Урок з української мови в 2 класі для шкіл з російською мовою навчання "Бережи природу. Вони живуть поряд з нами"

Про матеріал

Мета: формувати мовленнєві та читацькі вміння й навички; поповнювати словниковий запас учнів; поглиблювати уявлення дітей про роль природи; удосконалювати письмо; закріплювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів; прищеплювати любов до тварин, турботу про них.

Слова для засвоєння: подвір'я, спільний, порахуємо, качур, белькотіти.

Перегляд файлу

24.02.2016

Урок з української мови

2 – А  клас

Тема: Бережи природу. Вони живуть поряд з нами.

Мета: формувати мовленнєві та читацькі вміння й навички; поповнювати словниковий запас учнів; поглиблювати уявлення дітей про роль природи; удосконалювати письмо; закріплювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів; прищеплювати любов до тварин, турботу про них.

Слова для засвоєння: подвір'я, спільний, порахуємо, качур, белькотіти.

Обладнання: картинки (хоз. подвір.домашньої птиці), мультимедійний запис фізкультхвилинки.

Тип уроку. УРОК ОСМИСЛЕННЯ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ НА ЇХ ОСНОВІ НЕОБХІДНИХ УМІНЬ ТА НАВИЧОК.

Література: Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1-4 класу ( з навчанням російською мовою, Освіта 2011 рік) з урахуванням змін та доповнень. Підручник Українська мова: підручник для 2 кл аг. Освіт. навч. закл. з навч. рос. мовою/ Н.В. Гавриш, Т.С. Маркотенко 2012 р. 160с. Методична література: Сучасний урок в початковій школі.Методичні рекомендації з педагогічної практики для студентів денної і заочної форм навчання напряму підготовки «Початкова освіта», інтернет ресурс http://osvita.ua/school/lessons_summary/initial/pochatkova-konspekty-3-list-340.html

Хід уроку 

1. Організація учнів до роботи.

Продзвенів уже дзвінок,

 Починається урок.

Сядьте всі рівненько.

Слухать будем уважненько.

- Чи все у вас, діти, готово до уроку?

 

30 с .

2. Словникова робота.

-  Згадайте,слова, які необхідно було запамятати на минулому уроці?

Гра «Перекладач»

-Підкажіть мені, будь ласка, як звучать слова українською? (повторення слів з

минулого уроку за підручником)

 

3  хв.

3. Перевірка домашнього завдання.

-Мовна розминка

          Жа-жа-жа — ми побачили... (вужа.) 
          Жу-жу-жу — по галявині... (ходжу.)
          Жі-жі-жі —гострі...   (ножі.) 

          Жи-жи-жи — мені... (допоможи.)
-Що було задано додому?

-Я так підозрюю, що всі гарно вивчили скоромовку.

Читання скоромовки  тихо у повільному темпі

Читання скоромовки голосно у повільному темпі.

Читання скоромовки тихо у швидкому темпі.

Читання скоромовки голосно у швидкому темпі.

 

 

6 хв.

4. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми та мети уроку.

-Сьогодні на уроці ми поговоримо про те, як потрібно берегти природу. Прочитаємо оповідання Василя Сухомлинського «Зламана яблунька», згадаємо, які тварини живуть поруч з нами, відгадаємо загадки, вивчимо приказку, попрацюємо зі скоромовкою.

- Запис теми на дошці:Бережи природу. Вони живуть поряд з нами

 

1 хв.

5. Тренувальні вправи на осмислення знань, формування умінь та навичок.

А). Робота з підручником.

1. Послухайте вірш Лариси Фесюкової, (вчитель читає вірш Бережіть ліси…)

2. роботи над текстом

- З яких рядків видно, що автор любить природу? (бережіть ліси! Він хоче щоб у кожної тваринки було житло)

- Для кого ліс є житлом? ( для білочки, куниці, ведмежати….)

- до чого закликає автор? (берегти природу, і ліс зокрема.)

Б) Оповідання «Зламана яблунька» В.Сухомлинський.

1. Словникова робота, слова на дошці)

подвір'я - двор

 Спільний – общий

Порахуємо – посчитаем

Докоряти – досаждать

Стовбурець -  слабенький ствол

2. Проблемне запитання.

- Який настрій був у хлопчика на початку оповідання  в кінці?

3. Показове читання

4. відповіді учнів на поставлене питання

5. читання  ланцюжком.

6.вибіркове читання

- прочитай яка подія в тексті тебе обурила()засмутила)

- прочитай, як вчителька дізналася про прикрий випадок?

- прочитай, як вчителька докоряла Мишкові?

- прочитай, що схвилювало хлопчика?

- чи загинуло деревце? Чому?

7.Робота з малюнками, стр. 100

8. Переказувння оповідання за мал..

Фієкультхвилинка.                                                                                         1 хв.             

 

 

 

12 хв.

6. Творчі вправи з розвитку зв’язного мовлення.

А) робота у зошиті ( запис дати, теми уроку)

2.Каліграфічна хв. ін,  ур, ень, еч, ич, ає

1. зараз ми згадаємо які тварини живуть поруч нас, коли відгадаємо загадки.. Стр.101

2 розгляньте малюнки. Запишіть назви птахів (коментоване письмо)

3.Приказка. Як ви розумієте Пташка маленька, а й вона має серденько?

4 читання скоромовки , стр.102

5. відгадування загадки, стр 102 (індик)

6. Звукобуквений аналіз слів

 Індик – 5 б., 5зв.

пір'я – 4 б, 5зв.

подвір'я – 7 б, 8 зв.

12 хв.

 

7. Підсумок уроку

- що запам’яталося на уроці? (повторення словникових слів)

1хв.

8. Завдання додому.

 

Вивчити вірш Шевченка «Тече вода із-за гаю, стр. 102.

 

docx
Додано
17 серпня 2018
Переглядів
956
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку