Мета: визначити рівень учнівських знань, умінь і навичок учнів із вивчених тем; розвивати навички зв'язного мовлення, уміння точно і стисло відповідати на запитання; систематизувати вивчене, робити висновки; сприяти моральному вихованню школярів.
Контрольна тестова робота №2. Я і світ
Мета: визначити рівень учнівських знань, умінь і навичок учнів із вивчених тем;
розвивати навички зв’язного мовлення, уміння точно і стисло відповідати на запитання; систематизувати вивчене, робити висновки; сприяти моральному вихованню школярів.
Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь і навичок.
Обладнання: картки із завданнями.
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
ІІІ. Інструктаж учителя стосовно контрольної роботи
ІV. Виконання контрольної роботи
І варіант
Початковий рівень
Оберіть один варіант відповіді
1.Твір «Федько-Халамидник» за жанром:
А Поема
Б Оповідання
В Роман
Г Повість
2. У якому рядку всі твори належать до ліричних?
А «Мрії», «Теплота родинного інтиму…», «Тиша морська»
Б «Федько-Халамидник», «Підкова», «Дим»
В «На козацьких островах», «Забула внучка в баби черевички», «Гном у буфеті»
Г «Як дитиною, бувало…», «Жар-Птиця», «Джури козака Швайки»
3. Укажіть, що уособлює Жар-Птиця з однойменного вірша Ірини Жиленко.
А Світло й тепло
Б красу й блиск
В вогонь і багатство
Г доброту й людяність
4. Справжнє ім'я Лесі Українки.
А Олена Пчілка
Б Лариса Косач
В Олеся Драгоманова
Г Наталена Королева
Середній рівень
1.Установіть відповідність між назвами творів та їхніми авторами:
А «Як дитиною, бувало…» 1. Ігор Калинець
Б «Забула внучка в баби черевички…» 2. Леся Українка
В «Федько-Халамидник» 3. Володимир Винниченко
Г «Криничка» 4. Станіслав Чернілевський
Ключ-відповідь: 1-Г, 2-А,3-В,4-Б
2. Установіть відповідність між художніми засобами з поезії «Теплота родинного інтиму».
А «Світанковий вогонь» Б «Полум'я гуляє» В «Наче малесенька дитина» Г «Мотузочком диму хату прив'язала до небес» |
1 Метафора 2 Порівняння 3 Епітет 4 Персоніфікація (уособлення) 5 Анафора |
Ключ-відповідь: 1–Г; 2–В; 3–А; 4–Б.
3. Установіть відповідність між назвою твору та його жанровою приналежністю.
А «Як дитиною, бувало…» Б «Джури козака Швайки» В «Федько-Халамидник» Г «Тиша морська» Д «Мрії» |
1 Автобіографічний вірш 2 Оповідання 3 Лірична поезія 4 Роман 5 Пейзажна лірика |
Ключ-відповідь: 1–А; 2–В; 3–Д; 4–Б, 5-Г.
4. Що таке ямб?
Достатній рівень
1.Головний герой – це…
2.Що таке пейзаж?
3.Який художній засіб використав Станіслав Чернілевський у виділених рядках вірша?
Встала мати. Мотузочком диму
Хату прив’язала до небес…
Високий рівень
1.Написати твір-мініатюру «Мої дитячі мрії».
2.Поясніть, над чим змусив вас замислитись твір Володимира Винниченка.
ІІ варіант
Початковий рівень
Оберіть один варіант відповіді.
1.У яких рядках вірша «Забула внучка в баби черевички…» передано бабусину самотність?
А «А бабка все стояла на дорозі»
Б «І тихо бабка … дитячі черевички у спорожнілу хату занесла»
В «Лягла собі. І світло не світила»
Г «Торкнулась черевичків перед сном»
2. У якому рядку всі герої є головними?
А Федько, Швайка, Гном
Б Толя, Демко, Вітрик
В Підова, Жар-Птиця, Барвінок
Г Стьопка, Тишкевич, Вовк
3. У вірші «Гном у буфеті» розповідається про:
А Казкове перетворення людини в гнома
Б Гнома як охоронця родинного затишку
В Сірого вовка і гнома
Г Боротьбу гнома зі злом
4. Назвіть псевдонім матері Лесі Українки.
А Лариса Косач
Б Олена Пчілка
В Олеся Іваненко
Г Ірина Драгоманова
Середній рівень
1.Установіть відповідність між назвами творів та їхніми авторами.
А «Співець» 1. Станіслав Чернілевський
Б «Теплота родинного інтиму…» 2. Ірина Жиленко
В «Федько-Халамидник» 3. Леся Українка
Г «Підкова» 4. Володимир Винниченко
Ключ-відповідь: 1-Б, 2-Г,3-А,4-В
2. Установіть відповідність між засобами художньої виразності.
А «рине річечка перлиста» Б «колихає море хвилі» В «безпощадній зброї сміху Я боюся піддаватись» Г «люди, як нові» Д «хоч раз. Хоч раз ти повинен відчути…» |
1 Анафора 2 Персоніфікація (уособлення) 3 Метафора 4 Порівняння 5 Епітет |
Ключ-відповідь: 1–Д; 2–Б; 3–В; 4–Г; 5–А.
3. Установіть відповідність між назвою твору та його автором.
А «Стежечка» Б «Теплота родинного інтиму» В «Підкова» Г «Федько-Халамидник» Д «Тиша морська» |
1 Леся Українка 2 Станіслав Чернілевський 3 Володимир Винниченко 4 Ігор Калинець 5 Ірина Жиленко |
Ключ-відповідь: 1–Д; 2–Б; 3–Г; 4–А; 5–В.
4. Що таке хорей?
Достатній рівень
1.Другорядний герой – це…
2.Що таке епіграма?
3.Який художній засіб використала Леся Українка у виділених рядках вірша?
В час гарячий полудневий
Виглядаю у віконце:
Ясне небо, ясне море,
Ясні хмарки, ясне сонце.
Високий рівень
1.Написати твір-мініатюру «Моє ставлення до Федька і Толі».
2.Поясніть, над чим змусили вас замислитись вірші Лесі Українки.
V. Підсумок уроку
VІ. Домашнє завдання
Читати «Казку про яян» Емми Андієвської.