Урок з предмету ЯДС " Океани землі" для учнів 3 класу з розясненнями та доповненнями

Про матеріал
Навчальна мета: Познайомити учнів з поняттям «Океани», їх розміщенням на глобусі і карті півкуль; розкрити значення океанів для людини; закріпити практичні навички роботи з картою; вчити користуватися здобутими знаннями, джерелами інформації; Розвиваюча мета: розвивати найважливіші загальнонавчальні вміння .
Перегляд файлу

Пізнавально - інформаційний  проект "Океани Землі»

/фрагмент уроку/

Навчальна мета: Познайомити учнів з поняттям «Океани», їх розміщенням на глобусі і карті півкуль;   розкрити значення океанів для людини;  закріпити практичні навички роботи з картою;  вчити користуватися здобутими знаннями, джерелами інформації;

Розвиваюча мета: розвивати  найважливіші загальнонавчальні  вміння (рефлексійні, пошукові, комунікативні та презентаційні), пізнавальні інтереси дітей, пам’ять, спостережливість.

Виховна мета: виховувати дбайливе ставлення до одно­го з багатств природи — води; виховувати самостійність, бережне ставлення до  дарів океанів.

Обладнання: карта світу, глобус, словник, телевізор, фільм «Світовий океан», презентація, виставка літератури.

Тип уроку: урок – подорож

Форма уроку: організація, планування проекту

Комплексне використання форм і методів: метод проектів, використання ІКТ, проблемно-пошуковий метод, словесний, робота в групах, «перевернуте» навчання

Очікувані результати: зацікавленість учнів проектною діяльністю, розширення поля для самостійно-пізнавальної діяльності, створення умов для реалізації  кожної особистості, підвищення рівня екологічної культури.

Завдання проекту: ознайомитися з океанами Землі, розширити уявлення про рослинний і тваринний світ Світового океану, дізнатися про природоохоронну боротьбу людей

Тип проекту: міжпредметний, короткотривалий, дослідницько-пошуковий, груповий.

План виконання проекту

  1. Обговорення ідей, щодо досягнення мети та її представлення.
  2. Формування завдань, які вирішуватимуться.
  3. Визначення джерел потрібної інформації. 
  4. Формування груп для проведення досліджень
  5. Розподіл обов’язків між учасниками.
  6. Вивчення та аналіз зібраної інформації.
  7. Оформлення колективної роботи.
  8. Презентація матеріалів проекту.

                                            

Хід уроку

І. Організація початку уроку.                   Слайд 1

- На уроці дружно працюйте,                  

Слухайте, міркуйте,

На питання відповідайте,             

Досліджуйте, вивчайте,

Кмітливість проявляйте.

  •          Діти, що ви очікуєте від уроку?

(Нових знань, чудових вражень, практичних завдань, цікавих зустрічей.)

- Я трохи хвилююся. Дуже хочу, аби наш урок був вдалим. Заплющте очі. Побажайте в думках своїм однокласникам, собі і мені успіхів.

Ми починаємо урок, а на уроці ви будете…                 Слайд 2

                                                             

Уважні!

Розумні!

Організовані!

Кмітливі!

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Географічна «перестрілка»
  •          Часто при вивченні нового матеріалу ми застосовуємо метод «перевернутого навчання». Дома ви самостійно опрацювали матеріал.  Вам все зрозуміло? Зараз  перевіримо, влаштувавши «перестрілку» між групами.

(Відповіді дають учні з сусідніх груп):

І група:

  •          На які півкулі умовно поділяють поверхню земної кулі? (Західна і Східна)
  •          Зображення на папері Західної та Східної півкуль називається … (картою півкуль)
  •          Як називаються крайні північна і південна точки земної кулі? (Північний і Південний полюси)

ІІ група:

  •          Лінія, яка однаково віддалена від обох полюсів (Екватор)
  •          На які півкулі ділить екватор земну кулю (Північна і Південна)
  •          Як називаються ділянки землі, які підносяться над рівнем океану? (Суходолом)

ІІІ група:

  •          Велика ділянка суші, оточена з усіх сторін водою – це (материк).
  •          Як ще називають материки? (Континенти)
  •          Скільки є материків? (6).

ІV група:

  •          Назвіть материки. (Євразія, Африка, Австралія, Північна Америка, Південна Америка, Антарктида) /показую на карті/
  •          На якому материку  все «навпаки»:  у липні – зима, у січні – літо; живуть  кенгуру і коали. (Австралія).
  •          На якому материку живуть слони і жирафи, страуси? (Африка).

V група:

  •          Який материк називається «королівством холоду»? (Антарктида).
  •          Який материк складається з двох слів? (Євразія).
  •          На якому материку знаходиться наша країна? (Євразія).

 

 

  1. Робота з фізичною картою.
  •          Ви вирішили здійснити квест. Кожна група вибирає собі материк, на який ви візьмете певні речі. Впізнайте цей материк і прикріпіть на карту півкуль макети цих предметів.
  •          На який з материків нам потрібно взяти такі речі: парасольку, валянки, літак, воду, панаму? Чому?

ПАРАСОЛЬКА – Південна Америка – найвологіший материк.

ВАЛЯНКИ –Антарктида – найхолодніший материк.

ЛІТАК – Євразія – найбільший материк.

ВОДА – Австралія – найсухіший материк.

ПАНАМА – Африка – найжаркіший материк.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Відгадування загадки:    Слайд 3    

                                            

  •          Відгадайте загадку і дізнаєтесь, про що буде йти мова на уроці. 

Шириною - широко,

Глибиною - глибоко,

День і ніч об берег б'ється.

