Урок з основ здоров'я "Подорож країною здоров'я" Урок розроблено відповідно оновленої програми з основ здоров'я для 4 класу. На уроці використовуються різноманітні інтерактивні вправи для учнів 4 класу.
4 клас
Тема. Подорож країною здоров’я.
Мета. Розвивати здоровий спосіб життя,його складові; виховувати інтерес до фізичної культури, до сучасної науки про здоров’я.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Привітання вчителя.
Поглянь, дитино,все довкола
Так щиро посміхається тобі:
І сонце, й небо, ліс і поле -
Ти теж у відповідь їм посміхнись.
Ти привітайся з днем чудовим
Пташками, травами, струмочком голубим.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Вчитель: найцінніший, найдорожчий скарб для людини-це її здоров’я.
Без нього немає повноцінного життя.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми здійснимо подорож країною здоров’я.
V. Робота над темою уроку.
1. Гра «Хто швидше» ( робота в парах)
А зараз ми разом з вами складемо девіз нашого уроку.
Придумайте епітети до слова «життя»
-Яке? (веселе, щасливе, красиве, чудове, важке)
- Якого кольору життя ?
Запишіть на стрічках, яке у вас життя ( оберіть свій колір олівця)
Діти складають прислів’я по групах.
Висновок. Коли кожна людина буде здорова, то і все суспільство буде здоровим. Ми будемо жити набагато краще, бо люди творчо працюватимуть, діти значно краще будуть навчатися, успішно пізнавати світ.
Вчитель. Погляньте на наше сонечко, яке на дошці. Воно нам вкаже шлях до країни здоров’я. ( промінчик «Режим дня»)
4.Робота по стежинах «Країни Міцного здоров’я».
Стежинка «Режим дня»
Режим – це правильне чергування праці і відпочинку.
Висновок. Для того, щоб бути здоровим слід дотримуватись режиму дня.
Стежина «Особиста гігієна» ( другий промінчик)
Хто здоровим хоче буть,
Умиватись не забудь
Ти ранесенько вставай,
Ручки милом умивай..
Робота з карточками.
мило |
зуби |
волосся |
нігті |
хустка |
дзеркало |
вода |
|
|
|
|
|
( щітка, гребінець, ножиці, ніс, лице)
Висновок. Щоб бути здоровим , необхідно дотримуватись правил гігієни, кожен ранок умиватись, чистити зуби, мити вуха та шию, завжди мити руки перед їдою, коротко стригти нігті, тримати у порядку своє волосся., користуватися носовою хустинкою.
Стежина «Ранкова зарядка і спорт»
Кожен день по розпорядку
Маємо робить зарядку.
Для здоров’я вона-плюс,
Намотай собі на вус.
Вчитель. Зарядкою починають свій день спортсмени, солдати. Бо зарядка зранку – це заряд бодрості на весь день. А із щоденної бадьорості складається здоров’я.
Фізкультхвилинка
«Літак»
Руки ставте всі ось так,
І виходить в нас літак.
Мах крилом туди-сюди.
Треба швидше нам рости.
«Метелики»
Руки вже за головою
Тож дивись перед собою,
Виправляємо хребет,
Лікті зводимо вперед.
Мов метелик , літаєм,
Крильця зводим, розправляєм.
-Хто з вас займається спортом?
- Які види спорту ви знаєте?
Стежина «Їжа – джерело росту і здоров’я»
Вправа «Мозкова атака»
- для чого людині їсти?
- Скільки разів на день потрібно їсти?
- Як потрібно їсти?
Гра « Приготуй смачну страву» ( робота в групах)
Написати якнайбільше страв, які можна приготувати з овочів.
Висновок. Хто дружити з вітамінами буде –
Всі незгоди позабуде.
Виросте міцним, здоровим.
Переможе всі хвороби.
Екологічна стежина і загартування
По хустині качається, людям усміхається. ( сонце)
Дихати без нього не можна. ( повітря)
і кольором, мов бірюза,
на все вона спроможна,
без неї прожити не можна…
тепер відгадайте, хто вона-
ота звичайна рідина. ( вода)
Ще з давніх-давен люди зрозуміли, що загартовування сонцем, водою і повітрям приносить організму лише користь. Людина, яка загартовується не боїться хвороб і холоду.
Робота з картками
Розгадайте та поясніть вислів.
3.регти 10.збе 9.треба
2.збе 6.на 8. лі,
4.жи 12.природу 11. регти
( Щоб зберегти життя на Землі, треба зберегти природу)
Висновок. Щоб довкілля радувало нас необхідно охороняти природу.
Стежина «Гарного спілкування»
Кожна людина починає свій день словами «Добрий день», «Доброго ранку».
Вчитель. Посмішка зігріває серце людей, покращує настрій. давайте пригадаємо якнайбільше лагідних слів ( діти називають слова)
Нам з вами потрібно врятувати дерево від поганих звичок.
Шкідливі звички викликають захворювання , неспокій, знервованість та багато зла.
самолюбство нетерпимість
доброзичливість різкість
доброта стриманість
скромність щирість
чуйність уважність
Стежина «Активного відпочинку»
Складання асоціативного куща.
VІ. Підсумок уроку
Гра «Корисно-шкідливо»
1