Урок за темою "Формування уявлення про службові слова" 2 клас НУШ

Про матеріал
Розробка уроку з української мови за темою "Формування уявлення про службові слова" (підручник К.І.Пономарьової, 2 клас НУШ) і презентація до нього допоможуть вчителеві легко і цікаво провести урок.
Перегляд файлу

 

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «БАБАЇВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ІМЕНІ  ГЕРОЯ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ ПОТАПЕНКА П.О. ВИСОЧАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ  ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(урок української мови в 2 класі)

 

 

 

                                                       

 

                                                        Підготувала вчитель початкових класів

                                                        КЗ «БАБАЇВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ»

                                                        Каленик Надія Григорівна

 

2021

 

Мета: 

 формування предметних компетентностей: ознайомити учнів зі службовими словами; навчати впізнавати службові слова в реченні, пов'язувати між собою слова за допомогою службових слів; розвивати спостережливість, увагу; виховувати бажання вчитися;

 формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: формувати здатність доводити роботу до кінця;

здоров'язбережувальної: учити дотримання норм гігієни читання і письма.

        

Обладнання: презентація до уроку, картки для гри «Хто швидше», малюнок Весни, конверти із завданнями для роботи в групі, сюжетні малюнки, малюнки весняних квіток, картки з малюнками квіток  для рефлексії.

 

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 

Освітні галузі: мовно-літературна, природнича, соціальна і здоров'язбережувальна.

 

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

     1. Організація класу

    Створення позитивного емоційного настрою уроку.

Всі почули вже дзвінок.

Він покликав на урок,

Кожен з нас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчатка,

А за ними — і хлоп'ятка.

 

  • Якщо ви хочете бути добрими і розумними, погладьте сусіда по голівці.
  • Якщо ви хочете допомагати один одному, простягніть руку товаришу.
  • Якщо ви хочете бути працелюбними, підніміть рученята вгору.
  • Якщо ви хочете бути веселими, здоровими, поплескайте в долоньки

C:\Users\Admin\Desktop\картинки к уроку\83242393_117895156408470_6284268209021386752_o.jpg  2. Розгадування ребуса  Слайд 2

  До нас сьогодні завітала гостя. Відгадайте, хто це?

C:\Users\Admin\Desktop\wooden-boat-22658274.png

 

 

 

На моніторі – малюнок Весни Слайд 3

 

   3. Каліграфічна хвилинка Слайд 4

     Вв вв весна

    - Аналіз слова «весна» (Кількість букв, звуків, складів)

   - Складання і запис речень

4. Актуалізація опорних знань. Групова робота.

Об’єднання дітей у 3 групи, повторення правил роботи в групі Слайд 5

І група (проліски) - розподіл частин мови за темою «Погода»

D:\диск е\НАДЕЖДА\для презентаций\вставки растения\цветы\depositphotos_97981282-stock-illustration-spring-flower-snowdrop.png    C:\Users\Admin\Desktop\Службові слова 2 клас\Службові слова 2 клас\картки для групової роботи\1.png

ІІ група (підсніжники) -  розподіл частин мови за темою «Школа»

D:\диск е\НАДЕЖДА\для презентаций\вставки растения\цветы 1\Snowdrops_Transparent_PNG_Clip_Art_Image.png    C:\Users\Admin\Desktop\Службові слова 2 клас\Службові слова 2 клас\картки для групової роботи\2.png

ІІІ група (фіалки) - розподіл частин мови за темою  «Тварини»

D:\диск е\НАДЕЖДА\для презентаций\вставки растения\трава, куст, мелкие цв\55cca8b27dfd5.png   C:\Users\Admin\Desktop\Службові слова 2 клас\Службові слова 2 клас\картки для групової роботи\3.png

Презентація робіт

Фізхвилинка «Черепаха-аха-аха»  Слайд 6

 

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Ознайомлення з поняттям «службові слова» та їх роллю

 В царстві Граматики в одному будинку жили слова: дивлюся, у, вікно, забіг, за, дерево, яскраве, сонечко, від, понеділка, до четверга,

Жили вони дружно, разом працювали та відпочивали. Слайди 7-8

 Якось для гри їм треба було поділитися на групи. Як ви вважаєте, за якою ознакою вони це зробили? (За питаннями, на які відповідають.)

-  А на які питання відповідають слова, що залишилися? (Вони без питання.)

 Здивувалися спочатку іменники, прикметники та дієслова, а потім вирішили прогнати ці слова, бо вони маленькі і не мають питання.

 Прикро стало маленьким словам, але вони змушені були піти.

 Залишилися іменники, прикметники  та дієслова у будинку самі. Вони продовжували разом працювати та відпочивати. Одного разу слова вирішили пограти у свою улюблену гру – утворювати словосполучення.

Багато слів не змогли утворити словосполучення, чому? (Їм потрібні слова-помічники.)

 Згадали тоді про те, як образили маленькі слова, знайшли їх, вибачилися та повернули у будинок. Які ще словосполучення змогли утворити слова? (Дивлюся у вікно, забіг за дерево, від понеділка до четверга.)

 Бувають великі і малі дерева, великі і малі будинки. Та й інші предмети можна порівняти за величиною, довжиною, шириною і висотою. Як і слова. Не всі слова однакового «зросту» і мають питання.

 Те, що деякі слова малі, ще не означає, що вони якісь нікчеми. Вони використовуються для поєднання великих слів.

Називають ці слова службовими. Без службових слів аж ніяк не обійтись.

- На які питання відповідають службові слова? Для чого вони потрібні?

Отже ви самі склали правило про службові слова с. 105 Слайд 9

2. Робота в парах. Гра «Хто швидше?» (картки) Слайд 10

 Впишіть потрібні за змістом службові слова

Дівчата

квіти … лісі 

прийшли … галявину

розквітли … вікном

побачили … кущиком

Хлопці

      сяє … сонці

      пролетіли … селом

      повернулися … прогулянки

      виріс … дерева

 

 

Молодці , я думаю, що Весна задоволена нашою роботою.

Послухаємо, як  біжить весняний струмок (хвилинка релаксації) Слайд 10

3. Коментоване письмо. Робота за підручником с. 106, вправа 7 Слайд 11

- Весна разом з Читалочкою вирішили нас заплутати і приготували для вас віршик, щоб перевірити, чи уважні наші діти.

  За селом дзюрчить струмок. В небі сонечко зійшло. Півень вистрибнув на пліт. Бджола сіла на квітку.

- Підкреслити службові слова.

4. Пояснення домашнього завдання с. 105 вправа 5 (схоже завдання) Слайди 12-13

C:\Users\Admin\Desktop\картинки к уроку\0_106818_b8e69ac9_orig.png5. Розвиток мовлення. Робота за малюнком Слайд 14

— Складемо речення за малюнком, використовуючи службові слова.

Діти пішли до лісу. Яскраво світить з неба сонечко. З вирію повертаються перелітні птахи. У річці плавають качки. Біля берега стоїть човен. На галявині ростуть весняні квіти. Зайчик заховався за кущиком.

— Придумайте назву до малюнка.

(Запис під диктовку 2-3 речення)

6. Офтальмологічна хвилинка «Капітошка»

7. Самостійна робота. Робота з деформованими реченнями Слайд 15

Зі слів кожного рядка скласти і записати  речення. Підкреслити службові слова.

Зранку, на, блищала, травичці, роса. Біля, учні, школи, посадили, квіти.

8. Додаткове завдання. Гра «Чарівники» Слайд 16

Пропоную вам побувати у ролі чарівників. Ваше завдання: перетворити сполучення слів так, щоб у них з'явились службові слова.

Травневий дощ, мильні бульбашки, святковий одяг.

(Дощі у травні, бульбашки з мила, одяг для свята.)

 

C:\Users\Admin\Desktop\открытый урок\1с.pngІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

1. Бесіда

— Про що дізналися сьогодні на уроці?

— На які питання відповідають? Яка їх роль?

  Назвати тільки службові слова  Слайд 17

 

 

         

 

Діти пішли  до лісу. Вони зупинилися  біля  берези.  На дереві сиділа білка. Вона швидко заховалася  за стовбур.

 

2. Рефлексія

— Оберіть квіточку, що відповідає вашому настрою наприкінці уроку та прикріпіть її біля малюнка Весни. (Нагородження дітей) Слайд 18

  

D:\диск е\НАДЕЖДА\оформление кабинета\настрій\мій настрій яблука\398-3986098_simple-white-daisy-flower-vector-illustration-s.pngD:\диск е\НАДЕЖДА\оформление кабинета\настрій\мій настрій яблука\398-3986098_simple-white-daisy-flower-vector-illustration-sticker-.pngD:\диск е\НАДЕЖДА\оформление кабинета\настрій\мій настрій яблука\398-3986098_simple-white-daisy-flower-vector-illustration-sticker-sunf.pngD:\диск е\НАДЕЖДА\оформление кабинета\настрій\мій настрій яблука\398-3986098_simple-white-daisy-flower-vector-illustration-sticker-sunflo.png

 

docx
Додано
25 березня 2021
Переглядів
3534
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку