Урок з використанням прийома - гри "Шість капелюхів"

Про матеріал

Урок розроблений за методикою латерального мислення Де Боно. На уроці використоується метод для розвитку критичного мислення "Шість капелюхів". Де за цією методикою учні аналізують персонажів казки дотримуючись думки, яку задає колір капелюха. Діти працюють в групах, за кольорами капелюхів.

Перегляд файлу

Тема: За добро добром платять
Українська народна казка «Кривенька качечка».

Використання методики літерального мислення Де Боно «Шість капелюхів»
Мета:  удосконалення свідомого читання; формувати навички особистісного спілкування; навчити дітей доносити зміст прочитаного шляхом виразного читання казки; визначати своє ставлення до казкових героївозвивати вміння міркувати: встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, узагальнювати, доводитииховувати почуття поваги одне до одного, співчутливість, вміння робити добрі вчинки.
Обладнання: мультимедыйний проектор, картки з буквами, картки для роботи в группах,
Методи і прийоми: ліберальне мислення «Методика шести капелюшків», «Мозковий штурм»
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
I . Організація классу

Клас готовий працювати ? (Так)

Гарні відповіді давати ? (Так)

Вчасно руку підіймати ? (Так)

Вміло в групах працювати ? (Так)

Настрій на урок взяли й працювати почали !

II Мотивація до навчання

-         Діти,чи знаєте ви який рекорд з швидкості читання втановила 16 – річна дівчинка з міста Києва Ірина Іванченко вона читає за хвилину 163 333 слова з повним розумінням прочитаного.

-         Діти, що потрібно робити. Щоб гарно читати?

-         А що ви полюбляєте читати найбільше ?

 

ll. Мовленнєва розминка

-         А щоб ми гарно читали нам допомагають наші оченятка. Давайте підготуємо їх за допомогою гри «Блискавка»

Веселы читайлики.

1.Гра «Блискавака» (Слайд2.)

- а щоб наш ротик гарно і швидко читав давайте прочитаємо скоромовку.

2.Робота над скоромовкою.(Слайд 3.)

Бубоніла діду баба:
- Ой не дмухай на кульбабу,
Бо з кульбаби полетять
Сто малих кульбабенят.

ІIІ. Оголошення теми і мети уроку

1.     Читання вірша разом (Слайд 3.)

Вчитель :Як хочеться, щоби у світі
                Панувало лише добро


1 – й ряд : Щоб кожна пташечка співала
                     Й приносила усім тепло.

2 – й ряд: Щоб кожне деревце у лісі
                  Гойдав легенький вітерець,
3 – й ряд  А люди, щоб були добріші
                 Та усміхалися частіше!)))
- Як ви думаєте, діти, чого більше на землі – добра чи зла ? 
-В чому воно проявляються ?

-Яких людей більше – добрих чи злих? 
2. Вправи на вдосконалення навичок читання 
1. Перед вами складовиця-приказка сестриця: 
до пла бро За до тять бром 
( За добро добром платять) 
a) Читаємо хором; 
б) Як ви розумієте ці слова? 

-  Сьогодні на уроці ми будемо міркувати про добрі вчинки та погані. Будемо  не лише вдосконалювати навички читання, а й вчитися аналізувати, порівнювати, відчувати, фантазувавти.

- А щоб дізнатися про кого ми будемо читати послухайте підказку.

3..«Мозковий штурм»(Слайд 6.)

-  Має дзьоб, два крила, дві лапи, може плавати й літати. Хто це ?

Качка сьогодні є символом нашого уроку, оскільки це є головна героїня казки «Кривенька качечка». Українська народна казка на тему добра, та нелегких людських стосунків.

4. Словникова робота (Слайд 7.)

- Щоб вам у казці все було зрозуміло, ми познайомимося з окремими словами, які будуть зустрічатися.

