Розробка уроку з предмету для 1 класу "Я досліджую світ" до тематичного тижня "Космос". Матеріал допомагає розширити елементарні уявлення про космос, уточнити та закріпити знання про видимі в темну пору доби космічні тіла, підтримувати цікавість до зірок; розвивати бажання спостерігати за зоряним небом, бачити в ньому незвичайне, дивовижне; виховувати любов до природи.
Я досліджую світ Урок № 40 18.12.18р.
Тема. Що можна побачити в космосі?
Мета: дати елементарні уявлення про космос, уточнити та закріпити знання про видимі в темну пору доби космічні тіла, підтримувати цікавість до зірок; розвивати бажання спостерігати за зоряним небом, бачити в ньому незвичайне, дивовижне; виховувати любов до природи.
ХІД УРОКУ
І. Ранкова зустріч
1. Привітання
- Привітайтеся, додаючи до власного імені пестливу назву «cонечко».
Наприклад, «Доброго ранку, cонечко Марійко!»
2. Декламування вірша Марії Чумарної «Колом сонечко іде…», використовуючи
засоби пантоміми.(вчимо)
Колом сонечко іде,
За собою день веде,
Станьмо разом, станьмо в колі −
Станем Сонечком у школі!
3. Новини дня
Погода, тема дня.
ІІ. Визначення теми інтегрованого тижня через розгадування ребуса. (слайд 1)
.(Космос)
,,,
ІІІ. Створення асоціативного куща до слова «космос»
КОСМОС
Сонце,планета,зірка,літати,космонавт,Місяць,телескоп,сузір’я,небо,зореліт,Земля,комета, скафандр, політ, ракета, всесвіт, супутник
- Чому деякі слова записано з великої букви?(Наголосити, що власні назви пишуться з великої букви).
Космосом ми називаємо той простір, що оточує з усіх сторін нашу планету Земля. А ще космос називають Усесвітом.
ІV. Фізкультхвилинка.
«Космічна подорож»
ІV. Уявна мандрівка космосом
- На якому транспортному засобі будемо здійснювати уявну мандрівку космосом?
Розгадуємо загадку:
Диво-птиця, хвіст горить,
До зірок вона летить. (Ракета.)
- Домалюйте праву частину ракети.(слайд 3) Виміряйте висоту ракети за допомогою лінійки.
V.Перегляд видео «Запуск ракети»
VI.Фізкультхвилинка
VII. Продовження мандрівки космосом.
В космосі темно, але зорі можуть освітлювати космічні об’єкти.
2. Гра «Знайди тінь»
- Як утворюється тінь?
- З’єднайте на малюнку космічні об’єкти та їх тіні.(слайд 5 - 8)
3.Знайомство із сузір’ями.
( Показ фотографій із найбільш відомими сузір’ями.) – слайд 10 - 12
- Назвіть «друзів» планети Земля, з якими вона «мандрує» навколо Сонця.
5. Гра «Лабіринт»
- Визначте, до якої планети летить космічний корабель, «розплутавши» лабіринт. (слайд 13 – 16)
ІХ. Підсумок уроку.
Ось і закінчився наш урок
Час невпинно й швидко так летить
Ви до знань зробили ще раз крок
Хай у всьому завжди вам щастить.
Дякую, що працювали гарно.
Часу ви не витрачали марно,
Дякую за дисципліну на уроці
І бажаю успіхів у навчальному році.
Українська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 13
Селидівської міської ради
Я досліджую світ
Тема.
Провела
вчитель початкових класів
Погудіна Т.П.
2018р.