Урок природознавства в 2 класі
Тема : Дерева, кущі, трав’янисті рослини взимку.
Мета: поглибити знання учнів про зимові явища в живій природі, формувати вміння учнів спостерігати за життям рослин взимку; розвивати увагу, творчу уяву, спостережливість, логічне мислення; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.
Обладнання : гілочки вишні, верби, смородини в куточку дослідницької діяльності, ілюстрації по темі, презентація, музична фізкультхвилинка.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Вступна частина
1.Організаційний момент
1) Рефлексія настрою
- Надворі зима. Скрізь холодно. А в нашому класі тепло і затишно. Поряд – друзі. Давайте, подаруємо один одному щирі посмішки і тим самим зігріємо всіх своїм теплом.( Вибір смайлика Радості на дошці)
2) Вправа « Синоптик класу» - метод « Мікрофон»
- Яка пора року?
- Який місяць?
- Яке число?
- Тепло чи холодно надворі?
- Який стан неба?
- Яка температура повітря?
- Які зміни відбулися в природі?
3) Гра «Асоціативний кущ»
- Впізнай явища природи характерні для зими
Сніг, дощ, снігопад, грім, заметіль, завірюха, блискавка, ожеледь, паморозь, іній, замет, роса, мороз, відлига.
2.Актуалізація опорних знань учнів
1) Перегляд відеоролика про зиму
2) Розповідь вчителя про зиму( під музику)
« В гостях у країні Поезії» - поетична хвилинка
Вірш Н . Забіли « Випав сніг»
Вдягнувшись тепліше,
Морозяним ранком
Мариночка вийшла і стала на ганку.
Все вкрилось кругом
Пухнастим та чистим
Блискучим сніжком.
У білому вбранні
Зелені ялини.
Під сніг, як під ковдру,
Сховались рослини,
Щоб їх не дістали
Морози страшні,
Щоб взимку заснути
Й ожить навесні.
Ставаймо на лижі,
Сідаймо в санчата,
Берім ковзани,
Щоб стрілою помчати!
Хай щоки щипає
Мороз жартома!
Хороша погода!
Весела зима!
3)Бесіда
- Що захищає від морозу рослини ?
4) Куточок дослідника
- Що спостерігаємо?( гілочки смородини, вишні, верби)
3.Повідомлення теми і мети уроку
- Як почуваються рослини взимку?
ІІ. Основна частина
Повідомлення - новина
Рослини вже « заснули» - перейшли в стан зимового спокою.
Але спершу всі рослини – дерева, кущі і трави – підготувалися до зимових морозів.
Сонечко. Як ти почуваєшся, коли я даю тобі взимку так мало тепла?
Дерево. Я відпочиваю, щоб набратися сил для наступного сезону. Адже мені потрібно буде так багато працювати. Навесні набратися соків і дати життя новим листочкам, квітам, щоб вони дали плоди і я змогло подарувати їх людям.
Сонечко. Ти не ображаєшся на мене ? Дякую! Коли навесні я стану вище над горизонтом, я подарую тобі свої лагідні промінчики, що тебе зігріють і дадуть багато світла. Я допоможу тобі у твоїй нелегкій роботі!
Дерево. Я буду тобі дуже вдячне, ми разом впораємося : попрацюємо навесні, влітку, восени, щоб пригостити всіх людей смачними плодами. А зараз, вибач, я ще посплю.
3.Відеоролик « Рослини взимку»
4.Фізкультхвилинка ( зимова музична руханка)
5. Робота в групах « Хто більше напише назв»
І група – дерева
ІІ група – кущі
ІІІ група – трав’янисті рослини
6.Калейдоскоп загадок
1.Маю плаття зелененьке,
Гнучкі,ніжні віти,
Білу кору,
Стан тоненький…
Як я звуся, діти? ( Берізка)
2.Хоч я гарна, чепурна,
Й листя зелененьке.
Ягідки червоні маю
І на смак терпкенькі. (Калина)
3.Білі кульки на стеблинах
Красуються в полі,
Подує легенький вітер –
Стебла стають голі.( Кульбаба)
4.Зелену сукню маю,
Ніколи не міняю,
Один – єдиний раз на рік
Її я прикрашаю. ( Ялинка)
5.Я солодка на смак,
Ягідки червоні.
Вітамінів багато маю,
Від застуди помагаю. ( Малина)
6.У зеленому лісочку,
Під мережаним листочком
Червоніє невеличка
Спіла ягідка …( Суничка)
6.Робота в зошитах з друкованою основою
С.30
ІІІ. Заключна частина
1.Рефлексія
- Що нового дізналися на уроці?
- Що найбільше сподобалось?
2.Домашнє завдання
На сніжинках індивідуальні завдання (сюрпризи)