Тема уроку: звук [ф], [ф’], мала буква ф. Читання складів, слів і тексту з вивченими літерами.
Мета уроку: ознайомити дітей з буквою Ф та її звуковим значенням. Відпрацювати з учнями артикуляцію звука [ф], [ф’] та формувати вміння здійснювати зуковий аналіз слів, складати та читати слова з цією буквою;
розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками; формувати компетентності спілкування державною мовою, соціальну, громадянську, загальнокультурну компетентності;
виховувати інтерес до навчання.
Обладнання уроку: підручник, зошити, відеоматеріали, зображення героїв мультфільму «Фіксики»
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційна частина
1. Організація класу.
Продзвенів уже дзвінок
І покликав на урок.
Хай плещуть долоньки,
Тупають ніжки,
Працюють голівки
Та сяють усмішки.
2. Привітання з гостями.
3. Мовна розминка.
А) Алфавіт
Б) «Ланцюжок» скоромовок
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Мотивація навчальної діяльності.
Маленькі чоловічки, які живуть всередині техніки і ремонтують її.
Друзі, привіт!
Ми хочемо, щоб ви провели цей день найцікавіше. Тому підготували для вас квест. Вам потрібно виконати всі завдання, після чого на вас чекає подарунок. Готові! Тоді відкривайте перше завдання. Успіху вам . Фіксики.
ІІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу.
(Скласти букву Ї)
(На дошці розміщені картки із зображенням побутових приладів та підписи до них. В словах пропущені літери, треба їх вставити.)
Холо..ильник, пл…та, прас…а, ф…н, мік…ер, ча…ник.
-Як називаються одним словом ці прилади?
-Супер! Ми виконали завдання від Нулика і отримуємо ключик до наступного.
ІV. Повідомлення теми та мети уроку
Фірма ферму будувала
Фірмі ферми було мало.
На письмі звук ф позначається буквою «еф». Сьогодні ми навчимося друкувати малу букву «еф», читати склади та слова з нею.
-Ми отримуємо наступний ключ і рухаємося далі.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Звуковий аналіз слів (завдання від Шпулі)
Робота в зошиті, с.75
VІ. Зорова гімнастика для очей.(завдання від Верти)
І з цим завданням впоралися. Наступний ключик у нас в руках.
VІІ. Робота з букварем (завдання від Масі)
VІІІ. Фізкультхвилинка(завдання від Папуса)
ІХ. Робота з текстом (завдання від Дім Дімича)
Х. Заключна частина
1. Гра «Продовж речення»
2. Само оцінювання «Світлофор»
ХІ. Рефлексія
-Діти, а чим фотографують?
-А де зберігають фото?
- Я ж зовсім забула про подарунок. Давайте поглянемо , що там.
-Це ж фотоальбом. Яка потрібна річ. Тепер нам є де зберігати фотографії.
-Пропоную зробити фото на згадку про наш урок. Роздрукуємо фото і вставимо в наш класний альбом.