Урок з теми "Суцвіття" (з презентацією)

Про матеріал

Конспект складений у вигляді зручної таблиці, де розписаний кожний етап уроку. Багато інтерактивних форм роботи з використанням діяльнісного підходу і розв'язанням проблемних запитань. Супроводжується відповідною презентацією, яка також є на сайті.

Перегляд файлу

Тема:  Суцвіття.

Мета: сформувати поняття про суцвіття, визначити його біологічне значення, розвинути навички визначення суцвіть у різних типів рослин; розвинути пам'ять, спостережливість, вміння аналізувати і робити висновки, продовжити формування  соціальної і комунікативної компетенції; сформувати науковий підхід у дослідженні довкілля і відповідальність за результат власної праці.

Тип уроку::комбінований

Обладнання: Комп’ютерна техніка, картки «Доміно»

Етап

уроку

Методи і прийоми

Зміст завдання

Зміст діяльності учнів

Очікуванні результати

  1. Організаційний момент

«Цитата»

Знання досягаються не швидкими кроками, а повільним мандруванням.

                                                                                   Карфагенське прислів’я

 

Учні обговорюють цитату.

Налаштування на урок.

  1. Перевірка домашнього завдання.

Індивідуальна робота з текстом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Самоперевірка.

 

 

 

 

 

 

 

«Темна конячка»

Вставити у текст необхідні слова.

Квітка – це орган ____розмноження. Осьова частина квітки називається _____. Усі частини квітки тримаються на розширеному _______. Віночок і чашечка утворюють ______. До головних часин квітки відносяться _____ і _____. Маточка складається з ____, ____ і _____, а тичинка з _____.

Вчитель пропанує перевірити текст.

 

 

 

 

 

 

Учням, які правильно зробили попереднє завдання, пропонується обрати номер питання і усно відповісти на нього.

  1. Доведіть, що квітка – це вкорочений видозмінений пагін.
  2. Якою може бути оцвітина? Наведіть приклади.
  3. Які функції виконує оцвітина?
  4. Чи відрізняються одностатеві і двостатеві квітки. Наведіть приклад.
  5. Чому маточка є головною частиною квітки?
  6. Чому тичинка є головною частиною квітки?

Самостійно працюють у зошиті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перевіряють свою роботу. Якщо учень припустив 1 помилку, він отримує 7 балів, 2 помилки – 6 балів.  Менші бали не виставляються.

 

Учень обирає номер питання, вчитель зачитує його.

Розвиток пам’яті, уваги. предметної компетенції.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Формування навички само оцінювання.

 

 

 

 

 

Формування комунікативно компетенції, розвиток розумової діяльності.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

«Поміркуй!»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учитель демонструє квітку тюльпана і суцвіття конвалії.

  • Що спільного і відмінного у будові квітів цих рослин?
  • Чому квітки конвалії зібрані у групи?

Учитель підводить підсумок, звертаючи увагу на те, що групи квітів на спільній квітконіжці називаються суцвіттями і ще раз визначає біологічне значення суцвіття.

Учні відповідають на питання.

 

Розвиток вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки, формування комунікативної компетенції.

  1. Вивчення нового матеріалу.

Демонстрація презентації, яка супроводжується бесідою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вивчення суцвіть рослин своєї місцевості

1 слайд:суцвіття китиця, сережка, колос. Що спільного між ними? Чим відрізняються?  У яких рослин утворюються?

2 слайд: суцвіття Щиток і зонтик. Чому їх так назвали? Чим відрізняються? У яких рослин зустрічаються?

3 слайд: початок, головка і кошик. Що спільного між ними? Назвіть рослини, у яких вони сформовані.

4 слайд: волоть , складний колос і складний зонтик. Чому такі суцвіття називаються складні? У яких рослин вони є?

5 слайд.

  • Які суцвіття мають рослини, що ростуть у нашій місцевості?

Беруть участь у обговоренні питань.

Розвиток вміння порівнювати , робити висновки, формування комунікативної компетенції.

  1. Закріплення

«Доміно» Знайти пару «Суцвіття - квітка»

(Додаток 1)

На кожній парті лежить по 1 картці «Суцвіття – квітка». Необхідно за принципом доміно розмістити картки у відповідному порядку.

 Учні уважно спостерігають за грою,  по черзі виходять до магнітної дошки і відповідно розміщують картки.

Розвиток пізнавального інтересу, уваги, пам’яті, відповідальність за власну діяльність

  1. Рефлексія

«Аплодисменти»

Підніміть руку, хто зрозумів завдання на високому рівні. Поаплодуйте собі. На достатньому. Поаплодуйте. На середньому. Поаплодуйте.

Виконують відповідні дії.

Самоаналіз діяльності.

  1. Домашнє завдання

Прочитати п. 34, підібрати 5 прикладів рослин з певними суцвіттями

До дошки виходять по 1 учню з кожного ряду і витягують назви суцвіть для свого ряду.

Спостерігають і записують д\з

Розвиток уваги і відповідальності за виконання д\З.

 

 

 

 

 

Додаток 1 (використаний матеріал сайтуhttp://biouroki.ru/material/domino/)

 

 

docx
Додано
20 липня 2018
Переглядів
612
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку