Урок з теми "Звук [Х] . Позначення його буквами Хх. Читання складів і слів з ними"

Про матеріал
Мета уроку: -ознайомити учнів з новою буквою; -формувати уявлення про її назву та звукове значення; -виробляти навички читання прямих і зворотних складів, слів з буквою [Х] (ха).
Перегляд файлу

Тема. Звук [Х] . Позначення його буквами Хх. Читання складів і слів з ними.

Мета навчальна:

-ознайомити учнів з новою буквою;

-формувати уявлення про її назву та звукове значення;

-виробляти навички читання прямих і зворотних складів, слів з буквою [Х] (ха).

Розвивальна:

-розвивати уміння робити звуковий та звуко-буквений аналіз слів;

-збагачувати словниковий запас учнів;

-розвивати зорову, слухову, смислову пам'ять;

-активізувати пізнавальну діяльність учнів;

-формувати аудіативні навички, артикуляційний апарат дітей;

-залучати до вивчення рідної мови;

-розвивати мовлення і мислення дітей.

Виховна:

-виховувати бажання вчитися, самостійність;

-виховувати дбайливе ставлення до природи.

Ключові компетенції:

Уміння вчитися: учень вміє організовувати та контролювати свою навчальну діяльність; виконує розумові операції й практичні дії; володіє вмінням й навичками самоконтролю; прагне здобувати нові знання; має власну думку, обГрунтовує її.

Комунікативна: здатність успішно користуватися мовою в процесі спілкування, пізнання навколишнього світу; прагнення збагачувати словниковий запас; добре володіти усним і писемним мовленням.

Соціокультурна: охоплює загальнокультурний розвиток дітей, адаптацію їх до життя в певному соціальному середовищі, громадянське та естетичне виховання.

 

                                             Хід уроку

 

Діти сидять по групам

 

  1. Організаційний момент.
  2.           Ми починаємо УРОК, а на уроці потрібно бути….                                

 

  1. Гра «Розсипанка» з ЛЕГО

 

  1. Повідомлення загальної теми уроку
  • Вступна бесіда.

- Сьогодні на уроці вам потрібні будуть максимум ваших уявлень і фантазій. Ось, наприклад, уявіть, що це:      

                                                             

- Що таке хмари? Звідки вони з’являються на небі?

Учні пригадують, що таке хмари. Учитель додає, що це скупчення краплин води. Коли хмара переповнена , то вони випадають у вигляді дощу, снігу, граду, роси.

  1. Підготовка до ознайомлення з новою буквою. 

 

  •  Виділення звука [х] з віршика. 

- Щоб почати весело заняття наше, давайте прочитаємо віршик по малюнках.

- Ви помітили,яка буква трапляється частіше?

- Так,літера «ХА». Це її ім’я. А звук має «Х».   

                                        

- Який це звук,голосний чи приголосний?

- Нагадайте якими бувають приголосні звуки?

 

Хвилинка релаксу     - Відпочиньте під приємну  спокійну мелодію

 

  • Виділення звука [х] з віршика.

-Послухайте віршик, який звук у ньому найчастіше повторюється, то і є наш новий звук. 
--А щоб почули всі ви цей звук, сядьте рівненько, ручки на партах і всі уважно слухають.          

 

 

                            ХУДОЖНИЦЯ

Я малюю. Ось хатинка,

Над хатинкою хмаринка,

Хризантеми біля хати

Ще й барвіночок хрещатий.

А за хатою – садочок,

Там травичка й холодочок.

В холодочку Харитинка

Гарну вишила хустинку.

 

  • Добір учнями слів зі звуками [х],[х’].

- Діти,що ж це таке-хризантеми?   (Квіти)

- Хто може дати точну назву?  (Рослина)

- Які ви знаєте ще рослини,квіти,ягоди,фрукти,овочі,

в яких є літера Х?  …….  Хурма, хміль,горох

 

  1. Ознайомлення з друкованою літерою Х,х

 

  • Графічний аналіз букви.

- Розгляньте велику і малу букви Х, х, порівняйте

 їхні форми і розмір.

- Порівняйте форму літер Х – К, Х – У.

Що в них спільне? Чим відрізняються?

                

 

 

- Давайте за допомогою Лего побудуємо цю букву.

- Як ви гадаєте,який колір має ця буква?  (показують

 цеглинку Лего)

- А запах який має?  (припущення учнів)

Довести до того,що має запах рослин,квітів.

 

 

  • Підбір слів з новою буквою. 

 Гра з м’ячиком «Моє слово останнє».  

(діти називають слова, де трапляється буква Х)

 

 

  • Коли назвуть,пограти в «Зоопарк» для хлопчиків    (хамелеон,черепаха,

хрущ,хом’як,єхидна) 

- Скільки слів назвали хлопці?     5

                 

   Гра для дівчаток                          

(халат,художник,хом’як,хліб)

- Скільки слів назвали дівчатка?     4

- Який висновок ми можемо зробити за допомогою цих циф?    (що 5 більше за 4

 на 1)

- Який приклад ми можемо скласти з цими цифрами на

знаходження суми?   

  (5+4=9)

Скласти учні можуть за допомогою роздаткового матеріалу,що роздасть

вчитель

  1.   Прочитайте склади, утворені з буквою «ха».      

                

 

  • Робота в парі                                                                  

                      

 

 

  • Хвилинка відпочинку     Відео танцювальне

 

  1. Слово дня - ХРИЗАНТЕМА   

     Індивідуальна робота

Надрукувати        Намалювати                Дати пояснення           Скласти речення

 

  • Хтось друкує на дошці  з карток слово,інший

 учень звуковий аналіз  та наголос.

  • Разом оплесками визначаємо кількість складів.

 

 - Діти,скажіть ,де можуть рости рослини?   (в лісі,в саду,на городі,на клумбі,на

 полі)

 

 

  1. Індивідуальна робота    Гра «Що де росте»

           

 

 

  •  Відшукайте в словах місце звука Х   

(діти по черзі виходять до дошки)

         Зразок

 

         

 

 

  • Хвилинка з чистомовками     

 

  • Змагання «Хто найкраще прочитає текст»

 (читає кожна група по черзі).

Перед тим як читати кожна група скаже свою назву.

Обов’язково має бути літера  Х.

 

C:\Users\User\Desktop\читай сам\6.jpg                               C:\Users\User\Desktop\читай сам\5.jpg

 

 

       

  1. РЕФЛЕКСІЯ             Гра «Закінчи речення»

- Сьогодні на уроці ми вивчали букву…

- Вона позначає звуки…

- Про що читали на уроці?

 

  • На дошці зображення СОНЕЧКА та ПТАХА.

В кого не було труднощів на уроці,кріплять

 промінці до сонечка.В кого були невеличкі 

труднощі-для  пташки кріпить пір’їнки.

 

 

 

 

А за хатою – садочок,

Там травичка й холодочок.

В холодочку Харитинка

Гарну вишила хустинку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
24 березня 2020
Переглядів
1732
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку