Урок з основ здоров'я "Піклування про здоров'я в сім'ї"

Про матеріал

Мета. Уточнювати і розширювати уявлення учнів про сім'ю – як основний чинник здоров'я; розповісти дітям, як члени сім'ї піклуються про здоров'я одне одного. Формувати позитивне ставлення до сім'ї; вчити надавати допомогу членам родини, дбати про здоров'я рідних, слухати батьків. Розвивати зв'язне мовлення, уяву. Виховувати повагу до людей, які живуть поруч. Прищеплювати потребу підтримувати здоровий спосіб життя.

Перегляд файлу

 

Тема.  Піклування про здоров’я в сім’ї

Мета. Уточнювати і розширювати уявлення учнів про сім’ю – як основний чинник здоров’я; розповісти дітям, як члени сім’ї піклуються про здоров’я одне одного. Формувати позитивне ставлення до сім’ї; вчити надавати допомогу членам родини, дбати про здоров’я рідних, слухати батьків. Розвивати зв’язне мовлення, уяву. Виховувати повагу до людей, які живуть поруч. Прищеплювати потребу підтримувати здоровий спосіб життя.

 

Обладнання. Підручник, зошит, сімейне відео, завдання для роботи в парах, кружечки для вправи «Моє здоров’я», мультимедіа, магнітофон, запис пісень.

                            Хід уроку

 

І. Організація класу.

Усміхніться один одному. Подаруйте посмішку й додайте здоров’я

П. Актуалізація опорних знань.

-  Давайте пригадаємо, що ви – учні, головним завданням яких є навчання. Але не слід забувати і про…

2. Робота над загадкою  ( слайд)

- А про що не слід забувати, ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадку

 У кожного воно є. В одних міцніше, в інших слабкіше, але для всіх воно найдорожчий скарб, його не купиш за гроші. (Здоров’я)

- Поясніть значення слова «скарб». ( Те, що має надзвичайну цінність, виняткові якості)

3. Інтерв’ю з мікрофоном (слайд)

- Що таке здоров’я?

- Що треба для того, щоб бути здоровим?  ( слайд)

 

      Виконувати правила особистої  гігієни        Робити зарядку            Міцно   спати

 

              Щоб бути здоровим треба:         Берегти зір

 

Дотримуватись режиму дня       Чергувати працю з                       

                                                       відпочинком

 Одягатись по погоді                                      Правильно харчуватись

 

Висновок:   щоб бути здоровим, потрібно щоденно піклуватися про своє здоров’я

 

 

 

 

Ш. Мотивація навчальної діяльності

Створення проблемної ситуації

1.- Хто допомагає вам стати здоровим у школі?

Прийом «Асоціативний кущ» (слайд)

2. Робота над загадкою.

- Відгадавши загадку, ви дізнаєтеся, хто ще піклується про ваше здоров’я

 Цифра ця усім говорить,

Скільки днів до тижня входить

Поряд стане буква «Я»,

То це буде вже…( сім’я )  ( слайд)

 

 

 Учитель                   Медсестра

                                             Прибиральниця

 

 

Хто допомагає вам стати здоровим ?

 

Повар                          Сім’я

 

ІУ. Повідомлення теми і мети уроку

 Мова піде про найдорожчих людей, про тих, хто незважаючи ні на що, завжди прийде на допомогу і надасть підтримку; про тих, хто дбає про ваше здоров’я, хто любить нас найбільше.

Отже, тема уроку – «Піклування про здоров’я в сім’ї» ( слайд)

1.Сприймання й осмислення нового матеріалу

 - Діти, коли ви чуєте чи вимовляєте слово сім’я, кого ви уявляєте? (слайд)

Дідусь                       Тато                            Бабуся                          

 Сім’я

 

 

Сестрички                                                        Мама                               Братики

 

 

 

2. Робота з підручником с. 60 (слайд)

- Давайте прочитаємо, що сказано в підручнику про сім’ю

а). Робота за фото  

- Розгляньте фотографію. Хто на ній зображений?  (сім’я, родина)

- Скільки осіб у цій родині, полічіть?

- Скільки дітей?

- Хто вони для тата і мами?

- А для бабусі і дідуся?

Висновок: сім’я – це люди, які нас оточують. Усі члени сім’ї мають піклуватися про здоров’я один одного.

Фізкультхвилинка

3. У гостях у родини. ( відео)

- Вас запрошує в гості родина. Давайте подивимося, як усі члени сім’ї піклуються про здоров’я один одного.

- У кого в гостях ми побували?    

-  Чи дружна ця родина?( Дружна, щаслива. Усі домашні  справи роблять разом,  допомагають один одному, а не розподіляють примусово.)

- Що потрібно для того, щоб родина була дружною, міцною, радісною, щасливою, здоровою? ( здоров’я)

- Так, молодці! Треба піклуватися про здоров’я.

-  Як ставляться до бабусь, дідусів особливо до хворих? ( з повагою)

- Чому навчили тебе у сім’ї? (Піклуватися про слабших і молодших, з повагою ставитись до старших, виконувати свої обов’язки.)

- А чи робите це ви?

Висновок: додають здоров’я затишок, добробут, повага, розуміння, турбота

- Як дбають про здоров’я у ваших родинах ?

- Відомо, що здоров’я це те, без чого людина не може бути щасливою.

- До здоров’я слід ставитися дуже серйозно.

- Вправа-дослід «Моє здоров’я» Розривання кольорових кружечків. (слайд)

- Уявимо, що ці червоні кружечки – це ваше здоров’я .Давайте спробуємо розірвати їх. Легко вони розірвалися?

- А тепер зробимо так, щоб цей кружечок  (уявне наше здоров’я) став знову цілим. А це легко  зробити?

ВИСНОВОК:  здоров’я зруйнувати легше, ніж створити. Важливо зберегти те, що маємо.

Гімнастика для очей (слайд)

У. Узагальнення та закріплення нових знань.

1. Робота в зошиті с.21   С. р. (слайд)

Перевірка

Висновок: всі члени родини повинні піклуватися про здоров’я один одного

2.  Робота в парах. Картка. (слайд)

Перевірка

- Які предмети ви дібрали до першого малюнка, де зображена сім’я Сергійка?

- Чи піклуються про здоров’я в родині? Як? ( багато рухаються, гуляють на свіжому повітрі…)

- Які предмети дібрали до другого малюнка, де зображена сім’я Оленки?

- Як вони дбають про здоров’я?

- Як дбають про здоров’я у ваших родинах?

- Чи можемо назвати дітей маленькими помічниками?

Висновок : щоб не хворіти, бути здоровим, мати гарний настрій потрібно дбати про здоров’я. У цьому допоможуть: свіже повітря, цікавий відпочинок, чистота, охайність.

  3. Робота над прислів’ям. (слайд)

 У народі здавна шанувались міцні сімейні стосунки. Про сім’ю складено багато прислів’їв.

Нащо й ліпший клад, коли в сім’ї лад.

4.- Кого з вас вдома називають маленьким помічником (помічницею)?

- Чи приємно вам, коли вас так називають?

- Що ви для цього робите? Які ваші обов’язки в сім’ї?

- Чи приємно батькам отримувати вашу допомогу?

- Діти є членами родини і вони теж повинні піклуватися про сім’ю, нічим не засмучувати, щоб вони теж були здоровими.

- Давайте визначимо, що може робити першокласник.

Першокласник може:

- допомагати на кухні;

- допомагати у прибирання будинку;

- піклуватися про молодших;

- доглядати за квітами, домашніми улюбленцями;

- створювати гарний настрій у сім’я.

5. Що думають рідні коли ти:

Розкидав                                             склади

Насмітив                                             підмети

Розлив                                                 витри

Розсипав                                             збери

Розбив                                                 признайся

Нагрубив                                            вибачся

 

УІ. Підсумок уроку

- Що таке сім’я?

- Що людині дає сім’я? (  Любов, піклування, турботу).

- Як потрібно ставитися один до одного в сім’ї?

- Хто піклуються про здоров’я в сім’ї?

- Як ви вчините, коли хтось із ваших рідних погано почуватиметься?

- Усміхніться один одному. Подаруйте посмішку й додайте здоров’я.

- Я бажаю вам і вашим сім’ям здоров’я, тому що здоров’я – це неоціненний подарунок природи, якого ми часто не помічаємо.

Здоров’я родини – здоров’я дитини.

В цю істину вкладено глибокий зміст.

Здорова родина – здорова дитина.

У цих двох поняттях прокладено міст.

Хай міст цей єднає батьків і дітей,

Щоб правильно й радісно жити,

Іти по життю із девізом в руках:

«Здоров’я потрібно цінити»

 

 

 

doc
Додано
5 березня 2018
Переглядів
3477
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку