Урок з предмета: «Технологія малярних робіт»

Про матеріал
Підсумковий урок з предмета"Технологія малярних робіт" для учнів ПТНЗ з професії "Маляр. Штукатур.
Перегляд файлу

                                   МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

департамент освіти і науки Запорізької обласної  державної

                                                        адміністрації

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЗАПОРІЗЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ»

 

 

 

 

 

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

УРОКУ

з предмета: «Технологія малярних робіт»

 

 

 

Викладач:

О.М.Єрьоменко

 

 

м.Запоріжжя

 

 

Підсумковий урок з предмета

«Технологія малярних робіт»

Навчальна мета: сформувати і закріпити у учнів міцні знання про малярні оздоблювальні роботи, в які входить технологічна послідовність обклеювання поверхонь шпалерами, фарбування поверхонь різними сумішами, робота з листами ГКЛ та інше.

Розвиваюча мета: розвивати вміння осмислювати, систематизувати отримані знання, формувати здатність до застосування теоретичних знань на виробництві.

Виховна мета: сприяти розвитку вміння самооцінки результатів діяльності, вимогливості до себе, виховувати толерантне ставлення до інших.

Тип уроку: закріплення, узагальнення знань учнів.

Наочність :

Роздатковий  матеріал: таблиці, карти - опори, тестові завдання.

Методичне забезпечення: презентації учнів з основних тем.

Технічні засоби навчання: ноутбук, мультімедійний проект з екраном

Міжпредметні зв'язки: технологія штукатурних робіт, матеріалознавство, новітні будівельні технології.

Література: 

  1. Белоусов Е. Д.. Малярные и штукатурные работы.-М.:Высшая школа, 1995. – 270С.
  2. Красичкова.А.Г. Отделочные работы.- Ванная, кухня, туалет. М.: Рипол-Классик. -  2008. –158С.

 

 

 

 

 

Структура уроку

I. Організаційний етап - 1 хв.

II. Повідомлення теми, мети уроку - 2 хв.

III. Мотивація мети - 2 хв.

IV. Презентації учнів - 10 хв.

V. Актуалізація опорних знань по блоках - 25 хв.

Блок 1. Охорона праці при малярних роботах - 5 хв.

Блок 2. Фарбування поверхонь - 6 хв.

Блок 3. Обклеювання поверхонь шпалерами - 7 хв.

Блок 4. Обробка поверхонь листами ГКЛ - 7 хв.

VI. Заключне слово вчителя, підведення підсумків уроку - 5 хв.

Хід уроку

І. Організаційний етап (перевірка наявності учнів за журналом).

II. Повідомлення теми, мети уроку.

III. Мотивація теми.

IV. Презентації учнів - самостійна робота з узагальнення та впорядкування знань учнів.

V. Актуалізація опорних знань.

Блок 1: охорона праці при малярних роботах.

Тестові завдання (усно)

1. До обслуговування устаткування підвищеної небезпеки допускаються особи:

А: 18 років

Б: 17 років

В: 16 років

2. Позаплановий інструктаж з охорони праці проводиться

А: у разі переведення працівника з одного цеху в інший

Б: при направленні працівника для виконання разової роботи

В: при зміні технології або після нещасного випадку

3. Тривалість робочого часу на тиждень встановлена ​​для працівників віком від 16 до 18 років

А: 36 годин

Б: 30 годин

В: 24 години

4. Адміністративна відповідальність передбачає такі види покарання за порушення нормативних актів з охорони праці та невиконання вимог безпеки праці

А: штрафи

Б: звільнення з роботи

В: порушення кримінальної справи

5. Інструктаж з охорони праці, який проводять перший з учнями, вихованцями та студентами, які прибули на підприємство для проходження виробничої практики

 А: вступний

 Б: цільовий

 В: первинний

6. При роботі в зетемненних приміщеннях (санвузлах, сходових клітках) тимчасове освітлення повинно мати напругу не вище:

а) 42В б) 24В в) 60В

7.Прі фарбуванні поверхні лакофарбовими матеріалами, що містять летючі розчинники, потрібно працювати (дві вірних відповіді):

А: в респіраторі

Б: в чотиришаровій марлевій пов'язці, змоченою водою

В: відкривати вікна

8.У приміщеннях, пофарбованих масляними та емалевими фарбами, не можна знаходиться більше:

А: 2:00 Б: 4:00  В: 5:00

Блок 2: фарбування поверхонь.

Фронтальне опитування

1. Які поверхні ви знаєте?

2. Які інструменти використовуються для підготовки поверх під фарбування?

3. Як фарбувати бетонну поверхню?

4. Як фарбувати дерев'яні поверхні?

5. Як фарбувати металеві поверхні?

6. Фарбування водними складами.

7. Фарбування кремнійорганічними фарбами.

8. Фарбування валиками.

9. Фарбування кистями.

Картка-завдання (тестові завдання):

1. Який колір відноситься до хроматичного?

1) білий

2) жовтий

3) сірий

2. Який елемент валкової накатки є змінним?

1) гумовий валик

2) поролоновий валик

3) хутряний валик

3. Призначення пігменту ...

  1. поверхневе фарбування
  2. в'яжуча властивість суміші
  3. поверхневе фарбування і в'яжуча властивість суміші

4. Яким кольором рекомендується фарбувати газопроводи?

  1. синім
  2. сірим
  3. жовтим

5. При якій температурі рекомендується фарбувати фасади кремнійорганічними сумішами?

  1. -30 ... -5 ˚С
  2. -20 ... + 4 ˚С
  3. + 10 ... + 20 ˚С

6. В якій фарбі використовується лак?

  1. водоемульсійна фарба
  2. емалева фарба
  3. олійна фарба

7. Фарби на металевих поверхнях розтушовують ...

  1. уздовж фарбувальних елементів
  2. поперек фарбувальних елементів
  3. діагональному напрямку фарбувальних елементів

8. Відшарування неводної фарбувальної плівки відбувається, якщо ...

  1. поверхня має брудні плями
  2. поверхня пофарбована рідкою сумішою
  3. поверхня пофарбована густою сумішою

9.Чем розбавляють водо дисперсійні фарби до робочої в'язкості?

  1. оліфа
  2. розчинники
  3. ґрунтовки

10. Які лакофарбові матеріали не відносять до основних?

  1. лаки
  2. розчинники
  3. ґрунтовки

 

 

 

Блок 3. Обклеювання поверхонь шпалерами.

Фронтальне опитування учнів:

  1.     Яку температуру необхідно підтримувати в приміщеннях, обклеюваних шпалерами?
  2.     Перерахувати способи наклеювання шпалер.
  3.     Яка вологість повинна бути в приміщенні, в якому ведуться шпалерні роботи?
  4.     Перерахувати основні інструменти і пристосування, застосовувані для шпалерних робіт.
  5.     З якого боку починають приклеювати шпалери?
  6.     Яка операція виконується першою при виконанні шпалерних робіт?
  7.     Якою має бути температура клею?
  8.     Яким способом приклеюють тонкі шпалери?
  9.     Яким способом приклеюють товсті шпалери?
  10. Який температурно - вологісний режим повинен бути в приміщенні до повного просушування шпалер?
  11. Які правила з охорони праці дотримуються при виконанні шпалерних робіт?

Картка-опора

Можливі дефекти при обклеюванні поверхонь паперовими шпалерами, причини та способи їх усунення.

Картка  - опора

Дефекти

Причини появи

Способи усунення

Бульбашки, зморшки, складки

?

?

Полотнища розташовані похило

?

?

Малюнок суміжних полотнищ не збігається

?

?

Помітні шви

?

?

Повне або часткове відшаровування шпалер

?

?

Шпалери розірвані в кутах стін

?

?

Тверді вкраплення під шпалерами

?

?

Картка опора

Дефекти

Причини появи

Способи усунення

Бульбашки, зморшки, складки

Повільне висихання шпалер через низьку температуру, застосування згущеного клею, погане розгладження

Шпалери переклеїти; підвищити температуру повітря в приміщенні, застосувати клей відповідно до щільності шпалер, ретельно розгладжувати полотнища

Полотнища розташовані похило

Робота виконана без перевірки вертикальності стін (схилом)

Переклеїти шпалери; перше полотнище наклеїти строго по схилу

Малюнок суміжних полотнищ не збігається

Погано підібраний малюнок

Переклеїти полотнища шпалер з точним збігом малюнка

Помітні шви

При наклеюванні в нахліст шов розташований проти світла

Переклеїти шпалери; наклеювати шпалери від віконного отвору

Повне або часткове відшаровування шпалер

Не видалений набіл, прискорене висихання шпалер від протягів, застосування слабкого клею

Відігнути відклеєну частину полотнища, клеєм промазати шпалери; усунути протяги, застосувати клей відповідно до щільності шпалер

Шпалери розірвані в кутах стін

Кут заклеєний цілим полотнищем

Переклеїти шпалери, попередньо розкроївши полотнища для припуску на суміжну стіну на 10-20мм

Тверді вкраплення під шпалерами

Забрудненість клейстеру або поверхні твердими частками

Переклеїти шпалери на клеї, процідженому через сито; зачистити поверхні

 

Блок 4. Обробка поверхонь листами ГКЛ.

1. Чи є вологостійкими поверхні гіпсокартоних листів?

- У спеціальних модифікацій гіпсокартоних водостійких листів (ГКЛВ) - так. Низьке поглинання вологи ГКЛВ досягається спеціальним просоченням гіпсового сердечника і картону.

2. Чи можна наклеювати ГКЛ на вже оштукатурені стіни?

- Можна, але наявна штукатурка повинна бути міцною і сухою, мати міцне зчеплення з основою і не обсипатися. Відшарувалу штукатурку, стару фарбу і забруднення необхідно видалити.

3. Чи можна наклеювати ГКЛ на стелі?

- ДКЛ можна наклеювати тільки на вертикальні поверхні.

4. Який інструмент використовується при роботі з ГКЛ?

- Дрель - шуруповерт, перфоратор, просекатель для з'єднання профілів, голчастий валик, маленький рубанок, дисковий різак.

 

Підведення підсумку уроку і оцінка знань учнів:

Аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;

Повідомлення та обґрунтування оцінок;

Рефлексія (підбити підсумків уроку)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Департамент освіти і науки України

Запорізька обласна державна адміністрація

Державний навчальний заклад

Запорізьке вище професійне училище

 

 

 

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

Підсумкового відкритого уроку

з предмета: «Технологія малярних робіт»

гр № 04 «Маляр. Штукатур», «Лицювальник плиточник»

 

 

 

 

РОЗРОБИВ:       Єрьоменко О.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

Запоріжжя

2015

docx
Додано
22 січня 2019
Переглядів
3159
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку