Урок природознавства в 2 класі
Тема : Рослини восени
Мета : розширити знання учнів про осінні явища в природі, актуалізувати знання про осінні місяці, розкрити походження назв місяців осені, розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, творчу уяву; виховувати любов та бережливе ставлення до природи рідного краю.
Тип уроку : засвоєння нових знань.
Обладнання : презентація « Рослини восени», картки настрою для рефлексії, мелодія А.Вівальді « Осінь», мікрофон, музична фізкультхвилинка.
Хід уроку
І.Вступна частина
1. Організаційний момент.
Вірш
Рідне Поділля,рідні місця,
Тут народилась і виросла я.
Тут я ступила перші кроки,
Тут проживаю найкращі роки.
2. Рефлексія настрою.
- Погляньмо, яка погода в класі, який настрій у вас ( смайлики)
3.Вправа « Мікрофон» - синоптична хвилинка
- Яка пора року?
- Яке сьогодні число ?
- Який місяць ?
- Тепло сьогодні чи холодно?
- Яка температура повітря ?
- Які зміни помітили в природі?
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1.Гра « Я починаю, а ви продовжуєте…»
Складання «Асоціативного куща» на дошці
Слова : Осінь, вересень, жовтень, листопад, тепло, холоднішає,туман.
2. Гра « Поетична хвилинка» ( учні читають вірші про осінь)
1.Облітають квіти, обриває вітер
Пелюстки печальні в синій тишині.
По садах пустинних їде гордовито
Осінь жовтокоса на баскім коні. ( В. Сосюра)
2. Осінь, осінь… Лист жовтіє.
З неба часом дощик сіє.
Червонясте, золотисте
Опадає з клена листя.( І.Блажкевич)
3. Уявна подорож у світ осінньої музики. Антоніо Вівальді « Осінь»
- Що уявили під час слухання музики?
ІІІ. Основна частина.
1.Загадка
Дванадцять місяців
По - різному називаються.
І кожен із них по- різному,
Своїми справами займається. (12 місяців)
2. Розгадування ребусів ( презентація)
3. Ігровий момент
Входить Осінь з місяцями
Осінь:
Я- Осінь чарівниця,
Гуляю тихо в гаю.
У золоті шати усе я зодягаю.
Калиноньці-сестричці дарую я намисто.
Червоне, полум’яне, напрочуд променисте.
Березам жовті віти у коси заплітаю,
А верби і тополі в нове вбрання ховаю.
То промайну у гаї, то покажуся в лісі.
То сірим горобцем проскочу я по стрісі.
То лебедем у жито, то соняхом на полі.
А Зараз я на уроці
У вашім дружнім колі.
Ось Вересень – мій старший син.
Вересень – щедрий нам врожай дарує.
Вправно і моторно у полях ґаздує.
Вересень:
Першим шелестом стиглого колосся
На землю я приводжу осінь.
Жовтим соняхом,
Першим вереснем.
Першим журавлиним вереском.
Осінь:
А жовтень у мене – справжній художник:
Листя зелене, фарбує у жовте.
Жовтень:
Листя жовте та червоне
Легко з дерева злітає.
Мов метелик, на долоні
З тихим шелестом сідає.
Сяють золотом берези.
Жовтень цим вінчає осінь.
Журавлиний клин мережить
Висоти холодну просинь.
Осінь: А листопад, найменший мій син, у мене пустун. То сильним вітром завиває у полі, то моросить дощиком, а то весело зриває листя з дерев.
Листопад.
Я осені найменший син.
Я часто бешкетую.
З берези листя обтрушу,
У гаї попустую.
То мокрим обіллю дощем.
То вітром промайну,
То подихом холодним
Всю землю обійму. .
4.Повідомлення вчителя про осінні місяці.
Вересень
Гра « Вибери правильну відповідь» ( презентація)
Жовтень
Гра « Ходить жовтень рядами…»
Ходить жовтень рядами,
Дружити хоче з вами,
Кого за руку візьме,
Нехай той зразу ознаку жовтня назве.
Листопад
Відеопрезентація « Чому жовтіє і опадає листя»
ІV. Фізкультхвилинка( музична)
V. Узагальнення знань учнів.
1.Гра « Встав правильне слово»
( презентація)
2.Робота в групах .
Вересень, жовтень, листопад ( назвати ознаки)
3. Гра « Подивись на осінь очима людей різних професій»
1 група – художники
2 група – композитори
3 група – двірники
4. Робота з підручником с.38-40
5. Робота в зошитах
VІ. Домашнє завдання ( Малюнок про місяць своєї групи)
VІІ. Підсумок уроку