« Я досліджую світ»
2 клаc
Тема уроку: «Від молока до сиру»
Мета уроку: збагатити уявлення дітей про молоко, як цінний і корисний продукт для зростання дитячого організму, та як з нього виготовляють сир; розширити знання дітей про користь і властивості молочних продуктів, та важливість вживати їх; дати уявлення про те, скільки людей різних професій залучено до виготовлення сиру; розвивати навички дослідницької діяльності; формувати ціннісне ставлення до свого здоров'я.
Обладнання: відеопрезентація «Від молока до сиру», пластикові стаканчики з молоком і водою, коктельні трубочки для дослідів, стаканчики з молочною продукцією (кефір, молоко, сирок, йогурт, сир); одноразові ложечки на кожну дитину, предметні малюнки, набори лего «шість цеглинок», мультиварка.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Дзвоник всім нам дав наказ –
До роботи швидше, клас!
Попрацюємо старанно,
Щоб сказати у кінці.
Що у нашім дружнім класі,
Діти, просто Молодці!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Календар погоди.
- Яка зараз пора року?
- Яке сьогодні число, місяць?
- Що можете сказати про погоду?
Сьогодні -…, день тижня.
Надворі - … погода. Небо - … .
Опади - … . Вітер - … . ( Діти заповнюють віконечко календаря).
2.Повідомлення теми уроку.
- Відгадайте загадку
Рідке, а не вода, біле, а не сніг. ( Молоко)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІV. Сприймання нового матеріалу.
1 Холодок, холодок,
Дай лизнути тебе разок! (Морозиво)
2.Здогадайтесь, хто така?
Білосніжна і густа.
Вершки збили вранці-рано,
Щоб була у нас… (Сметана)
3.Що за білі крупинки?
Не зерно і не сніжинки.
Скисло молоко і в строк
Ми отримали … (Сирок)
4. Зі мною кожен бутерброд, зазирає вам у рот. (Ковбаса)
5.Зроблений він з молока,
Проте тверді його бока.
У ньому так багато різних дір.
Здогадалися? Це … (Сир)
6.Ми на хліб його намажемо
І додамо до різних каш. (Масло)
На дошці розміщуються малюнки тварин, які дають молоко.
3. Дослідницьке завдання (робота в групах).
Учитель пропонує учням об'єднатись в групи по 4-5 учнів. Повторити правила роботи в групах. Для групової роботи роздаються потрібні предмети дослідження ( молоко , вода, кисле молоко, посуд , свічка , пробірка, пробірко тримач і т.д.).
Кожна група проводить дослідження і робить висновки.
Група №1. Досліджує «Чи є у молока колір?»
Діти порівнюють молоко і воду.
Висновок: молоко біле, а вода безбарвна.
Група №2. Досліджує «Чи має форму молоко?»
Діти наливають молоко в посуд різної форми.
Висновок: молоко не має власної форми, воно набуває форми посуду в яке його наливають.
Група №3. Досліджує «Чи молоко текуче?»
Запропонувати дітям крапнути на тарілку декілька крапель молока і нахиляючи в різні боки перевірити, чи воно текуче.
Висновок: молоко текуче.
Група №4. Досліджує «Чи розчинне молоко?»
Діти наливають декілька крапель у воду.
Висновок: молоко розчиняється у воді.
Дослід №5. «Що буде з кислим молоком, коли його нагріти?» ( нагадати про техніку безпеки)
Запропонувати нагріти кисле молоко над полум'ям свічки. (Гріє вчитель, а діти спостерігають).
Висновок: молоко згортається.
Як людина використовує цю властивість? Назвіть відомі вам молокопродукти.
V. Опанування нового матеріалу.
1. Робота в підручнику стр.64- 65
2. Робота в робочому зошиті стр.12
1.Перегляд відеопрезентації «Від молока до сиру».
https://www.youtube.com/watch?v=KMi39PqqQYU
VΙ Практичне завдання. Виготовлення сиру в мультиварці.
VΙΙΙ Підсумок уроку. Повідомлення домашнього завдання.
Створити рекламу виготовленому сиру.