 Починок – пряжа , намотана на веретено

 Веретенце – знаряддя для прядіння

 Кужілочка – частина прядки у вигляді кілка, на який намотують пряжу

 Галочко – звертання до дівчини

 Іва-діва – звертання до дівчини

 Полинули – полетіли

Жалували – жаліли.

Фізкультхвилинка/відеозапис/(Слайд 8)

 5. Первинне сприймання казки . Методика ліберального мислення.

-  Над казкою ми будемо працювати за допомогою  шести капелюхів.Давайте пригадаємо, як ми повинні мислити одягаючи капелюх певного кольору.(Слайд 9.)

- Я одягаю білий капелюшок який дає нам інформацію. А казка це і є наша інформація, будьте уважні я можу передати капелюшок камусь із вас тому слідкуйте уважно.

6. Перевірка первинного сприймання (учні відповідають за допомогою сигнальних карток («А» та «Б»)

Тест 1.

 Дід з бабою пішли в ліс

А – по гриби Б – по дрова

2. Вони знайшли в лісі

А – гусочку Б – качечку

 3. Чим дід з бабою обложили гніздечко?

А – травою Б – пір’ячком

4. З чого здивувалися дід і баба?

 А – що у них прибрана хата

Б – що у качечки уже ніжка не крива

5. Сховавшись за клунею дід і баба помітили

 А – що багато людей у них господарюють

Б – що дівчина йде з водою.

6. Дід і баба

 А – спалили гніздечко Б – не зізналися, що усе бачили

7.  Що зробила дівчина

А - навіки залишилась у стареньких Б – полетіла з табунчиком .

IV.Робота в групах.

 «Чорний капелюшок.»

-         Які погані вчинки зробили герої казки?

-         Дід з бабою?

-         Кривенька качечка?

-         Табун качок?

 «Жовтий капелюшок».

-         Діти, а які добрі позитивні вчинки зробили герої?

-         Дід з бабою?

-         Кривенька качечка ?

-         Табун качок?

-         «Чевоний капелюшок.»

-         Які почуття у вас виникли на початку казки ?

-         В середині казки ?

-         В кінці казки?

 

 «Зелений капелюшок»

-         Діти,пофантазуйте , і придумайте  свій кінець казки. Як по іншому могла закінчитися казка ?

-         Презинтація груп.(з місця)

VI Підсумок уроку

-         З якою казкою познайомилися на уроці позакласного читання?

-         Що сподобалося на уроці найбільше ?

-         Чого навчив вас цей урок?

-         Які висновки ми можемо зробити на майбутнє ?

 - Діти скажіть будь ласка, що ви можете на світі доброго зробити?

 Ростік

 Що можу я на світі доброго зробити?

 Я можу хатку пластилінову зліпити.

А біля неї тин, а поруч квіти,

 А далі граються маленькі діти.

Руслана

 Що можу я на світі доброго зробити?

 Природу можу, ліс, річки любити,

Кота і песика приблудного нагодувати,

І годівничку для птахів побудувати.

Адріан

Що можу я на світі доброго зробити?

 Я можу математику учити,

 Писати вчитись і учити рідну мову,

Щоб грамотно вести мені розмову.

Що можу я на світі доброго зробити?

Аміра

 Я можу вдома прибирати й гарно шити,

Я можу радувати тата й маму,

Коли я роблю такі добрі справи.

 Я можу радувати дідуся й бабусю,

Як прийду в гості і привітно посміхнуся.

І защебечу – цим здоров’я їм додам,

А ще у мене є багато інших справ...

Оцінювання

Синій капелюшок

IV Домашнє завдання

-         Наступна тема нашого уроку ми будемо працюватинад темою «У клі друзів» з твором Всеволода Нестайка «Пригода в кукурудзі»

 2. Слово вчителю

Будь чистою і світлою, дитино.

 Добро твори у світі кожен час.

 Добро і є та категорія єдина,

Яка веде до світла кожного із нас.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Столярчук-Котлярова Інна
    Дякую за чудовий матеріал!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
10 липня 2018
Переглядів
2161
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку