Мета: ознайомити учнів з переставним законом дії множення; закріплювати вміння розв'язувати задачі; вдосконалювати обчислюванні навички; систематизувати знання учнів табличних випадків множення і ділення на 8 та 9; розвивати логічне мислення, увагу; сприяти виховуванню старанності.
Додається презентація
Тема: «Переставний закон множення»
Мета: ознайомити учнів з переставним законом дії множення; закріплювати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислюванні навички; систематизувати знання учнів табличних випадків множення і ділення на 8 та 9; розвивати логічне мислення, увагу; сприяти виховуванню старанності.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання: підручник, відео «Веселі смайлики» мультимедійна
презентація.
Хід уроку
I. Організація класу. (С. 1)
Дзвоник голосно лунає,
Всіх дітей у клас скликає.
Приготуйтесь дружно враз –
Математика у нас.
II. Перевірка домашнього завдання. (С. 2)
1. Задача № 328
2. Вирази № 329.
1. Прочитайте, як ви записали вирази, та зачитайте до них відповіді.
(90-18):9=9
40+9*6=94
81:9:3=3
72:8+45:9=14
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Математичний диктант. (С.3)
- число 36 зменшити у 9 разів;
- знайти п’яту частину від 40;
- знайти, у скільки разів 8 менше від 48;
- розв’язати рівняння х • 7 = 56;
- ділене 24, дільник 8. Запишіть частку;
- місткість бочки 72 л, а відра – у 8 разів менша. Запишіть місткість відра.
2. Гра «Бу»
37, 49, 54,72, 5, 17, 63, 16, 18, 36, 14, 52, 83, 45, 27, 43, 44, 81,19.
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
1. Гра «Футбол» (С. 4)
2. Проблемна ситуація.
V. Повідомлення теми та мети уроку.
VI. Вивчення нового матеріалу.
1. Підготовча робота. (С. 5)
26 + 32 + 28 + 14 = (32+28) + (26+14) = 100
56 + 25 + 14 + 5 = (56+14) + (25+5) = 100
2. Пояснення нового матеріалу.
а) Бесіда за завданням №331 (с. 46).
— Що купила мама?
— Скільки яєць купила мама?
— Поясніть розв’язання та зробіть висновки.
На дошці — вираз: 5 * 6 = 6 * 5 = 30
— Що спільного? (Спільні множники і відповідь.)
— Чим відрізняються? (Перший і другий множники міняються місцями.)
б) Ознайомлення з правилом (с. 47).
3. Вирази № 333.
3 * 6 * 2 = 3 * 2 *6 = 36
2 * 4 * 9 = 72
3 * 8 * 3 = 3 * 3 * 8 = 72
2 * 8 * 4 = 2 * 4 * 8 = 64
4 * 9 * 2 = 4 * 2 * 9 = 72
3 * 7 * 2 = 3 * 2 * 7 = 42
4 * 7 * 2 = 4 * 2 * 7 = 56
2 * 6 * 4 = 2 * 4 * 6 = 48
Фізкультхвилинка.
Відео «Веселі смайлики».
4. Робота над задачею №334.
У швейну майстерню завезли тканину в сувоях по 9 м. За день витратили 45 м, і залишилось ще 27 м тканини. Скільки сувоїв тканини завезли у майстерню?
а) Аналіз умови задачі.
б) Складання короткої умови.
Було — ?, по 9 м
Витратили — 45 м
Залишилось — 27 м
Розв’язання
1) 45 + 27 = 72 (м) — завезли тканини
2) 72 : 9 м = 8 (с.)
Відповідь: завезли 8 сувоїв тканини.
2-й спосіб
1) 45 : 9 = 5 (с) — витратили
2) 27 : 9 = 3 (с.) — залишилось
3) 5 + 3 = 8 (с.)
Відповідь: завезли 8 сувоїв тканини.
VII. Узагальнення й систематизація знань
1. Рівняння 332.
— Усно розв’яжіть рівняння, не виконуючи обчислень.
х * 3 = 3 * 7 (7)
8 * х = 8 * 9 (9)
х * 10 = 10 * 6 (6)
2. «Фінальний гол».
Тож, знаючи переставний закон множення, чи можемо ми розв’язати вираз
7* 2 * 3? (Так. 3 * 2 * 7 = 42)
VІII. Підсумок уроку.
IX. Оцінювання учнів.
X. Домашнє завдання.
Ст. 47. № 336, № 337.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДВНЗ «Криворізький національний університет»
Криворізький педагогічний інститут
Психолого-педагогічний інститут
Кафедра змісту і методики початкового навчання
КОНСПЕКТ УРОКУ З МАТЕМАТИКИ
В 3 КЛАСІ
НА ТЕМУ «ПЕРЕСТАВНИЙ
ЗАКОН МНОЖЕННЯ»
Підготувала:
студентка-практикантка
групи ПНА-м-11
Мельничук Аліна Олегівна
Методист:
Майбородюк Н. Д.
____________________
(оцінка, підпис)
Учитель: Криворізької гімназії
Курій Л.М.
____________________
(оцінка, підпис)
Кривий Ріг – 2015