Урок з природознавства "Рослини та тварини луків" для 2 класу. Діти дізнались, які рослини ростуть на луках, за якими ознаками їх можна розпізнати,як люди використовують луки? Створили колективний лепбук за напрямками:
1 група-найвищі трав'янисті рослини
2 група-різнотрав'я
3 група- отруйні рослини
4 група-тварини луків
5 група-комахи луків
Тема: Рослини та тварини луків
Мета:ознайомити із природним угрупуванням – луки, розпізнавати рослин і тварин луків;розвивати пізнавальну активність, вміння вести пошукову роботу; виховувати почуття прекрасного.
Обладнання: мультимедійна презентація, картки для леп буку
Хід уроку
І.Організаційний момент
Психологічний настрій «Від щирого серця»
Учні, передаючи іграшку у вигляді серця, бажають одне одному всього
найкращого від щирого серця.
II. А ктуалізація знань
Р озгадування загадок
Живе лише улітку він,
Шовкові крила має.
Із квіточки на квіточку
Він весело літає. (метелик)-слайд 1
Тоненьке, вузеньке, по землі в’ється,
Як батіг довге, але не б’ється .
Людини боїться, молоко вживає,
В лісі їх багато ,кожен мабуть знає. (вуж)-слайд 2
Зробив дірку, вирив нору.
Сонце сяє, а він не знає. (кріт) –слайд 3
Живе вона під землею
Із родиною своєю.
Їжа в неї не проста
Що поцупить у кота. (миша)-слайд 4
III. По відомлення теми уроку
Сьогодні ми дізнаємось,які рослини і тварини живуть на луках
IV.Вивчення нового матеріалу
Лука - це рівне місце біля водойми, поблизу болота, укрите травами. Влітку лука нагадує барвистий килим. Ваблять око білі королиці, жовті кульбаби, червона конюшина, блакитні дзвоники.- слайд 5
Серед різноманітних трав зустрічається деревій. Цю трав’янисту рослину люди здавна використовують як лікарську-слайд 6
Дуже гарні лучні гвоздики. У них тендітні квітки з п’ятьма яскраво-малиновими пелюстками. На луці можна побачити незвичні квітки фіалки триколірної, або ще її називають - братки.-слайд 7
На луці можна побачити різних птахів. Відразу помітно лелеку. Він живиться жабами, ящірками, комахами, дрібними гризунами.-слайд 8
Деркача можна пізнати за скрипучим «крек-крек-крек».-слайд 9
Перепілку ще називають «рябою курочкою». Пташка риє землю лапами, ніби курка, шукаючи їжу - насіння, комах, личинки.-слайд 10
З ранньої весни й до пізньої осені на окремих ділянках лук випасають худобу. Трави скошують на сіно.-слайд 11
На луках збирають лікарські рослини.-слайд 12
Фізкультхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
1.Правила поведінки на луках
1) Не рвіть оберемки квітів.
2) Не ловіть метеликів, не розорюйте гнізда джмелів. Без цих комах у багатьох рослин не відбудеться опилення — не буде плодів і насіння.
3) Не знищуйте гусінь. Більшість з них жодної шкоди людині не завдають.
4) Не підпалюйте на луках суху торішню траву. У вогні гинуть підземні частини багатьох рослин, сонечка, джмелі, гнізда птахів.
5) Бережливо ставтеся до птахів, ящірок, жаб. Якщо їх не стане, комахи знищать рослини.
2. Г ра «Четвертий “зайвий”»
- Бабка, коник, перепілка, сонечко.
- Жаба, метелик, джміль, жук.
Офтальмологічна пауза
3. Складання колективного леп буку «Рослини та тварини луків». Робота в групах.
1 група-найвищі трав’янисті рослини
2 група-різнотрав’я
3 група- отруйні рослини
4 група-тварини луків
5 група-комахи луків
VI.Рефлексія
Які рослини ростуть на луках?
За якими ознаками їх можна розпізнати?
Як люди використовують луки?