Конспект уроку; презентація, що містить цікаві факти про роль трикутників в житті людини та зображення до прикладних задач (на практичне застосування І та ІІ ознак рівності трикутників)
Урок геометрії 7 клас
з теми
«Застосування І і ІІ ознак рівності трикутників при розв’язуванні задач»
Підготувала і провела
вчитель математики
загальноосвітньої школи №33
Губенок Н.В.
Чернігів – 2017
Тема «Застосування І і ІІ ознак рівності трикутників при розв’язуванні задач»
Знання лише тоді знання,
коли вони здобуті зусиллями своєї думки,
а не тільки пам’яттю.
Л. Толстой
Мета: сформувати у учнів вміння і навички застосовувати І і ІІ ознаки рівності трикутників при розв’язуванні задач на доведення рівності трикутників та задач, передбачають знаходження рівності трикутників для доведення рівності кутів або відрізків.
План уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Актуалізація опорних знань
ІV. Усний рахунок
V. Розв’язування задач
VІ. Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організаційний момент (1хв)
Учні. Заходять до класу, займають свої місця, вітаються з учителем, сідають.
Вчитель. Вітається з учнями, перевіряє присутність учнів за журналом та підготовленість учнів до заняття. Чергові назначаються за графіком.
ІІ. Перевірка домашнього завдання (3 хв)
Перевірити №360 підр. Геометрія-7 Бевз В.Г.(за записаним зразком на дошці).
ІІІ. Актуалізація опорних знань (3 хв)
Бліцопитування
1. Які трикутники називаються рівними?
2. Які сторони і кути називаються відповідними?
3. Сформулювати І рівність трикутників.
4. Сформулювати ІІ рівність трикутників.
ІV. Усний рахунок (10 хв)
V. Розв’язування задач (27 хв)
Презентація «Дивовижний світ трикутників»
Задачі на практичне застосування І і ІІ ознак рівності трикутників
Задача 1. Для знаходження відстані від точки В до дзвіниці А, яка розташована на іншому березі річки, за допомогою рулетки і астролябії позначили на місцевості точки С, D, E, так, що В, С, D лежать на одній прямій, причому точка С є серединою відрізка ВD, намітили пряму АЕ, яка проходить через точку С, причому ےАВС=ےСDE. Потім, вимірявши одну із сторін ▲СDЕ. Визначили відстань від В до А. Яку сторону виміряли? Відповідь обґрунтуйте.
Задача 2. Для визначення ширини озера на його березі позначили точки А і В, а потім ще точки С, D і О так, що точка О – спільна середина відрізків АС і ВD. Як тепер можна визначити ширину озера? Відповідь обґрунтуйте.
VІ. Домашнє завдання (1 хв)
«Як приємно дізнатись, що ти чогось навчився» Жан-Батист Мольєр
Урок інформатики 9 клас
з теми
«Використання автономної та онлайнової довідки операційної системи»
Підготувала і провела
вчитель математики
загальноосвітньої школи №33
Губенок Н.В.
Чернігів – 2014
Математичний конкурс
для учнів 6 класів
«Математичний олімп»
Підготували і провели
вчителі математики
загальноосвітньої школи №33
Зеляк Алла Григорівна та
Губенок Наталія Володимирівна
Чернігів – 2014
Математичний конкурс
для учнів 9 класів
«Хто хоче стати відмінником?»
Підготували і провели
вчителі математики
загальноосвітньої школи №33
Дриг Юлія Анатоліївна та
Губенок Наталія Володимирівна
Чернігів – 2014