Урок з математики в 3 класі за підручником Н. Листопад. Творчі задачі. Розв'язування рівнянь.

Про матеріал
Мета. закріпити вміння працювати над задачами на зведення до одиниці, розв'язувати рівняння та комбінаторні задачі; навчити досліджувати вирази; розвивати мовлення та мислення учнів; виховувати старанність; стимулювати інтерес до математики. Очікувані результати. застосовує в обчисленнях переставний закон множення; володіє навичкою табличного множення і ділення; розв’язує рівняння на основі правил знаходження невідомого компоненту арифметичної дії та іншими способами; розв’язує задачі на зведення до одиниці; називає елементи геометричних фігур.
Перегляд файлу

Урок з математики в 3 класі за підручником Н. Листопад

Тема. Творчі задачі. Розв’язування рівнянь.

Мета. закріпити вміння працювати над задачами на зведення до одиниці, розв'язувати рівняння та комбінаторні задачі; навчити досліджувати вирази; розвивати мовлення та мислення учнів; виховувати старанність; стимулювати інтерес до математики.

Обладнання. роздавальний матеріал, цеглинки-Lego.

Тип уроку.комбінований урок.

Освітні галузі. математична.

Очікувані результати.

застосовує в обчисленнях переставний закон множення;

володіє навичкою табличного множення і ділення;

розв’язує рівняння на основі правил знаходження невідомого компоненту арифметичної дії та іншими способами;

розв’язує задачі на зведення до одиниці;

називає елементи геометричних фігур.

 

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний момент.

 

- Сьогодні на уроці:
• Я бажаю вам знання подвоїти,
• Уміння потроїти, 
• Здібності піднести до квадрату, 
• А поганий настрій давайте помножимо на нуль! 

 

Вправа «Очікування»

-         Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

Картка самоконтроля

НЕ кажи «НЕ ВМІЮ», кажи «НАВЧУСЬ»

Вид роботи

 

Усний рахунок

 

Незакінчене речення

 

Каліграфічна хвилинка

 

Математичний диктант

 

Робота з карткою

 

Усне розв’язання задач

 

Рівняння

 

Робота над задачами

 

Геометричний матеріал

 

 

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Усний рахунок

Разом із бджілками побудуй вежу

Вправа «Незакінчені речення»

-         Числа при додаванні, відніманні, множенні, діленні називаються…

-         Щоб  знайти невідомий доданок; невідоме зменшуване; невідомий від’ємник; невідомий множник; невідоме ділене; невідомий дільник треба…

Каліграфічна хвилинка

-         Запишіть усі двоцифрові числа, які можна скласти з цифр 3,5,9

 

Математичний диктант

· Число 20 зменште в 4 рази і зменште на 3. (2.)

· Число 9 збільште в 2 рази і зменште на 11. (7.)

· Число 15 збільште на 2 одиниці. (17.)

· Запишіть число, більше за 23 та менше за 25. (24.)

· Запишіть число, у якому 6 одиниць та 3 десятки. (36.)

· Збільште 7 у 2 рази. (14.)

III. Оголошення теми та мети уроку.

-         Отже, на уроці математики ми будемо розвивати увагу, кмітливість, швидкість рахунку, логічне мислення, закріплюти вміння працювати над задачами на зведення до одиниці, розв'язувати рівняння.

IV. Основна частина.

Формування обчислювальних навичок

Робота на картках. Самостійна робота з наступною перевіркою.

— Обчисліть добутки. За потреби поміняйте множники місцями.

 (2 учні біля дошки)

8 ∙ 3

9 ∙ 6

9 ∙ 8

9 ∙ 4

5 ∙ 7

8 ∙ 7

8 ∙ 6

8 ∙ 8

Розвиток умінь працювати над задачами

Усне розв’язування задач № 343,345

№343

— Якими способами можна визначити кількість клітинок на шаховій дошці? Який спосіб найбільш зручний? (За рядами, за стовпчиками, за кольорами)

— Скільки чорних клітинок на шаховій дошці?

№345

Скільки всього пішаків бере участь у грі? Які ще фігури беруть

участь у грі?

Фізкультхвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=qoqYMv_V_3o

Удосконалення вмінь розв'язувати рівняння

Розв’язування рівнянь №346

Використовуючи  шифр  покажіть отримані відповіді цеглинками.

 Формування вмінь розв'язувати задачі

1) Задача № 347 (с. 59).

• Прочитайте першу задачу. Розв'яжіть її. Про яку кількість коробок ідеться в задачі? Скільки олівців у двох коробках? Що запитується в задачі? Скільки олівців в одній коробці? Дайте відповідь на запитання задачі.

Прочитайте другу задачу. Розв'яжіть її. Про яку кількість ящиків ідеться в задачі? Скільки кілограмів винограду в двох коробках? Що запитується в задачі? Скільки кілограмів винограду міститься в одному ящику? Скільки ящиків знадобиться для зберігання 40 кілограмів винограду? —

Порівняйте ці дві задачі. Чим вони відрізняються? Як це вплинуло на їхнє розв'язання?

2) Робота з геометричним матеріалом № 348

• Скільки трикутників у кожному восьмикутнику? (8.)

• Скільки всього трикутників у трьох восьмикутниках? (8 • 3 = 24 (тр.).)

• Скільки восьмикутників можна скласти із жовтих (зелених, помаранчевих) трикутників, зображених на цьому малюнку? Скільки жовтих трикутників? Чи можна з них скласти восьмикутник? Скільки? (1.) Скільки зелених трикутників? Скільки восьмикутників з них можна скласти? (1.) Скільки помаранчевих трикутників? Чи вистачить їх, щоб скласти восьмикутник? (Ні, бо їх усього 4.)

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

Гра  «Мікрофон»

- Чи сподобався вам урок?

- Чи справдилися ваші очікування?

- Якою була навчальна мета уроку?

- Що було легким, а що важким?

- Які геометричні фігури вам зустрілися під час уроку?

 VIІІ. Домашнє завдання.

Пояснення домашнього завдання (с. 60, № 350, 351)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
19 лютого
Переглядів
143
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку