Тема. Порівняння дробів.
Мета.
Навчальна: формувати навички порівняння звичайних дробів; на основі практичних дій розглянути різні варіанти порівняння дробів.
Корекційна: розвивати увагу, сприймання, пам'ять, мислення, уяву за допомогою спеціально підібраних завдань із життєвим змістом, розвивати уміння застосовувати математичний досвід під час розв’язування навчально-пізнавальних і практично зорієнтованих завдань.
Виховна: виховувати зацікавленість предметом, любов до Батьківщини, дружні стосунки.
Обладнання. Картки із завданнями для самостійної роботи, дидактичний матеріал до практичного завдання, таблиця «Дроби», презентація «Порівняння дробів».
Хід уроку.
І Організаційний момент.
Всі почули ви дзвінок,
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть, лиш дівчата,
А за ними і хлоп’ята.
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – точно!
Лічимо – правильно!
Пишемо – гарно!
Звичайні дроби.
ІІ. Основна частина.
- Яка була тема минулого уроку? (Перетворення мішаного числа у неправильний дріб)
Запишіть дробом, яку частину цілого зафарбовано.
Порівняйте дроби: 1 і 1 ; 1 і 1 ; 1 і 1 . Доведіть.
2 4 2 8 4 8
2 4 8
Із двох дробів з однаковими чисельниками більший той, в якого знаменник менший?
Порівняйте дроби: 3 і 3 ; 1 і 1 ; 5 і 5 ; 6 і 6 .
8 5 2 7 9 6 7 9
Фізпауза.
Встаньте, діти, усміхніться,
До сонечка потягніться,
Землі рідній поклоніться,
За вітерцем похиліться.
Раз – присядьте, два – присядьте
І за парти тихо сядьте.
Порівняйте дроби: 5 і 1 . Доведіть.
8 8
Розгляньте зображені прямокутники.
Дайте відповіді на запитання:
Із двох дробів з однаковими знаменниками більший той, в якого чисельник більший.
Порівняйте дроби: 5 і 3 ; 1 і 7; 4 і 2 ; 8 і 3 .
9 9 11 11 7 7 21 21
- У вас на партах карточки із завданнями.
- Перевірте, чи правильно ви виконали завдання по еталону. (Даються відповіді до завдань)
- Оцініть свою роботу, поставте на полях:
«+» - справився
«?» - сумнівався
«-» - не справився
-Молодці! Ви добре попрацювали.
І група
Рецепт пирога
2/3 – муки, ½ - сахара, ¼ - дріжджів.
ІІ група
Рецепт блинів
½ - муки, 2/3 – води, 1/3 – сахара.
Обговорення правильності виконання завдання.
ІІІ Заключна частина.
І рівень – Правило с.130 – вивчити, №3 с.130; №2 №3 с.131
ІІ рівень – Правило с.130 – вивчити, №3 с.130