Урок з природознавства "Весняні зміни в житті звірів"

Про матеріал

Урок з природознавства "Весняні зміни в житті звірів" для 2 класу, в ході якого діти розширювали уявлення про весняні зміни в житті звірів, простежували зв'язки живої і неживої природи; розвивали спостережливість, вміння вести пошукову роботу; виховували дбайливе ставлення до тварин.

Перегляд файлу

Тема: Весняні зміни в житті звірів.

Мета: розширювати уявлення дітей про весняні зміни в житті звірів, простежити зв’язки живої і неживої природи; розвивати спостережливість, вміння вести пошукову роботу; виховувати  дбайливе ставлення до тварин.

Обладнання: відео « Годування малят», мультимедійна презентація уроку, картки для леп буку, аудіо запис «Все прокидається поволі» А.Костецький

Хід уроку

I. Організаційний момент

1. Психологічний настрій

  Усміхніться всім навколо:

  Небу, сонцю, добрим людям.

   І тоді обов’язково

  Наш урок цікавим буде!

2. Вправа «Погода»

— Яка зараз пора року?
— Який місяць?
— Яке число?
— Тепло чи холодно надворі?
— Який стан неба?
— Яка температура повітря?
— Чи були сьогодні протягом дня опади?

ІІ. Актуалізація знань

Аудіо запис «Все прокидається поволі»
Все прокидається поволі,
зі сну зимового встає.
Радіє гай, радіє поле,
земля поталу воду п’є.
Скресає і щезає крига,
бурульки падають з дахів,
і вітерець прозорокрилий
додому підганя птахів.
А в лісі на галяві теплій
поміж ялинок запашних
уперше спалахнув метелик —
тендітний вогничок весни.
А. Костецький

- Весна розбудила від сну багато тварин. Пригадаймо, які ви знаєте групи тварин? -слайд 1

ІII. Повідомлення теми уроку

-Сьогодні на уроці ви більше дізнаєтеся про зміни, що відбува ються в житті звірів з настанням тепла.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота над загадкою

Хто вони?Скажіть нам сміло,

Шерстю вкрите їхнє тіло.

Гострі зуби й чутливий ніс,

Їх домівка – поле, степ та ліс!

  • Як назвати їх одним словом?( Звірі)
  • За якими ознаками ці тварини об’єднуються в групу звірі?- відео, як мами годують своїх малят

2.  Фронтальна бесіда

  • Линька   підготовка до спекотної пори року. Тварини змінюють теплу шубу на рідкішу, коротшу і не таку теплу. Деякі тварини в процесі линьки змінюють колір свого хутра. Які це тварини? (Заєць, білка, песець)- слайд 2
  • Що змінилося в житті ведмедя з приходом весни? (Він пробуджується від сплячки, виходить з барлогу.)-слайд 3
     
  •  Які тварини ще пробуджуються від сплячки? (Їжак, борсук, бурундук)-слайд 4
  • Чи змінюється рослинний світ з настанням тепла? Як? (З’являється трава, квіти, листя на деревах.)-слайд 5
     
  • Народження нового потомства. Гра «Закінчи речення»

 Важлива подія  у звірів навесні? (Народження дитинчат)-слайд 6
Чому навесні? (Стає тепло, а головне — з’являється багато корму.)

Дитинчата з’являються раніше… (У тих, що живляться рослинами.)-слайд 7
Природничі цікавинки

1.Миші-полівки дуже плідні. Розвиток новонароджених відбувається швидко. За весну-літо одна миша може дати потомство близько 30 полівок.-слайд 8
2.Ведмідь довше всіх виховує своїх дитинчат- 1,5-2 роки.
Окрім батьків, вихованням малюків у деяких тварин займаються ще і торішні діти-няньки. У ведмежій сім’ї таку няньку називають пестуном- слайд 9

Фізкультхвилинка

V. Узагальнення, систематизація знань

 

1.Тестування

1. Що відбувається з хутром тварин навесні?

а) хутро стає густішим

б) хутро стає рідшим, змінюється його забарвлення

в) не відбуваються зміни

2. Продовж речення. У зайця біляка -  спочатку сіріє...

а) боки

б) вуха

в) спинка

3. У якому місяці народжуються зайченята?

а) квітні

б) березні

в) травні

4.Де народжуються лисенята?

а) в норах під землею

б) в траві

в) в дуплах дерев

2. Памятка «Тиша в лісі»

1.Слухати природу, спостерігати, насолоджуватися красою, але не галасувати.

2. Не лякайте тварин, не підходьте близько до гнізд, не беріть яєць чи пташенят до рук, бо птахи покинуть гнізда.
3.Не поспішайте підбирати в лісі пташенят, їжаченят та малят інших тварин. 4.Якщо у вас є собака, не беріть його із собою в ліс навесні і на початку літа, бо він може впіймати пташеня чи безпомічне звірятко.

Офтальмологічна пауза

3. Створення колективного леп буку «Звірі навесні». Робота в групах.

На початку тематичного тижня діти готували матеріал.

1 група- ознаки звірів

2 група- звірі, що ліняють

3 група- вгадай  слід

4 група-допомога звірям

VІ. Рефлексія

— Як зустрічають весну звірі?

— Чому у тварин навесні відбувається линька?
— Чому дитинчата народжуються навесні?
— Чому у рослиноїдних тварин дитинчат більше, ніж у хижаків?

Чому навесні тварин охороняють особливо ретельно?

 

 

docx
Додано
12 липня 2018
Переглядів
1619
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку