Тема: Латвійська народна казка «Звірі теж уміють товаришувати». М. Сингаївський «Учимося в природи».
Мета: ознайомити учнів із казкою «Лісовий ведмедик і мишка пустунка», віршем Сингаївського «Учимося у природи» ; уточнити і розширити уявлення дітей про природу; удосконалювати виразність читання; вчити правильної вимови голосних і приголосних; закріплювати і поглиблювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів; виховувати повагу до менших і слабших, любов і бережне ставлення до природи.
Слова для засвоєння: у барлозі, розчавити, в нагоді, пастка, зашморг, вдіяти, волохате, відтоді, на гостини, навпростець, потратила, барвисті, велетень, вирій, ґрунт.
Урок з української мови
2 клас
Тема: Латвійська народна казка «Звірі теж уміють товаришувати». М. Сингаївський «Учимося в природи».
Мета: ознайомити учнів із казкою «Лісовий ведмедик і мишка пустунка», віршем Сингаївського «Учимося у природи» ; уточнити і розширити уявлення дітей про природу; удосконалювати виразність читання; вчити правильної вимови голосних і приголосних; закріплювати і поглиблювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів; виховувати повагу до менших і слабших, любов і бережне ставлення до природи.
Слова для засвоєння: у барлозі, розчавити, в нагоді, пастка, зашморг, вдіяти, волохате, відтоді, на гостини, навпростець, потратила, барвисті, велетень, вирій, ґрунт.
Обладнання: картинки (ведмідь, барліг, миша, зашморг), як тварини товаришують.
Тип уроку: урок застосування знань, умінь, та навичок.
Література: Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1-4 класу ( з навчанням російською мовою, Освіта 2011 рік) з урахуванням змін та доповнень. Підручник Українська мова: підручник для 2 кл аг. Освіт. навч. закл. з навч. рос. мовою/ Н.В. Гавриш, Т.С. Маркотенко 2012 р. 160с. Методична література: Ж. Початкова школа 2009 рік №5, інтернет ресурс http://osvita.ua/school/lessons_summary/initial/pochatkova-konspekty-3-list-340.html
Хід уроку
Сьогоднішній наш урок ми розпочнемо з гри. Я буду говорити слово на російській мові а ви будете перекладати на українську.
1. Мовна гра «Юний перекладач» 30 с.
Школа-школа
Карандаш- олівець
Важно – важливо
Угощать – пригощати
Письмо – лист
2. Робота з чистомовкою ( на дошці) 30с.
Ра-ра-ра у лисиці нора
На – на – на бійтесь діти всі слона
Жа – жа – жа ось кумедне ведмежа
Лю – лю – лю я тваринок всіх люблю.
3. Вправа усно «Зміни за зразком» (запис на дошці) ( змінювання за родами) 1 хв
Діти доповніть рядок за заразком.
( Тато) Вовк, (мама) вовчиця , (дитинча) вовченя.
Лис, ..лисиця,…, лисеня
Заєць…зайчиха,..зайченя
Їжак..,їжачиха,…їжаченя
Ведмідь…, ведмедиця,..ведмежа.
Л 5і3с5о6в2и9й в5ед88ме8д4ик і ми99ш6к4а- пус6т0ун6к3а 1 хв
1. Відгадай загадку
Клишоногий, волохатий,
Влітку спритний та завзятий
Ну а взимку лежебока
У барлозі гріє боки
(ведмідь)
2. Показати малюнок мишки, барлогу і ведмедя ( малюнки)
-- У казці про лісового ведмедика та мишку-пустунку вам зустрінуться такі слова (записати на дошці)
У сніговому барлозі ( ведміть спить у барлозі)
Снилися йому соти ( бджолині будівлі для запасів меду)
Пастка – (попал в капкан, попал в ловушку)
Зашморг – петля из веревки
Волохатий – пухнаста шубка
Навпростець – короткая дорогого, короткий путь
Потрапив- попал в ловушку
Вдіяти – сделать
Відтоді – с того времени
На гостини – в гості
Розчавлю – роздавлю (раздавлю, уничтожу) 2 хв
3. Показове читання вчителем казки.
4. Самостійне читання казки впівголоса дітьми.
5. Робота за змістом прочитаного
Знайдіть у тексті:
6. Бесіда. Світ навколо нас привабливий і цікавий і ми живемо у ньому як у рідному домі, бо ми є частинкою природи. А щоб нам у цьому світі було затишно і добре, то слід оберігати довкілля бо без нього ми не зможемо жити. 1 хв
7. Показове читання вірша Миколи Федоровича Сингаївського (автор пісні «Чорнобривці») «Метелика ловити я не хочу…»
- Як ви ставитеся до головного героя? Чому?
- Які дії людей шкодять природі?
- Що станеться з природою, коли люди перестануть її оберігати? 5 хв
8. Словникова робота, стр. 98 Запамятай!
9. Читання вірша вголос
9.Фізкультхвилинка (відео «НЕ забудь) 2 в
1. Відкрийте зошити запишіть дату. Коментуй….. двадцять друге лютого класна
робота.
2. Каліграфічна хвилинка
Хх, Жж, хж,хХи, жи, хі, хж. Жаба жабки, жабенятко 2 хв
3. Впарава «Один – багато» (Запис на дошці)
Учні змінюють слова і записують їх
Лисиця- лисиці
Їжак – їжаки
Вовк – вовки
Жук – жуки
Миша – миші. 2хв
4. Відгадайте загадку, запишіть відгадку, зробіть звуко-буквений аналіз слів;
Він в барлозі спить взимку
Під великою сосною,
А на ранню на весну
Прокидається від сну. (Вед-мідь)
Хвіст пухнастий,
Хутро золотисте,
В лісі живе,
В селі курей краде. (Ли-си-ця)
З квіток мед вона збирає
І у вулику ховає.
Кружляє цілий день мала
Здогадались хто? (Бджо-ла) 5 хв
4. Списування стр. 97
Метод «Мікрофон»