 Із нього вода не п'ється,

А тому що не смачна –

 і солона, і гірка.                                (Океан)

  Дійсно, мова піде про океани.

2. Перегляд відео                Слайд 3 /відео/

-  Яку іншу назву можна було б дати нашій планеті?

                                                Слайд 4

/ Планета Океан, планета Вода/

                 Слайд 5

Глянь на глобус – голубий:

Океан то Світовий.

Океани він єднає,

Їх чотири в собі має:

  •          Спробуйте визначити, чим океани відрізняються один від одного.

Індійський  -  він самий  (ЯКИЙ? )…. ( солоний ) у світі,

Океан Атлантичний славен  ( ЧИМ?) своїми …. (хребтами),

  Північно-Льодовитий весь час спить під ( ЧИМ?) …       

                                                                                    (льодовиками),

А Тихий – не тихий, а зовсім бурхливий, глибокий і самий ( який?) … великий.

  •                      Роздивитися на глобусі і карті півкуль океани, покажіть їх на карті.

Слайд 6

   

  •          Як ви вважаєте, де знаходиться Північний океан. Покажіть його.

ІІІ. Обговорення ідей, щодо досягнення мети та її представлення.

  1. Проблемне запитання:
  •          Скажіть, а чи вистачило вам тієї інформації про океани, яка була в підручнику?
  •          А про що ви би хотіли ще дізнатися?
  •                       Як ви думаєте, чи було б життя на Землі без океанів?
  •          Виникла проблема. Щоб дати відповідь на це запитання, що вам  необхідно / більші знання про океани/
  •          Тому ми будемо працювати над проектом «Океани Землі»                        

                                                     Слайд 7, 8

          

  •          Які цілі і задачі ми можемо поставити перед собою?
  •     Поглибити знання про океани
  •     Розвивати пам’ять, увагу, вміння працювати в групі, знаходити потрібну інформацію
  •     Виховувати дбайливе ставлення до природи

ІV.  Формування завдань, які вирішуватимуться. Визначення джерел потрібної інформації.

  •          Як ви можете відповісти на всі ці питання, адже цієї інформації дуже мало в підручнику?
  •     Читати додаткову та енциклопедичну літературу про Світовий океан
  •     Провести самостійні дослідження та пошук інформації про явища та процеси, що відбуваються в Світовому океані
  •     Запитати у батьків, що вони знають про океани
  •     Переглянути фільми
  •     Відвідати бібліотеку
  •     Використати літературу з домашньої бібліотеки

- А подивіться, яка у нас в класі є бібліотека. Працюйте і з нею.

V. ФОРМУВАННЯ ГРУП ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДЖЕННЯ

1. Представлення груп. Розподіл обов’язків між учасниками.

- Для того, щоб отримати знання про океани, ви поділені на групи. Ви побуваєте в ролі дослідників океану.

1 група - будуть істориками,        

2 – океанологами,                          

3 – біологами.                                 

4 – синоптиками,                                     

5 – екологами,                                      

  •          Отримайте назви груп і познайомтеся з тим, хто такі ці люди.

 /Назва групи – на іншій стороні записано, що будете досліджувати/

Історики – науковці, що вивчають історичне минуле.

Океанологи – науковці, що вивчають Світовий океан.     

Синоптики – науковці, що слідкують за погодними змінами в природі.

Біологи – люди, які вивчають живі організми.

Екологи – вчені, що вивчають причини природних лих і шукають шляхи їх вирішення.

  •          Кожна група подумає і скаже, що вони будуть досліджувати

І група. «Історики»:                               Слайд 10

  •     походження назв океанів.
  •     Хто відкрив і чому так назвав океани
  •     Які доісторичні тварини жили в океанах
  •       Чи є у них родичі , які і зараз живуть в океанах

 

 

ІІ група. «Океанологи»:                         Слайд 11  

  •     Яка поверхня дна океанів.
  •     Який океан найтепліший і чому
  •     Хто створив підводний човен і для чого

ІІІ група. «Біологи»:                               Слайд 12

  • Які рослини і тварини живуть в океанах
  • Чим морські риби відрізняються від річкових
  • Чи однакові рослини і тварини у всіх океанах

ІV група. «Синоптики»:                      Слайд 13

  •     Як впливає Світовий океан на погоду.
  •     Що таке глобальне потепління та його наслідки
  •     Як утворюються цунамі

V група. «Екологи»:                               Слайд 14

  •     Як зберегти Світовий океан.
  •     Як люди використовують багатства Світового океану
  •     Чим люди наносять шкоду океанам
  •          Завдання визначено.
  •          Скажіть, навіщо вам робити все це? Як воно буде вам в пригоді в житті?

/відповіді учнів/

  •          На наступному уроці кожна група представить результат своєї роботи. Подумайте, як буде виглядати кінцевий продукт

І група. «Історики»:

  •          Презентація «Доісторичні жителі океанів»

ІІ група. «Океанологи»:

  •          Ребуси або кросворд «Світовий океан»

ІІІ група. «Біологи»:

  •          Фото-колаж «Флора і фауна океанів»

ІV група. «Синоптики»:

  •          Презентація «Вплив Світового океану на погоду»

V група. «Екологи»:

  •          Складемо пам’ ятку «Що я можу зробити, щоб не засмічувати Світовий океан

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.png

 

 

 

 

 

 

 

 

2.png

 

 

 

 

 

3.png

1.png

 

 

 

 

 

4.png

 

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, 3 клас, Матеріали до уроків
НУШ
Інкл
Додано
28 вересня
Переглядів
150
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку