Урок з математики на тему "Компоненти дії віднімання"

Про матеріал
На уроці учні працювали з лего. В ігровій формі вивчили компоненти дії віднімання.
Перегляд файлу

 

Тема : Компоненти дії віднімання . Читання рівностей , що містять  дію додавання.

 Робота   у зошиті.

Мета : Ознайомити учнів з компонентами дії віднімання . Виробляти навички  читання    рівностей , що містять дію віднімання . Закріплювати знання про склад числа . Виробляти навички письма вивчення цифр і знаків. Розвивати логічне мислення . Виховувати позитивне ставлення до предмета.

Тип уроку : комбінований .

Обладнання :  малюнок Осені, малюнки овочів і фруктів , кошик , кошик з яблуками, таблиці. Презентація до уроку.

Хід уроку

І . Організаційний момент

Учитель .

Любі діти , у наш клас

Завітали люди щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою й миром.

Учні .

Ми вам раді , люди добрі ,

І вітаємо щиро вас.

І запрошуєм ласкаво

На урок у 1 – й клас.

ІІ Вступна бесіда .

Яка зараз пора року ?

А чи помітили ви ,  що кожна пора року має свої особливості ?

( звучить музика)

Осінь  - щедра пора року . Вона приносить нам багато овочів і фруктів , грибів.  Це дуже красива пора року , вона поєднує в собі  велику кількість кольорів.

ІІІ. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.

До нас на урок також завітала  Осінь  . ( Малюнок  Осені ). Принесла вона  багато фруктів і овочів  , на них є завдання .  Виконавши їх    ми   зможемо покласти  фрукти та овочі  до кошика.

C:\Documents and Settings\zhenya\Рабочий стол\НАЧАЛКА\41\яблоко.jpg 1 завдання .

Перший фрукт , який ми візьмемо  буде   яблуко.

(Учитель бере з кошика яблуко і читає завдання ).

 

 1. Гра « Мовчанка»

(За допомогою  відповідь викладіть цеглинками. )

  • Склад числа 6 ?
  • Покажіть « сусідів » числа 3 .
  • Яке число передує числу 5?
  • Скільки буде 2+2?
  • Яке число складається з 2 і1?

2. Робота з картками. Порівняйте вирази.

2    3                   1    1

7    4                    5     4

Підсумок .

Ми попрацювали гарно, і за це ми можемо покласти яблучко у свій кошик.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

2 завдання

Наступний фрукт на якому є завдання для нас це -  груша.                     C:\Documents and Settings\zhenya\Рабочий стол\222\1(25).jpg

  1. Ознайомлення з назвами компонентів дії віднімання .

  Робота з підручником.

Осінь пропонує нам попрацювати з підручником . ( Завдання написані на груші )

Завдання №1

Складіть приклад за малюнком. ( 5-3=2)

  • Яку дію виконали ?

Кожна людина від народження має ім’я . Кожна фрукт   має свою назву.

От і числа при відніманні мають свою назву.

  • Поглянемо на приклад.
  • У результаті віднімання число 5 збільшилось чи зменшилось?

Число, від якого віднімаємо, називається зменшуване.

Як ми назвемо число 5 ? ( Зменшуване).

Число , яке віднімають , називають від’ємником .

Як ми назвемо  число 3?

Число , яке отримали , виконуючи дію віднімання , називають різницею.

Як називається число  2 ?

                  Вголос повторюємо назви чисел.

Наша гостя задоволена нашою роботою і віддає  нам грушу до нашого кошика.

Ми попрацювали , а тепер відпочинемо.

Релаксаційна пауза  ( для очей )

Читали , писали , за всім слідкували ,

І очі , малята , втомлятися стали ,

Їм слід відпочити .

Тож зробим зарядку.

Сідайте зручніше

  І всі по порядку:

Очі закрили . Ви бачили ніч ?

Відкрили , закрили . Ще раз повторімо .

Дивіться , малята , синіє там даль.

А гляньте , на носі не вівся комар?

 І знов у очима поведіть вправо , вліво ,

Усі відпочили .

Берімось до діла.

3 завдання . Картопля .

Смачний дуже овоч , який багато хто полюбляє пропонує нам …

  1. Ознайомлення з різними способами читання рівностей на віднімання 

Робота біля дошки. Учні працюють біля дошки. 

  • Складіть і запишіть приклади . Назвіть компоненти  дії віднімання .

C:\Documents and Settings\zhenya\Рабочий стол\НАЧАЛКА\41\яблоко.jpgC:\Documents and Settings\zhenya\Рабочий стол\НАЧАЛКА\41\яблоко.jpgC:\Documents and Settings\zhenya\Рабочий стол\НАЧАЛКА\41\яблоко.jpgC:\Documents and Settings\zhenya\Рабочий стол\НАЧАЛКА\41\яблоко.jpgC:\Documents and Settings\zhenya\Рабочий стол\НАЧАЛКА\41\яблоко.jpgC:\Documents and Settings\zhenya\Рабочий стол\НАЧАЛКА\41\яблоко.jpgНа полиці п’ять книг,
Толя взяв одну із них.
Хто тепер сказати б міг,
Скільки на полиці книг?

 

По дорозі їжак біг,
Ніс шість яблук на пиріг.
Одне упало, покотилось.
Скільки яблук залишилось?

  •  Виконати завдання 3 за підручником.

Вчитель читає приклади по –різному , а учні записують і розв’язують приклади на дошці та в зошиті.

І картопельку ми можемо покласти до нашого кошика.

V. Фізкультхвилинка.

 C:\Documents and Settings\zhenya\Рабочий стол\222\Pic41_10.jpg

Помідор нам пропонує відпочити.

( Рухівка « Овочі та фрукти» )

.   Закріплення знань і способів дій.

4 завдання .    Загадка . Відгадайте  який наступний овоч на запропонує завдання . C:\Documents and Settings\zhenya\Рабочий стол\222\огурец.jpg

 

Огірок пропонує нам попрацювати  над завданням № 2 у підручнику.

 

 

Та попрацювати у зошиті.

Учні разом з вчителем робимо висновок , що при відніманні рухаємось по числовому променю у зворотному напрямку. 

  • Покладіть на голову подушечку з сіллю.
  • І повторимо правила сидіння під час письма
  •  Робота в зошиті.  Виконання завдання № 1-5.

Ми справилися і з цими завданнями  і можемо покласти огірок до нашого кошика.

 VІІ. Підсумок уроку.

І остання смачна ягода осені  - виноград.

Прийом «Кубування»

Я на уроці дізнався ( лася) …

Я на уроці зрозумів  ( ла) …

Я на уроці навчився  ( лася) …

- От останню ягоду ми поклали до кошика . І тепер ми маємо повний кошик  смачних  фруктів, овочів та ягід .

Осінь вдячна нам   за роботу  і дарує за це кошик справжніх яблук.

( Вчитель роздає учням яблука).

На цій смачній ноті ми закінчуємо свій урок. 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
30 березня 2019
Переглядів
3513
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку