Урок з математики у 6 класі з використанням ІКТ на тему "Пряма пропорційна залежність"

Про матеріал

Матеріал містить конспект уроку з математики у 6 класі на тему. "Пряма пропорційна залежність."Урок з використанням ІКТ.

Мета уроку. Створити самостійну пошукову діяльність учнів в розв'язанні проблемного завдання;

Формувати нові знання, уміння, навички; розвивати здібності, активність, зацікавленість, творче мислення; створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуватиме свою успішність

Перегляд файлу

 

 

 

 

Конспект уроку

з математики в 6 класі

на тему :  « Пряма пропорційна залежність»

 

 

 

 

Вчитель математики

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

2017 р.

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Пряма пропорційна залежність

 

Мета уроку. Створити самостійну пошукову діяльність учнів в розвязанні проблемного завдання;

Формувати нові знання, уміння, навички; розвивати здібності, активність, зацікавленість, творче мислення; створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуватиме свою успішність

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Використані технології: проблемного навчання, інтерактивного навчання( метод командної підтримки індивідуального навчання).

 Очікувані результати:

  Учні повинні знати:

Означення прямої пропорційної залежності;

 Учні повинні вміти:

  1. відтворювати умови прямо пропорційної залежності двох величин;
  2. впізнавати прямо пропорційні величини за даним відношенням їх значень;
  3. наводити приклади прямо пропорційних величин;
  4. вміти розв’язувати прикладні задачі на використання прямої пропорційної залежності.

 

Обладнання: проектор, карточки з завданням, інструкції для роботи в групах, таблиці двох величин.

                                                            Знання лише тоді є знаннями,

Коли вони здобуті зусиллями

Своєї думки, а не пам’яттю.

Л.Толстой

 

                            Хід уроку

  1. Оргмомент.

Привітання, побажання хорошого настрою

Визначення готовності учнів до продуктивної праці.

Учень (відповідальний)звітує про виконання класом домашнього завдання.

  1. Актуалізація опорних знань.

Вчитель пропонує систему вправ для усного розв’язання, вимагаючи повного пояснення на основі відомих означень і правил. Завдання проектуються через проектор використовуючи програму Power Point

Учні усно розв’язують завдання, обгрунтовуючи свої розв’язки:

  1. Яке з чисел слід поставити замість зірочки, щоб отримати вірну пропорцію:

* : 5 = 8:4;           =.

2. Чи істинна пропорція:

А)2,7:0,6 = 3,6:0,8;

Б):=:?

 

Учні письмово виконують завдання:

 3.Складіть пропорцію з чисел:

12; 0,5; 0,2; 30( виконують учні в зошитах самостійно, перевіряється з коментарем одного з учнів)

4.Розв’яжіть рівняння: ( виконують учні в зошитах самостійно. Рівняння а) виконує І ряд, завдання б) – ІІ ряд, завдання в) – вибрані учні. На дошці дані завдання виконують три учні, з метою здійснити учнями самоперевірки)

А) : 3=1:х;

Б)1,2:0,4=х:0,5;

В)0,2: (х-2) = :2.

Розвиток логічного мислення

Вчитель пропонує завдання:

  1. Знайшовши закономірність у першому рядочку, заповнити другий рядок чисел

3

6

12

24

48

100

200

 

 

 

 

 

240

120

60

30

15

4

8

 

 

 

 

Учні усно роблять висновок як заповнити таблицю

Зіткнення учнів з проблемою й висловлювання первинних гіпотез.

  1. Вчитель пропонує кожній парі учнів табличку із заданими величинами, пропонуючи заповнити порожні клітинки та обговорити в парі відповіді на поставлені запитання.
  2. Пропонує по одному учневі озвучити, до яких висновків вони прийшли.

Робота в парах

   Завдання додаток №1(І ряд отримує першу таблицю, другий – другу)

Одна з пар (А)  виконує завдання додаток №2

 

Учні роблять висновки із власних спостережень щодо залежності між величинами. Заповнюють заготовлені на дошці таблички.

І величина

ІІ величина

 

 

 І величина

ІІ величина

 

Пара (А)

І величина

ІІ величина

Запитання: Чи у кожного із вас спостерігалась у завданнях така закономірність?

 

Визначення теми та мети .

Вчитель оголошує тему та мету уроку. Учні записують тему уроку в зошитах.

         

Робота над гіпотезами, висловленнями учнів

Вчитель спонукає учнів до висунення гіпотези(означення), які величини називаються прямо пропорційними. Учням пропонується заповнити пропуски в означенні.

Учні заповнюють пропущене в тексті, який проектується на екрані

Означення. Дві величини називаються прямо пропорційними, якщо при збільшенні однієї з них у кілька разів інша  ___________ у _____________ разів.

 

Учні перевіряють свої записи із правильним означенням ( проектується на екран)

Означення. Дві величини називаються прямо пропорційними, якщо при збільшенні (зменшенні) однієї з них у кілька разів інша  збільшується( зменшується) у  стільки ж разів.

Вивчають означення прямо пропорційних величин.

Виконують завдання усно.

Задача 1. Вартість передплати на газету:

На 1 місяць – 5 грн.10к.;

На 2 місяці – 10 грн. 20к.

На 3 місяці – 15 грн.30к.

Що збільшується? Як змінюються величини?

Задача 2.

Кількість льодяників,шт..

0,5

1

2

3

Вартість льодяників, грн..

1

2

4

6

 

Що збільшується? Як змінюється  залежна  величина?

 

Виконують завдання із записами в зошиті

Задача3. На 8 га поля засіяли 14,4 ц зерна. Скільки необхідно зерна, щоб засіяти 12га?

(Зразок розв’язування записується вчителем на дошці.)

     Нехай х- кількість зерна, яка потрібна, щоб засіяти 12 га поля.

               8 га поля – 14,4ц зерна

               12 га поля   - х ц зерна

=;     х==21,6(ц)

Відповідь: щоб засіяти 12 га поля потрібно 21,6 ц зерна.

Формулювання вмінь і навичок .

Використання  методу командної підтримки індивідуального навчання. Вчитель ділить клас на малі групи, надаючи можливість групам просуватися в засвоєнні навчального матеріалу індивідуальним темпом. Нагадує правила роботи в групі. Надає допомогу  у практичній діяльності.

  Учні працюють в малих групах виконують завдання з карточок 9 додаток№4).

Група №1 – група консультантів, які після самостійного виконання завдань, розходяться в інші групи для надання допомоги своїм однокласникам.

 Групи №2-№5 – працюють над однаковими завданнями, виконуючи записи в класних зошитах.

Учні мають право звертатися один до одного в межах своєї групи за допомогою та консультацією, можуть перевіряти один одного, виправляти помилки.

Контроль первинного осмислення

Вчитель перевіряє якість виконання завдань залучаючи до допомоги групу-консультантів( учні, які працюють на високому рівні)

Здійснення самоперевірки, взаємоперевірки

 

       

 

 

 

 

 

Підсумок уроку

Учні дають відповіді на запитання:

1. Які нові знання ви отримали?
2.Які величини називаються прямо пропорційними?
3. Наведіть приклади прямо пропорційних величин?
4.Чи є прямо пропорційними величинами: периметр квадрата і довжина його ребра?

 Рефлексія

Учні формують вміння аналізувати свою діяльність і само оцінювати її.

Рівень власного засвоєння матеріалу відобразити на малюнку шляхом зафарбовування частин прямокутника

Н

 

 

 

 

З

 

 

 

 

Н- нічого не зрозумів

З- зрозумів

Домашнє завдання

На картках

 

Додаток №1

Розгляньте таблицю

Час роботи верстата,год

8

6

4

2

Кількість виготовлених деталей, шт

112

84

56

28

Дайте відповіді на запитання:

  1. Від чого залежить кількість виготовлених деталей?
  2. Що стале і що змінюється? Як змінюється?

 

 

Розгляньте таблицю

Час,год

2

4

6

8

Відстань,км

120

240

360

480

Дайте відповіді на запитання:

1.Від чого залежить пройдена відстань?

2.Що стале і що змінюється? Як змінюється?

 

Додаток №2

Для перевезення вугілля із складу відправили машини однакової вантажопідйомності. Розгляньте таблицю залежності використання кількості машин до часу за який перевезуть усе вугілля.

Кількість машин,шт.

24

8

4

3

Час, днів

2

6

12

16

 

Дайте відповіді на запитання:

1.Від чого залежить час, за який перевезуть весь вантаж?

2.Що стале і що змінюється? Як змінюється?

 

Додаток №3

 

Задача
1.Автомобіль на шлях 56,8 км витратив 4,26 л бензину. Скільки літрів бензину йому потрібно, щоб проїхати 160 км?

2.Сталева кулька об’ємом 6 см3 має масу 46,8 г. Яка маса кульки з тієї самоє сталі, якщо її об’єм 2,5 см3?

3 З 20 кг насіння  бавовни  одержали 5,1 кг олії. Скільки олії одержать із 2т такого насіння?

Додаткове творче завдання ( запис виконати на картці)

До даних слів доберіть слова, які б утворювали прямо пропорційні величини

Праця – винагорода;

Злість – страждання:

Дружба – любов;

Лінощі - ….;

Добро -…..;

Ворожнеча -……

 

Додаток №4

Задачі для груп №2-№5

1.За 3,2 кг товару заплатили 11,52 грн. Скільки треба заплатити за 1,5 кг такого товару?

2. Зі 100кг насіння льону виходить 37 кг олії. Скільки олії вийде з 250 кг такого насіння?

3.На пошиття 30 однакових костюмів пішло 99,6 м тканини. Скільки таких же костюмів вийде із 149,4 м тканини?

 

 

Задачі для групи №1

1.Сувій, в якому 42м тканини, коштує 1302 грн. Скільки коштує сувій, в якого 36м тканини?

2.Із 20 кг води озера Сиваш можна видобути 0,5 кг солі. Скільки  потрібно взяти цієї води, щоб видобути 1т солі?

3. Для виготовлення 192 деталі 4 робітники відпрацювали по 8 год кожний. Скільки таких деталей можуть виготовити 4 робітники, працюючи по 9 год кожний?

.

 

 

 

doc
Додано
22 листопада 2018
Переглядів
1071
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку