УКРАЇНСЬКА МОВА
2 клас
(за програмою О.Савченко. Підручник К.Пономарьової)
ТЕМА. Утворення прикметників від поданих іменників. Знаходження прикметників у тексті. Розрізнення в тексті відомої і невідомої інформації. Складання меню соків ( 1-8, с. 76- 77)
Мета:
формування предметних компетентностей: формувати в учнів уміння визначати в тексті прикметники, утворювати прикметники від іменників, ставити потрібні питання, опрацьовувати теоретичний матеріал підручника, робити висновки, узагальнення; збагачувати лексичний запас школярів; розвивати творчу уяву, критичне мислення, мовлення; виховувати любов до рідної мови;
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: удосконалювати вміння дотримувати правильної постави під час письма, самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;
комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, дотримувати пауз);
соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в групі;
інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.
Обладнання: кубик Блума, мультимедійне обладнання, презентація до створення меню соків, картки для роботи в групах.
Тип уроку: урок формування знань, умінь і навичок
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Психоформула
Продзвенів уже дзвінок,
Сповістив нам про урок.
Тож і ми часу не гймо,
Наш урок розпочинаймо
2. Девіз уроку
Мово рідна, слово рідне,
хто вас забуває,
той у грудях не серденько,
а лиш камінь має
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1. Мозковий штурм
- З чого складається наша мова (мовлення)?
- З чого складається речення?
2. Метод кубування
Завітав сьогодні в клас
Кубик знов до нас
Кубик, діти, не простий
Кубик, діти, чарівний.
Він доріжку прокладає
Знання наші перевіряє.
(Діти розподілились на групи, завдання одержує кожна група)
1. Назви , над якими словами ми з вами вчора працювали?.
2. Поясни, що означають прикметники.
3 Поділись, на які питання відповідають прикметники
4. Придумай декілька прикметників
5. Чому без прикметників наша мова сумна? (бо не можемо передати красу предметів)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомитися з прикметниками, будемо добирати прикметники до іменників і утворюватимемо прикметники від іменників.
ІV. Сприймання й усвідомлення матеріалу
1. Вправа «Банани»
- Розшифруйте слово: змзезнзюз (меню)
- Що таке меню? Де ми з ним зустрічаємось?
2. Робота з підручником. С.76-77, впр.2
По ходу читання іде презентація.
3. Робота в групах. Складання меню.(записати назву соку і визначити, хто з героїв який сік собі вибрали)
1 група- який сік вибере Щебетунчик
2 група- Родзинка
3 група- Читалочка
4 група- Ґаджик
5 група- який сік вибрали б вивибрали б ви
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
4. Робота над вправою 3.
А) Хвилинка каліграфії – Якою буквою починається слово «Сік»?
Б) Скласти і записати у зошиті два речення про свій улюблений сік.
5. Вправа «Інтерв’ю»
- Який сік вподобаєте ви?
6. Вправа «Цікавинки від Ґаджика» (за вправою 7 с.77)
- Прочитайте текст (читання ланцюжком групами)
- Про що дізналися від Ґаджика?
- Випишіть лише прикметники.
Самоперевірка з підказкою: с...й, к…й, п…й.
7. Вправи для очей.
5. Робота в групах. Розвиток зв’язного мовлення.
Гра « Утвори прикметник від іменника». Склади з ними речення.
Смак, користь, пожива, фрукти, овочі, свіжість,
(Свіжий фруктовий чи овочевий сік смачний, корисний, поживний)
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
1. Узагальнююча бесіда
Висновок: прикметники дають можливість краще розповісти про предмет, точніше його описати , допомагають яскравіше уявити цей предмет. Без прикметників важко, а то й неможливо описати якийсь предмет або явище..
2. Вправа «Голосування ногами»
- Якщо моє твердження правильне – зберігайте тишу, помилкове – тупайте ногами.
* Прикметники називають ознаку предмета.
* Прикметники відповідають на питання Хто? або Що?
* Іменники називають предмет.
* Прикметники відповідають на питання Який? Яка? Яке? Які?
3. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності.
Розкажіть про свої результати: Я знаю…. Я вмію….. Я можу пояснити….
Додаток:
МЕНЮ
1. ____________________________________
2. _____________________________________
3. _________________________________________________
4. _____________________________________________________
5. __________________________________________________________
Улюблений сік вашої групи
.