Урок «Стилізація природніх форм»
Вступна бесіда. Оточуюча нас природа є прекрасним об’єктом для стилізації. Один і той же предмет можна вивчати та відображати безмежну кількість разів, постійно відкриваючи його нові сторони в залежності від поставленої задачі.
Для стилізації беруть зображення рослин та тварин. Це можуть бути квіти, рослини, дерева, комахи, птиці, тварини тощо.
В процесі стилізації можна спочатку виповнити замальовки об’єктів з натури, а потім трансформувати їх у сторону виявлення декоративних якостей.
Приклади стилізацій:
Практичне завдання:
1.Стилізація об’єкта по власній або заданій якості. (міцний, в язкий, бодрий, липкий, веселий, понурий, хворий, колючий, пластичний тощо)
Мета: на основі аналізу сенсу змісту поняття «кактус» виявити його морфологічні, фізичні, функціональні якості та ознаки, потім зобразити графічну композицію рослини, образно підпорядкувавши всі структурні елементи певній якості чи ознаці.
Зміст. Стилізація рослини «Кактус»
Матеріал: аркуш формату А3, чорно-біла графіка
Приклад виконання завдання:
Завдання 2. Трансформація природного об’єкту в промисловий виріб
Мета: на основі змістовного аналізу об’єкту живої природи та промислового виробу виявити для їх наочно-образного уявлення найбільш суттєві та значимі якості та ознаки, характеристику, виявити художньо-композиційні засоби та принципи для їх візуального вираження.
Зміст. На аркуші паперу А-3 поетапно відобразити аналіз та трансформацію з об‘єкта живої природи в промисловий виріб
Матеріл: Аркуш паперу А-3, кольорові олівці
Приклад виконання завдання:
Підсумок уроку
Перегляд і вербальне оцінювання виробів.
Виставка дитячих робіт.