Урок з математики
Різницеве порівняння чисел
Виготовила:
вчитель початкових класів
Шпаляр Олена Сергіївна
2020р.
Тема: Різницеве порівняння чисел.
Мета: навчальна – закріпити знання правила різницевого порівняння та вміння знахо- дити, на скільки одне число більше або менше за інше; вміння вимірювати і порівнювати довжину відрізків; знання про геометричні фігури;
розвивальна – розвивати пам’ять, спостережливість, увагу, логічне мислення;
виховна – виховувати любов до природи, тварин, бажання допомагати їм, берегти все живе навколо.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Пролунав дзвінок,
починається урок.
- До нас на урок завітали гості. Привітайтеся та подаруйте їм свої усмішки.
Сьогодні, сподіваюсь, у нас буде цікавий урок.
До знань з математики ми зробили ще крок.
Ми будемо вчитися не просто слухати, а й чути,
Не просто дивитися, а й бачити,
Не просто відповідати, а й міркувати,
Чітко і плідно будемо працювати.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Молодці! А тепер ми вирушаємо у подорож до зимового лісу шукати красуню-ялинку.
- Перше випробування допоможе нам знайти шлях у казковий ліс.
Відкрийте зошити і записуйте через клітинку тільки відповіді.
(На дошці закриті кружечки з відповідями. Відкриваємо кожний з них і перевіряємо разом.)
- Виконавши завдання, ми знайшли шлях. Дивіться, який чудовий зимовий ліс!
СЛАЙД 1
- Яких тварин можна побачити взимку у лісі?
(Діти дають відповіді, а вчитель показує слайди 2, 3, 4, 5, 6, 7.)
СЛАЙД 1 СЛАЙД 2 СЛАЙД 3
СЛАЙД 4 СЛАЙД 5 СЛАЙД 6
ФІЗХВИЛИНКА
(На партах лежать аркуші із завданнями.)
- Ці тваринки допоможуть нам знайти у лісі найгарнішу ялинку.
- Як знайти на скільки більше чи на скільки менше одне число, ніж друге?
Щоб знайти на скільки більше чи на скільки менше одне
число за інше, треба від більшого відняти менше.
- Як знайти на скільки зайчиків менше, ніж лисичок, а лисичок більше, ніж зайчиків?
-Треба від 4 відняти 3 дорівнює 1.
- Запишіть цей вираз на своїх аркушах.
(Вчитель записує вираз на дошці, а учні на аркушах із завданнями.)
- Як знайти на скільки вовків більше, ніж білочок, а білочок менше, ніж вовків?
- Треба від більшого відняти менше. Від 5 відняти 4 дорівнює 1.
- Запишіть цей вираз на своїх аркушах.
(Вчитель записує вираз на дошці, а учні на аркушах із завданнями.)
- Тваринкам дуже сподобалося, як ви працювали. Тому вони показали нам найкращу
ялинку у лісі.
(Вчитель розкриває крило дошки, за яким схована намальована ялинка.)
- Яке свято наближається? (Новий рік)
- У наших домах незабаром з’являться ялиночки. Хай вони будуть штучні, щоб всі
живі залишилися у лісі та радували всіх мешканців лісу.
- Дивіться, яка надзвичайна в нас ялиночка?! Давайте прикрасимо її для тваринок і
залишимо у цьому чарівному місці. А допоможе нам наступне завдання.
ІІІ. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.
- Спочатку треба розв’язати вираз, знайти на столі іграшку з таким числом, як відпо- відь, а потім – прикрасити ялинку.
(Приклади на дошці)
5+5= 8-8= 6+1=
7-6= 3+0= 5-1=
(Діти виконують завдання і прикрашають ялинку.)
ФІЗХВИЛИНКА (для очей)
2. Закріплення вміння вимірювати довжину відрізків.
- Молодці! Ялинка чарівна. Треба повертатися додому. Щоб знайти дорогу, ми повинні
виміряти відрізки і порівняти їх.
3. Закріплення знань про геометричні фігури.
- Ось і закінчується подорож … Зачекайте. Дивіться які подаруночки нам залишили
тв аринки за те, що ми залишили для них прикрашену ялинку.
- Це незвичайні рукавички – із завданням.
(Вчитель роздає учням малюнки з рукавичками.)
ІV. Підсумок уроку.
- Як дізнатися, на скільки одне число більше чи менше за інше?
- Молодці! Ви дуже добре працювали сьогодні на уроці.
- А тепер покажіть мені, чи сподобалося вам на цьому уроці.
Для цього розфарбуйте пальчик на рукавичці:
якщо сподобалося – червоним кольором;
якщо щось не сподобалося – зеленим;
якщо зовсім не сподобалося – синім.
- Дякую всім за роботу.