Конспект уроку
з музичного мистецтва
на тему:
«Музика крокує»
Підготувала
вчитель Ценівської гімназії
Кобрин З.А
Тема. Музика крокує
Мета:
навчальна: збагачувати музичний досвід учнів, розкриваючи особливості хороводної, ігрової пісні; засвоювати з ними поняття «довгі та короткі звуки»;
розвивальна: розвивати творчі здібності до музики, почуття ритму;
виховна: виховувати інтерес до музики, уміння спілкуватися.
Музичний матеріал: Е. Ґріґ «Похід гномів»; В. Косенко «Не хочуть купити ведмедика», «Купили ведмедика»; поспівка «Я крокую вгору»; українська народна пісня «Ой, до нори, мишко»; ігри «Дощ у лісі», «Що придбали друзі».
Обладнання: музичні молоточки; комп’ютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: урок поглиблення теми.
Хід уроку
-
Організаційний момент
-
Музичне привітання
-
Добрий день, діти, я прийшла в ваш клас!
Добрий день, добрий день, раді бачить Вас!
-
Актуалізація опорних знань
-
Якими бувають звуки, що ми чуємо навколо?
-
Якими бувають музичні звуки?
-
Як називають кроки у музиці?
-
Повідомлення теми і завдань уроку
-
Як ви рухаєтеся, коли поспішаєте до школи?
-
Так, ви йдете швидко. А якщо ви втомлені або вам не потрібно нікуди поспішати? Так, ваші кроки стають повільнішими. А чи може музика крокувати? Тож дізнаємося про це на уроці. Уявіть, що ви — композитори. Яку музику б ви написали, щоб передати настрій? Отже, сьогодні на уроці під час подорожі до лісу ми поміркуємо про те, як музика передає свій настрой.
-
Розспівування
-
Для того, щоб гарно співати, нам потрібно розспіватися. Пригадайте, як потрібно сидіти під час співу.
-
Спинки – рівно,
-
Голову – вище,
-
Плечі – розпрямити.
Ходить музика по світу,
Дзвінко всі співають діти.
Гра «Дощ у лісі»
-
Передайте звуками шум дощу від перших крапель через зливу до вщухання.
-
Якими звуками –музичними чи шумовими – ми передали шум дощу?
-
Вивчення нового матеріалу
-
Вокально-хорова робота
-
Розучування поспівки «Я крокую вгору»
-
Весняна пора завжди викликає два почуття: з одного боку, вона трошки сумна, тому що закінчилося зима. З іншого боку — це час милування різнобарвною, кольоровою та яскравою природою.
-
Слухання пісні «Що нам весна принесе?» (З.Левіної)
-
Усі люди радіють гарній весні, милуються природою та виконують пісні. Прислухайтеся до пісні. Про що в ній ідеться?
-
Який настрій, які почуття ви почули у цій пісні?
-
Розучування пісні «Що нам весна принесе?»
-
спів у діалозі;
-
виконання з проплескуванням пульсу.
-
Засвоєння нових знань. Засвоєння понять
-
Ви, мабуть, звернули увагу на те, що музичні звуки мають різну тривалість. Одні звучать довго, інші — коротко. На кожну частину пульсу припадає або один довгий звук, або два коротких.
Довгий звук — склад ТА — позначають І; два коротких звуки —
ТІ-ТІ — позначають П. На один довгий звук ТА припадає два коротких
ТІ-ТІ. Паузу (мовчання) позначають X.
-
Я хочу розповісти вам про свою пригоду. Учора я купував (-ла) подарунок своєму маленькому приятелеві. Скільки у магазині іграшокі Ляльки, машинки, кораблі, зайчики, цуцики, кошенятка та інші.
-
А що ви б придбали в іграшковому магазині?
-
Гра-імпровізація «Що придбали друзі?»
-
Уявіть, що ваші друзі пішли до магазину іграшок, купили там ляльку та маленьких гномів. Дайте ритмічну відповідь на запитання.
Що при-дба-ли дру-зі?
-
Запишіть ритмічний рисунок відповіді.
Гар-ну ляль-ку.
Ма-лень-ких гно-мів.
-
Слухання музики
-
Слухання твору «Похід гномів» Е.Ґріна
-
Про що розповіла нам музика?
-
Герої цієї п’єси крокували або швидко бігли?
-
Які казкові персонажі можуть крокувати під цю музику?
-
Слухання «Не хочуть купити ведмедика» В. Косенка
-
У магазині, де я був (була), особливо чудовим був ведмедик. І раптом я побачив (-ла) маленького хлопчика, який благав батьків, щоб йому купили цього ведмедика. Послухайте, як про це розповідає В. Косенко у своїй п’єсі.
-
Якщо ви були б композиторами, яку назву ви б дали цій п’єсі?
-
Як музика розповідає про почуття малюка?
-
Як звучала музика: голосно чи тихо, швидко чи повільно?
-
Слухання «Купили ведмедика» В. Косенка
-
Хочете дізнатися, чим завершилася ця історія? Послухайте ще одну п’єсу.
-
На вашу думку, купили ведмедика малюкові чи ні?
-
Як би ви назвали цей твір?
-
Чому ви вирішили, що малюк отримав ведмедика?
-
Як музика розповіла про це?
-
Чи змінився настрій дитини?
-
Який настрій був у першій п’єсі?
-
Як він змінився у другій п’єсі?
-
Вокально-хорова робота. Повторення пісні «Ой, до нори, мишко»
-
Підсумок уроку
-
Рефлексія
-
Ми сьогодні дізналися, як музика передає різні настрої людини. Отже, свою колекцію музичних вражень ми збагатили новими творами.
-
Яких казкових мешканців лісу ми впізнали у творах Е. Ґріґа?
-
Які музичні враження ви отримали від прослуховування п’єс В. Косенка?
-
Які назви мали ці п’єси?
-
Музичне прощання
Дзень-дзелень, дзвенить дзвінок
Вже закінчився урок.
До побачення!
До побачення!