На цьому уроці учні мвють можливість закріпити та систематизувати знання про прямокутні трикутники та їх властивості. А також відпрацювати навички в застосовуванні знання до розв'язування задач на знаходження синуса, косинуса та тангенса гострого кута прямокутного трикутника та задач на знаходження елементів інших фігур.
Додається презентація.
Урок геометрії
8 клас
Тема. Розв'язування задач
Мета: закріпити та систематизувати знання учнів про прямокутні трикутники та їх властивості. Відпрацювати навички застосовувати набуті знання для розв'язування задач на знаходження синуса, косинуса та тангенса гострого кута прямокутного трикутника та задач на знаходження елементів інших фігур.
Тип уроку: засвоєння вмінь та навичок.
Обладнання: комп’ютер, мультимедійних проектор, інтерактивна дошка.
Програмне забезпечення: 11 динамічних слайдів, підготовлених за допомогою програми MS Power Point.
Хід уроку
I. Організаційний етап
II. Перевірка домашнього завдання
Розв'язання домашніх задач коментуються за готовими рисунками, виконаними заздалегідь.
III. Актуалізація опорних знань
Опитування теоретичного матеріалу
1 Який трикутник називається прямокутним?
2 Як називаються сторони прямокунного трикутника?
3 Сформулюйте теорему Піфагора.
4 Що називається синусом гострого кута
прямокутного трикутника?
5 Що називається косинусом гострого кута
прямокутного трикутника?
6 Що називається тангенсом гострого кута
прямокутного трикутника?
Виконання усних вправ
1 Знайдіть гіпотенузу АВ
2 Визначіть невідомий катет
3 Обчисліть АС
4 Знайдіть cos 45°.
5 Знайдіть cos 60°.
6 Значення tg 45°
7 Значення sin 30°
8 Обчисліть 2 sin 30°+3cos60°
9 Обчисліть 4cos30°-tg60°
10 Знайдіть tg <B
11 Знайдіть sin <А
12 Знайдіть cos <B
IV. Формування вмінь
Застосування знань у стандартних ситуаціях
1.Основа рівнобедренного трикутника 10 см, а бічна сторона -13 см. Визначити синус, косинус і тангенс кута при основі та кути трикутника3. Користуючись таблицею знайти:
sin19°; sin24°; sin66°; sin81°.
cos3°; cos40°; cos55°; cos86°.
tg25°; tg29°; tg52°; tg87°.
V. Підсумки уроку
Підбиваючи підсумки уроку, доходимо висновку, що розв'язування, задач на знаходження елементів чотирикутників приводить до необхідності розв'язувати прямокутний трикутник
Рефлексія. “ПРОДОВЖІТЬ ФРАЗУ”
“Сьогодні на уроці я узнав(ла)... ”
“Сьогодні на уроці я навчив(ла)ся...”
“Сьогодні на уроці я познайомив(ла)ся...”
“Сьогодні на уроці я повторив(ла) ...”
“Сьогодні на уроці я засвоїв(ла)...”
VI. Домашнє завдання
Повторити §26
№236, №238.
1