|
|
Хоменко Ольга Костянтинівна вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Бровари |
Предмет: Українська мова
Клас: 1
Тема: Ознайомлення з підручником «Українська мова». Звуки і букви. Голосні звуки. Розвиток зв’язного мовлення.
Мета: Ознайомити дітей з підручником «Українська мова»; повторити знання учнів про звуки і букви; вдосконалити навички письма вивчених букв, слів, речень і друкованого шрифту; розвивати мовлення дітей, збагачувати словниковий запас; виховувати естетичні почуття.
Тип уроку: Комбінований
Обладнання: підручник «Українська мова» М.Д. Захарійчук, таблиця «Пиши правильно», таблиці прописних букв Шш, Тт, Гг, Пп, індивідуальні картки.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Вислів про мову.
Мова – коштовний скарб народу.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
– Любі діти! Ось ми і розпрощались з першим нашим підручником – Букварем. Сьогодні ми познайомимось з новим підручником «Українська мова», що поведе нас у прекрасний світ знань.
Сьогодні на уроці ми повторимо та закріпимо наші знання про звуки і букви і конкретно – про голосні.
Промовляємо окремі звуки, а діти називають слова
[п,и,с',м,о], [с,т,а,р,а,н',а], [с,о,н,ц,е], [р,у,ч,к,а], [у,к, р,а,й',і,н,а]
ІІІ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ
Показую новий підручник «Українська мова». Ознайомлюю з умовними позначеннями.
– напишіть каліграфічно в зошит, а вчитель пише на дошці.
ет |
аб |
ка |
бк |
абетка |
Коли хочеш ти читати, То мене повинен знати! А коли мене не знаєш, То нічого не вгадаєш. (Алфавіт) |
[а л ф а в' і т]
[а], [о], [у], [и], [е], [і].
Голосні букви: а, о, у, и, е, і, я, ю, є, ї.
При їх вимові струмінь повітря не зустрічає перепон.
ІV. МОВЛЕННЄВА ДІЯЛЬНІСТЬ
– Пригадайте казку С. Козлова «Звуки й голоси». Створіть вечірній концерт для ведмедика, щоб він почув звуки природи.
Чиї пісні чув їжачок?
– Пограйте у гру «Хто які звуки подає?»
Курка… Зозуля… Корова… |
Качка… Бджола… Ворона… |
– Вставте букви, утворіть слова та спишіть.
к_л_н_ |
б_з_к |
т_льп_н |
п_ _н |
калина |
бузок |
тюльпан |
пі он |
– Яке слово зайве в цьому ряді?
– Калина.
– Чому?
_Калина – це кущ, а решта – квіти.
Конвалія, Айстра , |
айстра, барвінок, |
барвінок, конвалія, |
троянда. троянда. |
V. СПИСУВАННЯ З ДРУКОВАНОГО ШРИФТУ
Кожна дитина отримує індивідуальну картку із завданням.
VІ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Проти сонця на горбочку Випинаються дубочки. Свіжий вітер повіва, Міцне гілля нагина. Так щоранку всі дубочки Роблять вправи на горбочку – І тому вони гнучкі, І тому вони стрункі. |
VІІ.РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ
– Про яку квітку йдеться у тексті? (Про пролісок).
– Чому цю квітку так називають? (Бо росте у лісі).
– Про які ознаки цієї квітки розповідається? (Ніжна, смілива).
– Що сказано про листочки проліска? Якої вони форми? (Довгі, зелені).
– Чи можна рвати ці квіти? (Ні).
– Чому? (Вони прикрашають ліс).
Розгляд малюнка проліска.
Квіти – … (святковий) подарунок. Даруйте квіти …, …, … (рідним, друзям, учителям). Даруючи квіти, не забудьте сказати такі слова: … (вітаю) тебе (Вас) з святом …, …, …. (щиро, сердечно, від усього серця).
VІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Нагадую правила сидіння при письмі, положення зошита та тримання ручки.
Диктант
Проліски схожі на маленькі дзвіночки. Бджілки дуже люблять ці духмяні квіточки.
ІХ. ПІДСУМОК УРОКУ