Урок з математики на тему «Звичайні дроби»

Про матеріал

Тема. Розв'язування вправ з теми «Звичайні дроби»

Мета:

  • закріпити знання про «правильний дріб», «неправильний дріб», правила порівняння дробів; удосконалити вміння розв'язувати задачі на застосування поняття звичайного дробу;
  • вдосконалювати вміння аналізувати навчальний матеріал та робити висновки, розвивати спостережливість та уважність;
  • формувати пізнавальну самостійність учнів; виховувати працелюбність, охайність

Тип: урок перевірки, оцінювання та корекції знань, вмінь та навичок

Методи та методичні прийоми: наочні, практичні

Форми організації пізнавальної діяльності учнів: фронтальна, індивідуально – відокремлена

Обладнання: роздатковий матеріал, ноутбук, мультимедійний прилад, презентація

Перегляд файлу

Тема.  Розв’язування вправ з теми «Звичайні дроби»

Мета:

  • закріпити знання про «правильний дріб», «неправильний дріб», правила порівняння дробів; удосконалити вміння розв’язувати задачі на застосування поняття звичайного дробу;
  • вдосконалювати вміння аналізувати навчальний матеріал та робити висновки, розвивати спостережливість та уважність;
  • формувати пізнавальну самостійність учнів; виховувати працелюбність, охайність

Тип: урок перевірки, оцінювання та корекції знань, вмінь та навичок

Методи та методичні прийоми:  наочні, практичні

Форми організації пізнавальної діяльності учнів: фронтальна, індивідуально – відокремлена

Обладнання: роздатковий матеріал, ноутбук,  мультимедійний прилад, презентація

Хід уроку

І.  Організаційний етап:

  • привітання;
  • визначення відсутніх;
  • перевірка готовності класного приміщення до уроку;
  • перевірка готовності учнів до уроку .

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання

 Самоперевірка за зразком на слайді (оцінювання в журнал - за бажанням).

Я пропоную вам розгадати кросворд. Давши відповіді на запитання, ви зможете у виділеному стовпці прочитати слово, яке буде ключовим на нашому уроці.

         Кросворд

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

    Запитання:

  1. Особливий чотирикутник, у якого всі сторони і всі кути рівні (квадрат).
  2. Частина прямої, яка має початок  і кінець (відрізок).
  3. Частина прямої, яка має початок (промінь).
  4. Результат дії множення (добуток).
  5. Кут, градусна міра якого більше за 900, але менше за 1800 (тупий).

 

ІІІ.  Мотивація

Отже, ключовим словом сьогоднішнього уроку є слово «дроби».  Діти, це новий матеріал? А коли ви вивчали дроби? А чому ми знову вивчаємо цю тему?

Запишемо тему уроку.

Спробуйте самостійно сформулювати мету нашого сьогоднішнього уроку.

Відпрацювання вмінь та навичок розв’язувати задачі на застосування поняття звичайного дробу є запорукою гідного  написання контрольної роботи з теми. Вам добре відомо, що контрольній роботі передує самостійна робота, яку ми напишемо наприкінці уроку. Давайте спробуємо спрогнозувати результат самостійної роботи на сьогоднішньому уроці. Поставте олівцем на полях прогнозовані бали.

ІV. Закріплення знань, контроль та взаємоперевірка знань

А. « Мозковий штурм »

Який параграф був заданий на сьогодні? Чим ми можемо скористатись, щоб знайти його в підручнику? Отже для того, щоб перевірити, як засвоєно матеріал параграфа нам допоможуть запитання рубрики «Пригадайте головне», які є після кожного параграфа. Відкриємо сторінку 197 й відповімо на питання. Яка частина уроку минула?

        Б. Усні вправи

№1. Прочитати дроби, вказати чисельник і знаменник кожного дробу.

; ;  ; ; .

№2. Який дріб зайвий?

  1. ; ; ; .
  2. ; ; .

№3. Порівняйте дроби.

  і  ;       і ;    ;  

 1  і      ;        і   1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

№4. Назвіть, яку частину фігур, зображених на малюнку, становить  зафарбована частина?                                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

               
                                                                                                                                      

В. Творче завдання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Зафарбуйте відповідну частину кожної з фігур на малюнках (на індивідуальних картках) - це завдання творче, виконується індивідуально і буде враховано при оцінюванні самостійної роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                              

                                                                                                                                                                 
Фізкультхвилинка

- Намалюйте лівою рукою в повітрі квадрат стільки разів, скільки одиниць у сьогоднішньому числі.

 - Намалюйте правою рукою в повітрі прямокутник стільки разів, який сьогодні за рахунком день тижня.

 - Намалюйте очима трикутник стільки разів, скільки разів ви почуєте стукіт по столу.

 

Г. Самостійна робота (з подальшою взаємоперевіркою та  взаємооцінюванням)

                І варіант                                                                           ІІ варіант

№1 (1 бал)  Серед наведених нижче дробів укажіть неправильний (правильний).

А

Б

В

Г

 

А

Б

В

Г

 

 

 №2 (1 бал)  Яка з нерівностей правильна?

 

А

Б

В

Г

 

А

Б

В

Г

 

 

№3  (1 бал)  Яку частину фігури, зображеної на малюнку, зафарбовано?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А

Б

В

Г

 

А

Б

В

Г

 

 

№4 (1 бал)  Яку частину метра становить 7см ( 7дм)?

А

Б

В

Г

 

А

Б

В

Г

 

 

№5 (1 бал)    Яка з точок А, В, С, D розміщена праворуч ( ліворуч) від інших на координатно­му промені?

 

А

Б

В

Г

 

А

Б

В

Г

А

В

С

D

 

А

В

С

D

 

№6 (1 бал) Розгляньте дроби ; ; ; ; ; і встановіть, скільки серед них неправильних (правильних).

 

А

Б

В

Г

 

А

Б

В

Г

1

2

3

4

 

4

3

2

1

№7 (1 бал) Оберіть ті з наведених значень т (к ), при яких дроби і

( та ) одночасно правильні (неправильні).

 

А

Б

В

Г

 

А

Б

В

Г

5,6,7,8,9

6,7,8

5,6,7,8

6,7,8,9

 

4,5,6

5,6

4,5,6,7

5,6,7

 

№8 (2 бали) Замініть зірочку такою цифрою, щоб дріб  () був неправильним (правильним). Розгляньте усі можливі варіанти. 

V. Підсумки уроку

  • Оцінювання (взаємоперевірка)
  • Відповідність оцінювання попередньому прогнозуванню
  • Цінування

 

V І. Домашнє завдання

Вчитель звертає увагу учнів на те, що вміння рахувати швидко  і привільно можна тільки тоді, коли маєш навички усної лічби та знаєш таблицю множення. Тому рекомендую вдома потренуватися, розв’язавши усні вправи №44 (стор.13) – початковий рівень;

                                           письмові вправи  №876 - середній рівень;

                                                                                   №905 - достатній рівень;

                                                                                   №907 -  високий рівень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
13 березня 2018
Переглядів
1267
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку