Урок з математики "Додавання до числа 6"

Про матеріал
Конспект уроку з математики для 2 класу за підручником О.Гісь, І.Філяк на тему "Додавання до числа 6"
Перегляд файлу

Математика

2 клас

Тема. Додавання до числа 6.

Мета. ознайомити учнів з таблицями додавання числа 6 з переходом через десяток; розвивати вміння порівнювати довжини відрізків, розв'язувати прості задачі, в яких використовується поняття «стільки ж»; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби.

Очікувані результати.

Учень/ учениця:

  • читає і записує натуральні числа (мінімум до 100)– словами і цифрами[2 МАО 2-4.2-3];
  • з’ясовує, яка інформація потрібна для розв’язування проблемного завдання, в тому числі й сюжетних задач (яка інформація наявна, якої інформації немає і яку треба знайти) [2 МАО 2-2.2-1];

-     описує (коментує) послідовність дій стосовно розв’язання проблемного завдання (в         тому числі сюжетної задачі) за допомогою дорослого або самостійно [2 МАО 2-2.2-2]

  • знаходить значення математичних виразів [2 МАО 2-4.3-3];
  • здійснює вимірювання величин, маючи вільний доступ до необхідних вимірювальних приладів (лінійка, [2 МАО 3-4.7-1];
  • знає одиниці вимірювання величин та співвідношення між ними [2 МАО 3-4.7-2];
  • записує результати вимірювання основних величин у сантиметрах (см), дециметрах (дм), метрах ( м); [2 МАО 3-4.7-3];
  • розв’язує проблемні ситуації зі свого життя, що містять групи пов’язаних між собою величин (довжини, [2 МАО 3-1.2-1];
  • розуміє, які одиниці вимірювання величини доцільно використовувати в конкретному випадку [2 МАО 3-1.2-4];
  • перетворює іменовані числа, виражені в одиницях двох найменувань [2 МАО 3-1.2-6];
  • виконує дії додавання і віднімання з іменованими числами, поданими в однакових одиницях вимірювання [2 МАО 3-1.2-7]

 

Хід уроку

І. Етап орієнтації.

ІІ. Етап цілепокладання. Мотивація діяльності.  

 1. Вправа “Очікування”

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

- Яким буде наш урок?

2. Мозковий штурм.

- Як називаються числа при додаванні?

- Як називаються числа при відніманні?

- Які знаєте одиниці довжини?

3.  Математичний диктант

• Зменшіть число 12 на 4.

• Чому дорівнює сума чисел 8 і 5?

• Збільшіть число 7 на 5.

• Знайдіть різницю чисел 13 і 7.   (8  13  12  6)  

4. Обчисліть ланцюжок.

15 + 15 - 10  +  16 – 30 =  6

5. Повідомлення теми уроку

-  Сьогодні на уроці ми будемо додавати до числа 6. І в нас в гостях найбільша тварина планети – слон.

ІІІ. Етап цілереалізації

 1. Робота за підручником  с. 88

1.  № 1 – скільки слоників не вистачає в кожній колекції до 10?

- Яке число утворилось?

2. Пояснення за № 2.

    Колективне опрацювання матеріалу.

- Закінчіть обчислення виразів з поясненням.

   Офтальмологічна вправа.

3.  Розв`язування задач

– Слоники пропонують розв`язати задачі про своїх родичів.

а) Робота над задачею 4  - фронтально.

 1 + 4 + 1 + 5 = 11 (сл.)

б) Робота над задачею 5 – самостійне розв`язування.

6 + 6 = 12  (р.)

4. Складання і обчислення  виразів

 № 6 с. 89 (1 ст. – фронтально, 2 ст. – в парах)

– Слоники нам залишили свої сліди. Складіть і обчисліть вирази.

  5. Робота з іменованими числами № 7.

- Чий хвіст найдовший? А чий – найкоротший?

 - Запишіть іменовані числа в порядку зростання.

- На скільки дециметрів хвіст слона-тата довший, ніж хвіст слонихи-мами?

- На скільки сантиметрів хвостик слоненяти-сина довший, ніж хвостик слоненяти-доці?

- На скільки має вирости хвостик слоненяти-доці, щоб стати такої ж довжини, як хвіст слонихи-тітки?

2. Робота в парах.

- Слоники на прощання залишили нам математичні фруктові приклади. Розшифруйте їх.

Яблоко - красивые картинки (37 фото) • Прикольные картинки и позитив      + Яблоко - красивые картинки (37 фото) • Прикольные картинки и позитив    +  Яблоко - красивые картинки (37 фото) • Прикольные картинки и позитив  =  30

Яблоко - красивые картинки (37 фото) • Прикольные картинки и позитив + 483,412 бананы, фотографии, рисунки, изображения, фотографии, без роялти + 483,412 бананы, фотографии, рисунки, изображения, фотографии, без роялти = 18

483,412 бананы, фотографии, рисунки, изображения, фотографии, без роялти  - Масло дерева ши чокнутое или плод Karite белизна изолированная предпосылкой  Стоковое Фото - изображение насчитывающей вышесказанного, плодоовощ:  133934304  = 2

Яблоко - красивые картинки (37 фото) • Прикольные картинки и позитив     +  483,412 бананы, фотографии, рисунки, изображения, фотографии, без роялти  + Масло дерева ши чокнутое или плод Karite белизна изолированная предпосылкой  Стоковое Фото - изображение насчитывающей вышесказанного, плодоовощ:  133934304=   ?

 

ІV. Етап рефлексійно-оцінюючий

1. - Що ви сьогодні на уроці дізналися …

- Що ви сьогодні на уроці навчилися …

2. Оцінювання. 

- Оцініть свою роботу на уроці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
27 грудня 2021
Переглядів
1534
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку