Урок з образотворчого мистецтва 3 клас для дітей з інтелектуальними порушеннями легкого ступеню (F-70) Тема: ,, Нетрадиційне малювання гілк

Про матеріал
Мета: Навчальна: ознайомити учнів з нетрадеційною технікою малювання жатим папером, розширити знання учнів з кольорознавства. Формувати вміння передавати форму, колір та будову калинової гілки (ягідки, листя, гілочки) характерні для калини. Удосконалити технічні навички роботи на уроках з образотворчого мистецтва, дати поняття про створення настрою. Корекційно-розвиваюча: розвивати дрібну моторику рук, зорово-рухову координацію, увагу, спостережливість, відчуття кольору та композиції. стимулювати творчу активність, уяву, естетичне сприймання природи. Коригувати емоційно-вольову сферу через створення позитивного емоційного досвіду в процесі малювання. Виховна: виховувати любов до природи, рідного краюта та української народної символіки (Калини). Формувати охайність, посидючість, вміння працювати в колективі, вміння бачити прекрасне, розвивати інтерес до пейзажного живопису. Виховувати охайність, старанність та бережливе ставлення до природної краси.
Перегляд файлу

  Урок з  образотворчого мистецтва  для дітей спеціальних шкіл з інтелектуальними порушеннями легкого ступеню (F-70) для  3  класів

              Тема: ,, Нетрадиційне малювання гілки калини жатим папером’’

Мета: Навчальна: ознайомити учнів з нетрадеційною технікою малювання жатим папером, розширити знання учнів з кольорознавства. Формувати вміння передавати форму, колір та будову калинової гілки (ягідки, листя, гілочки) характерні  для калини.  Удосконалити технічні навички роботи на уроках з образотворчого мистецтва, дати поняття про створення настрою.

Корекційно-розвиваюча: розвивати дрібну моторику рук, зорово-рухову координацію, увагу, спостережливість, відчуття кольору та композиції.
стимулювати творчу активність, уяву, естетичне сприймання природи.
Коригувати емоційно-вольову сферу через створення позитивного емоційного досвіду в процесі малювання.

Виховна: виховувати любов до природи, рідного краюта та української народної символіки (Калини). Формувати охайність, посидючість, вміння працювати в колективі, вміння бачити прекрасне, розвивати   інтерес до пейзажного живопису. Виховувати охайність, старанність та бережливе ставлення до природної краси.

Обладнання: Презентація, гроно калини, червоний жатий папір, серветки, гумові рукавички, вода, пипетка медична, тарілка для роздаткового матеріалу, ватний диск

                                      Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

 

  1.       Організаційна підготовка учнів до уроку.

( привітання)

  1.     Вправа ,, Налаштування на урок’’

Продзвенів вже нам дзвінок

Починаємо урок.

До нас сьогодні гості завітали,

Щоб подивитись, як ми будем працювати.

Тож сідайте всі гарненько,

Руки покладіть рівненько.

Голову вище підніміть,

Плечі свої розведіть.

Всі на мене подивіться,

І гарненько посміхнітся.

 

  1.      Нервово-психологічне налаштування учнів на урок.

( Вправа ,,Зарядний пристрій’’)

 

 

 

Ну що, зарядилися гарним настроєм на наш урок? Тож давайте розпочинати.

 

ІІ. ЗАГАЛЬНОКОРЕКЦІЙНА ЧАСТИНА.

 

1.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

 

Перегляд картинки про осінь.

- Давайте пригадаємо:

- Яка зараз пора року ? ( Осінь)

- Які кольори має осінь? ( жовтий,  червоний, помаранчевий, зелений)

ІII.  ОСНОВНА ЧАСТИНА.

 

  1. Пропедевтична частина.

( проблемне завдання)

 

Сьогодні ми з вами познайомимося з дарами осені-а з яким саме даром осені ми будемо знайомитися , вам треба відгадати.

 

Загадка

 

Хто ж ті ягоди не знає,
Від застуди їх приймає.
На кущах вони висять,
І, як маків цвіт, горять.
Тільки це не є малина.
Що за ягода? –… (калина).

 

Молодці.

 

  1. Повідомлення теми і завдань уроку.

 

Ми сьогодні будемо малювати червону калину. А малювати її ми будемо незвичним методом. Ми сьогодні спробуємо малювати без фарб.

 

  1.     Бесіда

 

Ой  діти , погляньте, хто завітав до нас у гості.

 До нашого класу  завітала дівчинка. А ім’я її КАЛИНКА.

Дівчина принесла із собою рослинку, назва якої така сама як і її ім’я

  •          Це КАЛИНА. ( обговорення та розгляд ягід)

( погляньте на ягідки калини. Якого кольору ягідки, які вони за формою ……)

КАЛИНКА  хоче вам розповісти дуже цікаву Казочку-легенду про калину.

IV. ФОРМУЮЧА ЧАСТИНА.

  1. Пояснення нового матеріалу.

 

1). Розповідь.

 

  Легенда про калину.

Дуже давно жила на світі дівчинка Калинка. Не було у неї ні батька, ні матері.Пішла вона одного разу у ліс, щоб сухого гілля наламати.Прийшла, дивиться, аж стоїть кущик та такий сухий, жодного листочка немає. Жаль стало кущика Калинці, викопала та й узяла з собою. Прийшла до хати, вибрала гарне місце та й посадила деревце. Старанно поливала його Калинка, доглядала, а навесні деревце зацвіло ніжним білим цвітом. Як наречена стояв калиновий кущ. Хто не йшов — милувався кущем. Дівчата вплітали в свої коси цвіт куща дівчинки Калинки.Коли ж прийшла чарівна осінь, одягнувся і кущ Калинки в золоті шата, та ще й повісив на віти монисто — ягоди червоні, мов кров. І старі, і малі дивувалися кущем Калинки. Пройшла осінь. Завіяло, замело білою віхолою. Все побіліло, замерзло, лише кущ Калинки горів червоним монистом. Прилетіли горобчики, покуштували ягід, а вони ж бо солодкі, мов мед. Рознесли горобчики славу про кущ Калинки, ще й по насінинці в дзьобику. З тих пір вирощують українці Калинові кущі, які так і назвали - калиною.

Давайте нашій гості за таку цікаву розповідь покажемо як ми вміємо співати і рухатися.

 

РУХАНКА ,,Йшли дощі’’

( мнемотехніка )

( Учні повторюють рухи за   вчителем)

Йшли, і йшли, і йшли дощі    (крокуємо на місті)

Стали чорними кущі,              (присідаємо і закриваємо очі руками)

 І дерева чорні стали               ( встаємо і закриваємо очі руками)

Бо листочки вже опали,           (опускаємо руки , імітуючи падаючі листки)

Тільки дуб стоїть у листі        (піднімаємо руки у гору)

І калина у намисті.                  ( показуємо намисто на шиї)

 

Всі сідайте вже за парти, настав час помалювати.

 

  1. Демонстрація зразка.

 

1).  Зразок малюнка.

 

Ось таку гілочку калини ми сьогодні навчимося малювати.

 

  1.     Аналіз зразка малюнка.

Які ягідки у калини.?

Якого кольру.?

Якої форми.?

  1.     Повторення правил ТБ на уроках образотворчого мистецтва.

 

  1. ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБУ.

 

Щоб все зробити правильно, вам потрібно знати що за чим робити.

 

Послідовність виконання роботи ( технологічна карта)

 

( Розповідь покрокова про етапи малювання  грона калини)

( за потреби спробувати повторити всі етапи без фарби)

Все запам’ятали?

Щоб почати малювати – треба пальці розім’яти.

Пальчикова гімнастика «Червона калина»

Є в нас ягідка одна                            (Пальчики зімкнені в кільце.)

Дуже гарна та смачна,                     (Незначні повороти кистю руки.)

Не ожина, не малина,                      (Легке струшування кистями рук.)

А червоная калина.                          (Плескання в долоні ).

 

  1.     Практична діяльність. Виконання завдання за допомогою вчителя.

 (звуки природи. Ліс)

Малюємо гроно калини.

V. ЗАКЛЮЧНИЙ ЄТАП.

1.Підведення підсумків та оцінювання.

- Давайте зробимо виставку наших робіт. Кожен  виходить до дошки і  розміщає свою роботу на нашу картину-пазл, де вона повинна співпасти з основним малюнком.

   Вправа ,, Картина – пазл’’ .

Скласти малюнки дітей у загальну картину (кущ калини).

  1.     Бесіда.

  Чи сподобалося вам працювати?

 З якими матеріалами ми працювали?

 Що вам сподобалося найбільше?

  1.     Рефлексія.

Діти , посміхніться якщо вам сподобався урок.

3.    Приведення у порядок робочого місця.

4.    Створення установки на відпочинок.

( На цьому наш урок завершено. Допобачення.)

 

 

docx
Додано
18 січня
Переглядів
58
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку