути квиток. Вашим квитком буде картка оцінювання, в яку ви виставлятимете бали за кожен етап подорожі.
№ завдання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
Назва завдання |
|||||||
Кількість набраних балів |
|
|
|
|
|
|
|
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Актуалізація опорних знань.
Щоб дізнатись назву І нашої зупинки ми повинні перевірити як ви знаєте правила.
(Софія Київська) Відповідне фото прикріплюю на карту
Подорожуючи далі ми наближаємося до ІІ зупинки, виконавши графічний диктант, дізнаємось як вона називається.
(Києво- Печерська Лавра)
V. Формування вмінь і навичок.
1. Розв’язування рівнянь (самостійна робота)
Щоб дізнатись назву ІІІ зупинки ми повинні розв’язати рівняння
а)
б)
в)
г)
(Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець»)
г) Фізкультхвилинка.
Доки ми вчилися, тихенько та швидко
До класу ввійшла пані Помилка.
І щоб вона геть пішла без зупинки,
Ми зробимо зараз фізичну хвилинку.
Правильно – руки вгору, неправильно – вперед,
Правильно лічимо, помилкам – кінець!
1) (так)
2) Обернене до є . (ні)
3) (так)
4) (ні)
5) (ні)
6) (так)
Ми відкрили назву ІV нашої зупинки – це Хотинська фортеця
2. Робота в групі (як сидять)
Наближаємось до V нашої зупинки, щоб дізнатись її назву потрібно виконати тестові завдання.
1. Виконайте множення
а) |
б) |
в) |
г) |
д) |
2. Виконайте ділення :
а) |
б) |
в) |
г) |
д) |
3. Знайдіть число, обернене до :
а) |
б) |
в) |
г) |
д) |
а) |
б) |
в) |
г) |
д) |
5. Знайдіть від 63:
а) 63-9+2=56
|
б) |
в) |
|
г) |
д) |
||
6. Мультфільм займає об’єму пам’яті диска, що становить 420 Мб. Який об’єм інформації може вміститися на диску?
а) |
б) |
в) |
|
г) |
д) |
||
(Парк «Софіївка»)
3. Робота біля дошки
Для того щоб дізнатися назву VІ зупинки ми повинні правильно розв’язати приклади по діям.
І)
ІІ)
ІІІ)
Розв’язання:
І)
ІІ)
ІІІ)
(Херсонес Таврійський)
4. Бліцтест
1) (Х)
4) (Т)
2) (О)
5) (И)
3) (Р)
6) (Ц)
7) (Я)
|
|
|
1 |
|
25 |
|
|
|
|
|
|
А |
Ф |
Х |
Я |
Н |
Р |
О |
Т |
Ь |
И |
Х |
Ц |
(Хортиця)
VІ. Підсумок уроку
Які теоретичні знання потрібні для розв’язання вправ на цих уроках?
(Опитування деяких правил)
VІІ. Домашнє завдання.
№531, 527
VІІІ. Рефлексія.
Вправа «Смайлик»
Наостанок прошу поділіться своїм теперішнім настроєм. Виберіть відповідний смайлик.
Перегляд відео «7 чудес України» (Якщо встигаємо)
1