Урок з теми "Написання слів з ьо та йо. Побудова усної розповіді за опорними словами"

Про матеріал
Конспект уроку з предмету «Українська мова» за темою «Написання слів з ьо та йо. Побудова усної розповіді за опорними словами» розроблено відповідно до Типової освітньої програми для закладів загальної середньої освіти (1-4 класи), створеної під керівництвом О.Я. Савченко.
Перегляд файлу

 

Урок української мови, 2 клас

 

Оніщенко Ірина Валентинівна,

учитель початкових класів,

методист міського  методичного кабінету

Управління освіти Бахмутської

міської ради Донецької області

 

 

Урок 5

Тема. Написання слів з ьо та йо. Побудова усної розповіді за опорними словами.

Мета:  формувати в учнів уміння правильно вимовляти і розрізняти на слух буквосполучення йо, ьо; удосконалювати навички звуко-буквенного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам’ять, усне й писемне мовлення; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську, компетентності в природничих науках;  виховувати бережливе ставлення до природи рідного краю.

Обладнання: цеглинки Лего; картки для ігор «Склади прислів’я», «Схованки», «Танці з буквосполученнями йо, ьо»; репродукція картини Галини Кудряшової-Табачковської «Дві рибалки».

Тип уроку: вивчення нового  матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна і здоров’язбережувальна, природнича, мистецька.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

1. Організація класу.

Ми починаємо урок, а на уроці ми…

Уважні!

Розумні!

Організовані!

Кмітливі!

  1. Гра «Твердий чи м’який?»
  •         Якщо ви чуєте в слові м’який приголосний, піднімаєте вгору зелену цеглинку. Якщо ви чуєте лише тверді приголосні – синю.

Орієнтовні слова: осінь, вересень, школа, підручник, учень, школяр, зошит, олівець, учитель, директор, слово, урок, лялька, рюкзак, літера, фарби, вірш.

  1. Гра «Склади прислів’я». Робота в групах.
  1. Об’єднання в 4 групи.
  2. Виконання завдання:

а) скласти прислів’я;

б) виконати звуковий аналіз виділених слів.

Групи 1, 3.

Вік живи —

як на світі жить.

Книга вчить,

вік учись.

 

        Групи 2,4.

Не кажи — не вмію,

побачиш більше світу.

Здобудеш освіту

а кажи — навчусь!

 

  1. Презентація діяльності учнів.
  • Чому треба вчитися?

 

  1. Гра «Схованка»
  • Закресліть букви, що повторюються.

1 варіант:

УДКАДУАКЬОУДКАДУАК

 

     2 варіант:

УДКАДУАКЙОУДКАДУАК

 

  •    Які букви залишились незакресленими?
  •    Які буквосполучення вони утворюють?
  •    Сьогодні на уроці ми будемо вчитися правильно читати та записувати слова з буквосполученнями йо, ьо, виконувати звуко-буквенний аналіз цих слів.

5. Каліграфічна хвилинка: йо   ьо

- Пригадайте слова з буквосполученнями йо, ьо, які складаються з одного складу (льон, дзьоб, йод). Запишіть їх у наступному рядку зошита.

ІІ. Основна частина

  1. Робота за підручником (с.13):
  1. виконання вправи №1:
  •    Допоможіть Ґаджикові записати слова у дві колонки, поділяючи їх на склади.

 

  1. Гра «Танці з буквосполученнями йо, ьо». Робота в парах.
  1. Виконання завдання:
  •    Прочитайте, що ьо та йо сказали про себе. Здогадайтеся, кому з них яке висловлювання належить, та з’єднайте їх лініями.

C:\Users\IraOni\Desktop\Презентация Microsoft Office PowerPoint.gif

  1. Презентація та обговорення робіт.
  2. Співвідношення висновків учнів  та правила.
  1. Фізхвилинка

Плів павутинку павучок –
І заболів йому бочок.
Встанем разом на хвилинку
Й проведем фізкультхвилинку.
Руки вгору, руки вниз.
Вліво, вправо повернись.
Сіли – встали, сіли – встали,
Кошенята заплигали.
У долоньки заплескали
І за парти посідали.

  •         Завдання для уважних. Підніміть сигнальну картку зеленого кольору ті учні, хто почув під час фізхвилинки слова з буквосполученнями йо, ьо? Назвіть це слово (йому).
  1. Робота за підручником:
  1. Виконання вправи №2 (с.13):

а) читання для друга (по 1 реченню):

- Кого по дорозі зустріла Читалочка?

- Від чого стала кольоровою галявина? Чому?

- Хто з вас бував у такому гаї?

- Яких правил слід дотримуватися, перебуваючи на природі?

б) виконання завдання:

  •         Допоможіть Читалочці визначити, які букви пропущені в словах.
  •         Запиши ці слова.
  1. Виконання вправи №3:
  • Прочитайте разом зі Щебетунчиком скоромовку.
  • Яка буква пропущена в словах?
  •         Спишіть перше речення. Підкресліть букви, які позначають м’які приголосні звуки.
  1. Гра «Хто швидше?». Робота в парах.
  • Вивчіть скоромовку напам’ять.
  • Позмагайся з другом, хто швидше її розкаже й не зіб’ється.
  1. Гра «Схованки»
  • Знайдіть «заховані» серед букв слова. Назвіть їх.
  • Склади з ними розповідь (2–3 речення) і запиши.
  1. Звуковий аналіз слів.

а) виконання завдання:

1 варіант – Йосип;

2 варіант – йорж;

3 варіант – йод.

б) взаємоперевірка.

6) Гра «Допоможи Родзинці»

- Родзинка підписала малюнки. Перевірте, чи правильно вона впоралася з завданням?

Пов’язане зображення- Поясни, у  яких  словах  вона  припустилася  помилки. 

- Запиши  ці  слова правильно.

- Побудуй їх звукові схеми.

7) Стратегія «Входження в картину». Складання розповіді.

- Роздивіться репродукцію картини. Кого ви на ній бачите?

- Куди прийшла дівчинка?

- Чим вона займається?

- Чи подобається їй риболовля? Обґрунтуйте власну думку.

- Як ви гадаєте, чому разом з нею прийшла кішка?

- Як вона поводиться?

- На яку рибку очікує кішка?

- Пригадайте риб, у назві яких буде буквосполучення ьо чи йо. 

- Хто з вас був із батьками на риболовлі? Чи зловили ви рибку?

- Складіть розповідь за репродукцією картини.

-  Доберіть назву до репродукції картини.

- Картину написала сучасна художниця Галина Кудряшова-Табачковська та називається «Дві рибалки».

ІІІ. Заключна частина

  1. Бесіда:
  •    Пригадайте, які буквосполучення ми сьогодні вивчили на уроці?
  •    Яке буквосполучення ми пишемо на початку слова та складу?
  •    А яке в середині складу після м’якого приголосного звука?
  1. Рефлексія. Вправа «Покажи палець»
  •      Якщо наприкінці уроку  у вас позитивна оцінка емоційного стану – направте великий палець вгору, якщо погана – вниз.

 

https://fc.naurok.com.ua/0023mz-097f/009.jpg

  1. Домашнє завдання: с. 14 впр. 7, повторити правила.
  • Дякую за роботу.

 

 

docx
Додано
19 липня 2019
Переглядів
9553
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку