Тема. Письмо рядкової букви о
Мета: ознайомити учнів з рядковою буквою о, вчити їх писати нову букву, з’єднувати її з вивченими буквами; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, розвивати навички звукового аналізу, спостережливість; зв’язне мовлення дітей; збагачувати словниковий запас дітей; виховувати старанність, охайність.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Уже дзвінок нам дав сигнал,
І на урок він нас покликав.
А отже, часу не втрачаймо,
Роботу швидше починаймо.
II. Актуалізація опорних знань учнів
Серед малюнків знайдіть предмети, у назвах яких є буква о. Поділіть ці слова на склади. Розфарбуйте лише той малюнок, у назві якого найбільше складів.
1.Зроби звуковий аналіз.
|
|
око
2. Підкресли літеру О.
Оса очі осінь око рот
Діти, подивіться, кого я зустріла. Він приніс нам букви. Назвіть їх. Це букви писані чи друковані?
А а
о
Запишіть ці букви писаними. Продовжіть ряд до кінця.
-Яку невідому нам букву приніс Капітошка?
III. Повідомлення теми і завдань уроку.
Прийом «Очікування».
— Сьогодні ми навчимося писати малу букву о, яку приніс нам Капітошка.
IV. Вивчення нового матеріалу
Як щось гарно заблищить,
Так вона туди й летить…
У гніздо несе оздоби,-
Все красуні до вподоби. (Сорока)
Буква О на сонце схожа,
І на бублик, й на обруч.
Мов кермо, я хочу взяти
Круглу букву обіруч.
Графічний аналіз рядкової букви о. Порівняння друкованої букви о з рукописною.
Алгоритм написання рядкової букви о
— Пишемо під рахунок і-раз-і.
Пальчику, пальчику,
Де тибував?
Я з цим братом в ліс ходив,
А з цим братом борщ варив,
А з цим я кашки зкуштував,
А з найменшим заспівав.
Письмо букви о з вивченими елементами.
6. Вправа для очей
Раз, два, три!
Очі догори!
На чотири та на п’ять
Будем міцно їх стулять.
Знову очі догори -
Ми рахуєм : «Раз, два, три!»
7. Написання з’єднань букви о з великими рукописними літерами А.
8. Фізкультхвилинка
V. Узагальнення вивченого матеріалу (робота в зошиті)
— Розгляньте малюнок. Кого ви на ньому бачите?
-Чим клоуни відрізняються між собою?
- Одягніть шапочку на клоуна.
- Домалюйте візерунок на шапочці.
Робота в парах.
Допоможіть клоунові зібрати лише ті кульки, на яких написано літеру о.
VI. Підсумок уроку. Прийом «Рефлексія».