Урок + презентація на тему"Охорона живої природи" + "Екологічні проблеми Землі". Для роботи в інклюзивному класі. Урок розроблено для ознайомлення учнів першого класу з екологічними проблемами Землі.
Урок природознавства 1 клас.
Тема : Охорона живої природи.
Мета : формувати інтерес до навколишнього середовища ,знаходження шляхів збереження природи;
Розвивати естетичні почуття , логічне мислення ,висловлювати свою думку;
Виховувати любов до навколишнього середовища, та до природи.
Обладнання: таблиці, малюнки із зображенням рослин і тварин лісу , слайди, ПК.
Тип уроку: Комбінований
Хід уроку
1.Організація класу
Краса природи – справжнє диво.
Все неповторне і живе.
Де не поглянь, скрізь так красиво:
По небу сонечко пливе,
Навколо височіють гори,
Між горами дзюрчить вода.
Тож і ми часу не гаймо
І урок розпочинаймо.
2.Підсумок спостережень:
Прислів’я і прикмети про осінь.
3.Актуалізація опорних знань
* Фронтальне опитування.
- Яке значення для людини має природа ?
-Чому треба охороняти довкілля?
-Що буде з нами і тваринами якщо ми знищемо ліси ?
-Як себе правильно поводити на природі (розкажіть правила поведінки)?
Підсумок. Давайте збережемо природу разом !
4.Оголошення теми й мети уроку.
Краса природи — справжнє диво.
Все неповторне і живе.
Де не поглянь, скрізь так красиво:
По небу сонечко пливе,
Навколо височіють гори,
Між горами дзюрчить вода.
А ліс зелений, наче море,
І всюди казка ожива!
(Надія Красоткіна)
5.Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу.
*Перегляд презентації «Екологічні проблеми Землі»
*Розповідь вчителя.
Неухильно зростає населення нашої планети, що потребує відповідного збільшення видобутку й виготовлення життєвих ресурсів для забезпечення його проживання. Наслідки впливу людини на навколишнє середовище сумні й тривожні: порушуються природні угрупування й ландшафти, забруднюється атмосфера, морські акваторії і прісні водойми, руйнується ґрунтовий покрив, зменшуються лісові ресурси та чисельність видів рослин і тварин, хімічні сполуки, які циркулюють у біосфері, шкодять здоров'ю людини та всьому живому. Людина й суспільство повинні докорінно змінити своє ставлення до природи та її ресурсів. У наш час людство спроможне виробляти достатню кількість сільськогосподарської й промислової продукції, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу. Досягнення науки й техніки відкривають не тільки можливості для задоволення потреб людини, але й створюють передумови для збереження і примноження ресурсів Землі. Людство в змозі істотно поліпшити умови, які склалися в біосфері планети. У розв'язанні цього завдання важливу роль відіграють екологічні освіта та виховання всього населення, особливо молоді, якій жити й працювати в наступному тисячолітті.
6.Фізхвилинка
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися,
За промінчики взялися.
Будем дружно присідати,
Сонечко розвеселяти.
Встали - сіли, встали - сіли,
Бачте, як розвеселили.
Стало сонце танцювати,
Нас до танцю припрошати.
Нумо разом, нумо всі
Потанцюймо по росі.
7.Засвоєння знань ,формування умінь та навичок.
7.1.Робота з підручником.
7.2.Бесіда за прочитаним.
-Яку шкоду наносять люди природі ?
-Виживуть тваринки без рослин ?
-Як ми маємо охороняти природу?
-Ми вміємо дружити з природою ?
Коли надворі дощ іде,
у нас на підвіконні
важкий мохнатий джміль
гуде —
велика тепла соня.
Вже другий рік літує він
у наших чорнобривцях,
ласує медом лісовим,
на сонці гріє крильця.
А у негоду на вікно
я зву джмеля до себе,
бо звик до нього вже
давно, як до квіток і неба.
І хай надворі
дощ іде,
шибками
вітер дзвонить —
мій джміль
про сонечко
гуде
мені на підвіконні.
7.4. «Червона книга України». (Показ малюнків).
8.Рефлексія
8.1. Робота в групах:
- «Збережемо довкілля»
- «Врятуймо рослини і тварин».
8.2.Контроль та корекція нових знань.
9. Підсумок уроку.
- Чи можемо ми допомогти довкіллю ?
- Що таке охорона природи ?
- Що таке довкілля ?
- Чому деяких тварин занесли до червоної книги України?
Дякую за увагу !