Урок. Розв’язування вправ на множення звичайних дробів

Про матеріал
На уроці використовуються плакати, виготовлені учителем разом з учнями. Кожне завдання записане на плакаті під відповідним малюнком
Перегляд файлу

Тема: Розв’язування вправ на множення звичайних дробів.

Мета: Закріпити навички множення звичайних дробів; розвивати навички усної лічби, виховувати уважне, ввічливе ставлення один до одного.

Тип уроку. Урок систематизації знань і вмінь.

 

 Хід уроку.

І. Організаційна робота до уроку.

Учитель разом з учнями попередньо готуються до уроку: виготовляють плакати  із зображенням лісу, лугу, тощо. Кожне завдання записане на плакаті під відповідним малюнком. Наприклад, рівняння для естафети записані на плакаті з малюнком галявини з квітами, кущами; ланцюжок обчислень – «в оточенні» дерев кущів, тощо. Учитель читає текст казку. Учні виконують поставлені завдання

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Фронтальне опитування.

1.Які дії із звичайними дробами ми вже вміємо виконувати.

2. Як помножити два звичайні дроби.

3. Який перший крок ми  робимо при додаванні двох звичайних дробів.

4. Який з двох звичайних дробів з однаковими знаменниками більший?

ІІ. Розв’язування вправ.

Жили собі сестричка та братик. Сестричку звали Олеся, а братик – Василько. От якось і каже Олеся:

  • Василю, чуєш Василю, давай гратися в піжмурки.
  •  Добре, відповідає Василько, - давай.

  І почали вони гратися. Тільки як братик заховається, то Олеся бігає, шукає, а знайти Василька  не може. Стало їй дуже прикро від цього, тому вона сіла й гірко заплакала. Плаче й плаче, аж чує, хтось говорить до неї:

 - Чого ти плачеш, дівчинко?

 - Як же мені не плакати? – відповідає крізь сльози Олеся. – Як я заховаюся, то Василько мене одразу знайде, а як Василько заховається, то я шукаю, шукаю, а знайти не можу.

  _ Ну, добре, - каже той же голос. – Я тобі допоможу так заховатися, що Василько тебе не знайде, але ти повинна розв’язати рівняння.

Допоможемо Олесі виконати завдання незнайомця? Розважемо шість рівнянь естафети. (Кожен учень розв’язує одне із завдань на дошці).

Завдання для естафети:

          3     10

1) Т + — = —   ( Т = 1)

   7      7

 

               1       6

     2. В: 2— = —   ( В=3)

                2      5

 

                 1       5            25

     3. К : 1— =    (К = —    )

                 4       7            28

 

                  5          1                     11

     4. К – 2—  = 1—         (К = 3— )

                  12        2                    12

 

 

 

           4             1         3

     5.  — - (А +— ) = — )   ( А= 0)

           5             5        5

 

              1

     6. І : ­— = 8 (І = 2).

              4

 

 

Якщо впорядкувати корені рівняння в порядку спадання, то, прочитавши слово, дізнаємося, де заховалася Олеся. (Квітка)

Гарно Олесі у квітці, затишно, спокійно. Як гляне через пелюсточки, то все навколо таке, наче дивиться вона на світ крізь кольорове скельце. А на пелюстках квітки написані математичні приклади. Спробуємо розв’язати їх. ( Учні відривають пелюстки квітки і розв’зують приклади, записані на них.)

Завдання на пелюстках:

     2       5               2

1) —    — =        (— ) 

     5       7               7

 

 

     2       3               3

2) —    — =        (— )

     5       8              20

 

 

     5       8               2

3) —    — =        (— )

    12     15              9

 

 

     19       18               3

4) —          =       (— )

     24       19               4

 

 

                3                  1

5) 100      =        (7 — ).

                40                2

 

 

 

Навчилася Олеся й такі приклади розв’язувати.

  • Еге, думає та тут таки гарно! Хай Василько скрізь побігає, зазирає за кожен кущ, за кожен горбочок. А мене не знайде, хоч плач!

Щоб знайти Олесю, Василькові спочатку  потрібно вибрати значення  х, а потім знайти правильний шлях, заповнивши ланцюжок обчислень.

 

 

 

 

 

Х =  2

 

  1                                  1                                 3 2                                  1

∙ — + 3— ∙ — ∙ — ∙ —      

  4                                  2                                 4                          3                                   8

 

 

  

 

 

 

Олеся сидить у квітці, сміється.Аж чує, що до квітки хтось летить та гуде, як літак, ще й дзижчить! Підлетіло до квітки, сіло на край пелюстки, а потім швидко до серединки! Злякалась Олеся, як замахає руками, закричить:

  • Ой буюся, боюся!

Спинилось воно, побачило дівчинку у квітці і каже: «Ти не кричи і не бійся мене.

  • Я – бджілка, - промовила незнайомка, - хоч і волохатенька, але золотиста, чепурненька.Випускаю свій носик, встромлюю його в денце квітки і починаю смоктати чистий пречистий нектар, прозорий як сльоза.
  • Мені теж нектару хочеться. – попросила Олеся.
  • То летімо разом. Але, щоб потрапити до мого житла, потрібно розв’язати задачу.

                                                         2 3

У парку  росте 400 дерев, з них —— становлять дуби, ——  -берези, а решта – хвойні

                                                          5 8

 

дерева.Скільки листяних і хвойних дерев росте у парку?

                  2     400 2

1) 400 ∙   —— = ——    —— =  160 (д)

      5            1 5

 

                  3     400 3

2) 400 ∙   —— = ——    —— =  150 (б)

      8            1 8

 

 

3) 160 + 150 = 310 (лист. дерева)

4) 400 – 310 = 90 (хв. дерева)

 

Щойно долетіла Олеся з бджілкою до вулика, запахло медом. А скільки його – полічимо:

     4 3

(5 — кг +2—— кг) ∙ 2 =

   10 5

    4 3 4+6

5 —     + 2  — =  7—— = 8 (кг)

   10 5 10

 

8∙2 =16

 

 

 

 

Посадила бджілка Олесю за стіл, принесла цілу миску меду. Коли Олеся наїлася меду, то враз згадала про Василька.

  • Ой лишенько! Та це ж він, бідолашний, бігає скрізь та шукає мене!

Шкода їй стало брата, але, щоб вийти з вулика, слід заповнити клітинки – стільники на кожному поверсі вулика так, щоб суми чисел у кожному рядку, стовпці та по діагоналях

                                                                                                                                                    3

були рівними між собою, до того ж, у першому квадраті дорівнювали 5, а в другому - 3—

                                                                                                                                                     5.

 

 

2

 5

 

 

   2

1—

   5

 

 

 

 

   1

1—

   5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2

 3

   1

2—

   3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1

 

 


 

 

Допоможіть Олесі якнайшвидше вийти з вулика.

Олеся швиденько заповнила клітинки та як закричить з усієї сили: « Василю, Я осьдечки!»

І прокинулась. Бо все це їй наснилося: і про квітку, і про бджілку, і про мед.

Дружіть з природою, оберігайте рослини, піклуйтесь про тварин, і вам насняться гарні солодкі сни.

ІІІ. Підсумок уроку

Найактивнішим учням виставляються оцінки, Учитель проводить підсумок уроку, виставляє оцінки, зосереджує увагу учнів на помилках, які вони допускали під час виконання вправ та обчислень.

 

Отже діти..........

Найдавніша на планеті,

Між наук цариця,-

Математика – ти наша

Вірна помічниця.

Чи будинок зводиш, друже,

Чи пливеш морями –

Скрізь вона тобі послужить,

 Всюди вона з нами.

ІV. Домашнє завдання. №№ 393-394.

 

 

 

 

 

 

 

Башуківська ЗОШ І – ІІ ступенів

 

 

Конспект уроку

 з математики

на тему:

«Розв’язування вправ на множення звичайних дробів»

(6 клас)

 

 

                                                                              Підготував :вчитель математики

                                                                              Башуківської ЗОШ І –І ступенів

                                                                                  Василевський Ігор Володимирович

doc
Додано
10 лютого 2019
Переглядів
1057
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку