Урок з української мови
2 клас
ТЕМА. Іменник. Повторення та закріплення вивченого.
Комишнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
учитель вищої категорії, старший учитель
Пестич Галина Миколаївна
2020 р.
ТЕМА. Повторення та закріплення вивченого про іменник.
МЕТА. Узагальнити знання і вміння дітей, пов’язані зі словами, які означають предмети. Розвивати спостережливість, мовлення, інтелектуальні здібності, комунікативні навички, уміння вчитися й оперувати знаннями; самостійно працювати в групах, точно висловлювати думкую вчити учнів культури поведінки в гостях та формувати вміння приймати гостей. Виховувати культуру міжособистісних взаємин, сімейні цінності; ввічливе ставлення одне до одного та до тих, хто оточує.
ОБЛАДНАННЯ: картки із завданнями, малюнок Гнома, цеглинки «Лего».
ХІД УРОКУ
І. Організація учнів до уроку.
Сіли діти всі рівненько,
Посміхнулися гарненько.
Вже дзвінок в нас пролунав,
До уроку час настав.
Емоційне налаштування на урок.
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно плідно працювати.
Правило «Долоньки» - спіймайте промінчик доброти – відчуйте його тепло і подаруйте тому, хто поруч.
ІІ. Актуалізація знань.
Відповідаємо усно.
Гра «Світлофор» (з цеглинками «Лего»).
зелений колір цеглинки – це іменник;
жовтий колір – прикметник;
червоний – дієслово.
ІІІ. Оголошення теми уроку.
ІІІ. Закріплення вивченого.
(Хорове читання)
Завдання: класифікація предметів.
Морква, ведмідь, велосипед, капуста, літак, малина, м’яч, суниця, кутики, білка, білий гриб, лисички, дзиґа, заєць, їжак, мозаїка, мед.
Гра «Так чи ні»
Я друзів запросив без дозволу батьків.
Чи правильно вчинив? (Ні)
За подарунки я дякувати забув? (Ні)
Я всім подякував за свято.
Я правильно вчинив чи ні?
Подумайте, скажіть мені. (Так)
Ми почали у ігри грать.
Ми стали битися, кричать,
Та на диванчику скакать,
Чи так, чи ні, скажіть нам, друзі,
Себе поводить почали? (Ні)
Фізкультхвилинка.
Гра «Оживи предмет»
Учитель називає Учні виконують дії
Білочка Стрибають
Лисичка «Крутять хвостиком»
Чапля Стоять на одній нозі
Ведмідь Ходять вайлувато
Гра «Роби, як я»
Коли діти втомились на уроці, проводимо такі розминку: «Роби, як я». учні заплющують очі, а вчитель робить окремі шумові дії (оплески, стукіт по парті ручкою і т.д.). Діти на слух повинні відтворити те саме.
Правила роботи в групах.
І група
«Оживи іменник»
Що? Хто?
сніг (сніговик)
трактор (тракторист)
ліс (лісник)
море (моряк)
хліб (хлібороб)
комбайн (комбайнер)
двір (двірник)
лікарня (лікар)
ІІ група
предмет: _____, багато предметів .
Слон, дерева, апельсин, стіл, квіти, сад, іменинник, торт, пиріг, телефони, друзі, листівки, подарунок, годинник, книга, день.
ІІІ група
шка ма ро (ромашка – що?)
ле фон те (телефон – що?)
по чка мав (мавпочка – хто?)
су кра ня (красуня – хто?)
мін про чик (промінчик – що?)
ро до га (дорога – що?)
нич си ка (синичка – хто?)
лю ма нок (малюнок – що?)
це сон (сонце – що?)
ІV група
ОООМОАООШОООИООООНОООАОО (машина)
ЕЕЕДЕЕЕЕЕНЕЕЕЕІЕЕЕЕЕПЕЕЕРЕЕЕОЕЕЕ (Дніпро)
ИИВИИИИИЕСИИИИИИНИИИИИИАИИ (весна)
ААААОАААЛААААЕАААААААКААААСАААІААЙААА (Олексій)
РРРРРРКРРРРРРИРРРРРРРЇРРРРРРРРВРРРРРРРРРРР (Київ)
МММММММШММММКМММОМММЛМММАМММ (школа)
УУУУУНУУУАУУУУТУУУАУУУУУУШУУУУАУУУУ (Наташа)
ООООМОООООІОООООСОООЯОООЦОООЬОООООО (місяць)
IV. Підсумок уроку.
V. Рефлексія. Вправа «Долоньки мрії».
Картка 1
«Оживи іменник»
Що? Хто?
сніг (сніговик)
трактор (тракторист)
ліс (лісник)
море (моряк)
хліб (хлібороб)
комбайн (комбайнер)
двір (двірник)
лікарня (лікар)
Картка 2
предмет: _____, багато предметів .
Слон, дерева, апельсин, стіл, квіти, сад, іменинник, торт, пиріг, телефони, друзі, листівки, подарунок, годинник, книга, день.
Картка 3
шка ма ро (ромашка – що?)
ле фон те (телефон – що?)
по чка мав (мавпочка – хто?)
су кра ня (красуня – хто?)
мін про чик (промінчик – що?)
ро до га (дорога – що?)
нич си ка (синичка – хто?)
лю ма нок (малюнок – що?)
це сон (сонце – що?)
Картка 4
ОООМОАООШОООИООООНОООАОО (машина)
ЕЕЕДЕЕЕЕЕНЕЕЕЕІЕЕЕЕЕПЕЕЕРЕЕЕОЕЕЕ (Дніпро)
ИИВИИИИИЕСИИИИИИНИИИИИИАИИ (весна)
ААААОАААЛААААЕАААААААКААААСАААІААЙААА (Олексій)
РРРРРРКРРРРРРИРРРРРРРЇРРРРРРРРВРРРРРРРРРРР (Київ)
МММММММШММММКМММОМММЛМММАМММ (школа)
УУУУУНУУУАУУУУТУУУАУУУУУУШУУУУАУУУУ (Наташа)
ООООМОООООІОООООСОООЯОООЦОООЬОООООО (місяць)