Урок № Дата_______
Тема: Ознайомлення з поняттям і терміном «задача». Складові частини задачі: «умова», «запитання», «розв’язання», «відповідь». Складання та розв’язування задач на знаходження суми та остачі.
Мета уроку: ввести термін “задача”, познайомити зі структурними елементами задачі, вчити складати та розв’язування задачі на знаходження суми та остачі, розвивати комунікативні та математичні компетентності та логічне мислення, виховувати пізнавальний інтерес.
Обладнання: презентація, таблички з назвами частин задачі, схеми задач, предметні малюнки з теми уроку.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Всі мерщій сідайте ,діти, Домовляємось не шуміти. На уроці не дрімати, Руки вчасно підіймати.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1) Розминка.
2) Усний рахунок:
3) Порівняти числа:
4) Прочитати приклади по-різному:
5) Каліграфічна хвилинка 4, 5.
6) Робота з натуральним рядом чисел.
Є такий Дід – Цифроїд,
Їсть він цифри на обід.
Як печиво їх тягає.
Встав, яких тут не вистачає.
1 … 3 … 5 … 7 …… 10
7) «Веселий рахунок».
Справжніх друзів на обід
запросив до себе кіт.
Став він думать і гадать,
Чим їх буде пригощать:
Їжачок, 2 киці, 3 крота.
Скільки друзів у кота?
Настав добрий ранок.
Мама на кухні готувала сніданок.
6 млинців приготувала –
Киця Мура 1 вкрала.
Порахуйте ті млинці,
Що потраплять зранку
дітям до сніданку.
8) Фізкультхвилинка.
Три ягідки, три вишеньки
Доспіли у садку.
Летіли три горобчики,
Поїли до смаку.
Упали вниз три кісточки,
У землю, в ямку скік!
З трьох зерняток – три паростки
З’явились через рік.
З’явилися три паростки
І виткнулись з землі.
Три живчики, три прутики,
Три вишеньки малі.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Сьогодні на уроці ми познайомимося з поняттям «задача», з її елементами, будемо вчитися розв’язувати задачі на знаходження суми та остачі.
ІV. Знайомство з новим матеріалом.
Ребус на дошці: ЗА + заміський будинок (малюнок). Відповідь – … задача.
Їжачок знову прийшов до нас у клас.
Він тему нову приготував для нас.
Діти, ми сьогодні з вами маленькі дослідники.
Фронтальна перевірка.
Отже, Їжачок вирушив у сад зі своєю подружкою Катрусею збирати яблука. Вони вже знайшли та поклали в кошик 3 яблука. Потім знайшли ще 4 яблука. Скільки всього яблук знайшли Їжачок і Катруся?
Це задача.
Ми знаємо, що Їжачок і Катруся спочатку знайшли 3 яблука (з’являється цифра 3). Знаємо, вони ще знайшли 4 яблука (з’являється цифра 4). Все це нам відомо.
Це умова.
Це питання.
У задачі завжди є умова та питання. Без питання немає задачі.
3 + 4 = 7. Це рішення.
Це відповідь.
Згадаймо умову задачі. Назвіть питання задачі. Назвіть рішення задачі. Сформулюйте відповідь.
Завдання 1 (усно).
Це умова задачі.
Це питання задачі.
3 + 1 = 4 (з.)
Це рішення задачі.
Це відповідь задачі.
Завдання 2. Скласти та розв’язати задачу за малюнком.
5 + 2 = 7 (ц.)
Відповідь: стало 7 цуценят.
7 – 2 = 5 (к.)
Відповідь: залишилося 5 кошенят.
V. Закріплення вивченого матеріалу
Незнайко складав задачі. Він вирішив, що зробив правильно. Доведіть, що Незнайка не дописав задачу.
«Зайченя знайшов 4 морквини, а кроленята – 5 морквин».
Жили-були у жилета
Три петлі та два манжети.
Якщо разом скласти 3 та 2,
Звичайно, буде ……. 5.
Тільки знаєш у чому секрет?
У жилета немає манжет!
VI. Підсумок уроку.
Ось і пролунав дзвінок —
закінчився наш урок.
За роботу — по заслузі!
Щиро дякую вам, друзі!