сформувати поняття про частинки, з яких побудовані речовини: атоми, молекули, йони; поглибити та узагальнити знання про атом та його будову, молекули; дати поняття про йони як заряджені частинки. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння узагальнювати вивчений матеріал
Урок № 3
Тема: Атоми, молекули, йони
Мета: сформувати поняття про частинки, з яких побудовані речовини: атоми, молекули, йони; поглибити та узагальнити знання про атом та його будову, молекули; дати поняття про йони як заряджені частинки. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння узагальнювати вивчений матеріал
Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва, плакат «Будова атома»
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку |
Форми роботи |
І. Актуалізація опорних знань
Виконання завдань на повторення матеріалу з теми «Чисті речовини та суміші»
Вода – речовина |
Хімічний диктант
«так» чи «ні» |
Кисень - речовина |
|
Залізний цвях - речовина |
|
Скляна колба - речовина |
|
Молоко - чиста речовина |
|
Залізна підкова - фізичне тіло |
|
Фруктовий сік - суміші |
|
Морська вода - чиста речовина |
|
Кухонна сіль - фізичне тіло |
|
Залізо - чиста речовина Ртуть – суміші
Питання:
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми та мети уроку.
ІІІ. Основна частина
Розкриття теми відбувається шляхом пояснення вчителем нового матеріалу методом міні-лекції з елементами бесіди
Атоми - це найдрібніші хімічно неподільні частинки речовини,які складаються з позитивно зарядженого ядра і негативно заряджених електронів,що рухаються навколо нього. Молекула - це електронейтральна частинка речовини, що складається з певної кількості атомів, здатна існувати самостійно і є носієм властивостей речовин. Йони - це одно - або багатоатомні частинки, які мають електричний заряд.
Порівняйте атоми, вони належать одному чи різним хімічним елементам: а) три протони і три електрони - це атом; б) п‘ять протонів і п'ять електронів - це атом.
ІV. Заключна частина Завдання: установіть йонний склад мінеральних вод (наприклад, мінеральна вода «Бонаква»)
V. Оцінювання результатів роботи.
VІ. Домашнє завдання (диференційоване)
|
Фронтальна бесіда
Розповідь – казка
Розповідь учителя, спираючись на опорні схеми
Пояснення вчителя Фронтальна робота
Робота в групах
Інструктаж учителя |