Урок проводився у рамках ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року - 2018". Фінальний епап проводився у два дні 6 - 7 лютого на базі ЗОШ №4 м. Кропивницький. Першого дня складали та захищали навчальний проект за темою визначеною шляхом жеребкування, а на другий день проведення уроку визначеного класу та модуля теж шляхом жеребкування.
уроку фізичної культури
для учнів 4 – А класу ЗОШ № 4
м. Кропивницький
Тема: Вправи для формування культури рухів з елементами гімнастики.
Мета: забезпечення диференційованого підходу до учнів з урахуванням стану їхнього здоров’я, статі, рівня фізичного розвитку та підготовленості.
Завдання:
Дата проведення: 07.02.2018.
Місце проведення: спортивний зал.
Обладнання та інвентар : свисток, годинник, гімнастичні мати, м’ячики тенісні, гімнастичні палиці або скакалки, кеглі.
Конспект склав: Зайченко Сергій Іванович, вчитель фізичної культури, Новопразького навчально-виховного комплексу, Олександрійського району
Хід заняття:
№ з/п |
Зміст уроку |
Дозування
|
Організаційно-методичні вказівки |
|
І. Підготовча частина 8-10хвилин |
||||
1 |
Організуючі вправи: |
3-5 хв. |
Фронтальний метод |
|
|
Вхід до спортивної зали. |
15-20 сек. |
В колоні по одному
В одну шеренгу
|
|
Шикування. Привітання. Рапорт. Повідомлення завдань уроку. |
1,5 хв. |
|||
Інструктаж з безпечної поведінки на уроці. Вимірювання ЧСС |
0,5-1 хв. за 10 сек. |
|||
2 |
ТМЗ. Роль фізичних вправ, спрямованих на формування правильної постави, характеристика послідовності їх виконання та запобіганні плоскостопості. |
1 хв. |
|
|
3. |
Стройові вправи (повороти на місці) |
15-20сек. |
Руки прижаті, поворот: звернути увагу на постановку ступні - п’ятка-носок |
|
4. |
Вправи для корекції постави та плоскостопості: |
1-1, 5 хв. |
В колоні по одному |
|
|
8-10 м |
Руки на пояс, спину тримати рівно, лопатки звести |
||
|
8-10 м |
Руки всторони, спину тримати рівно, голову припідняти вгору, носок натягнутий вниз |
||
|
8-10 м |
З п’ятки на носок, руки вверх піднятись на носки |
||
|
|
8-10 м |
Спину тримати рівно, руки на колінних суглобах |
|
5 |
Біг : |
1-1,5 хв. |
В колоні по одному |
|
|
|
15-20 м. |
Дистанція 2 кроки |
|
|
|
8-10 м |
Ноги прямі |
|
|
8-10 м |
Коліно піднімати до рівня поясу, носочок вниз |
||
|
8-10 м |
Руки на поясі |
||
|
Перешикування з колони по одному в дві, три шеренги |
15-20 сек. |
За розподілом |
|
6. |
ЗРВ з гімнастичними палицями на місці. |
|
Фронтальний метод |
|
|
3-4 теж саме. |
6-8 разів |
Дивитись вгору |
|
4. В.п. |
5-7 р. |
Дихання довільне. |
||
3. Поворот тулуба вправо-вдих. 4. В.п. видих |
3-4 рази у кожну сторону. |
Лікті всторони |
||
3-4 теж саме. |
3-4 рази у кожну сторону. |
Спину тримати рівно |
||
4. В.п. |
3-4 рази у кожну сторону |
Дихання довільне. |
||
3-4 теж саме |
|
|
||
3. Стрибок ноги нарізно - палицю до грудей. 4. Стрибок ноги разом, палицю вниз. |
15-20 стрибків |
Дихання вільне. |
||
3. Голову вгору, палицю вгору - вдих. |
6-8 разів. |
На носочки вгору |
||
ІІ. Основна частина 25 – 27 хвилин. |
||||
7. |
Підготовчі вправи для перекиду вперед: |
|
|
|
|
6-8 разів |
Звернути увагу на групування |
||
|
6-8 разів |
Звернути увагу на групування |
||
8. |
Перекид вперед на похилій площині |
2-3 рази |
Відштовхування руками, групування, доторкнутися потилицею гімнастичного мату |
|
9. |
|
1 хв |
1. 2. 3. 4.
5. З упору присівши, нахил вперед, підборіддя прижати до грудей, одночасним поштовхом ніг і рук виконати перекид вперед в групуванні |
|
10. |
Акробатична комбінація : |
3-4 рази |
|
|
|
|
1-2 рази |
Опорна нога пряма в колінному суглобі, руки всторони |
|
|
1-2 рази |
Групування, руки вперед |
||
|
1-2 рази |
Звернути увагу на групування, руки на поясницю |
||
|
1-2 рази |
Носочки вперед |
||
|
1-2 рази |
З положення лежачи, п’ятки не відривати від підлоги, показ кращим учнем. |
||
|
1-2 рази |
Руки прямі |
||
|
1-2 рази |
Стрибок вгору, ноги нарізно руки вгору. |
||
11. |
Рухлива гра: «Гімнастичні фігури»
|
3-4 рази |
За командою вчителя починається гра. Учні виконують статичне положення будь-якого гімнастичного елементу, який вони можуть виконати самостійно із страхуванням. За цей час ведучий обирає вправу учня елемент вправу якої він хоче повторити. Перемагає учень, елемент якого ніхто не може повторити. |
|
ІІІ. Заключна частина 3-5 хвилин. |
||||
12 |
Шикування |
15 сек. |
В шеренгу |
|
13 |
Ходьба, повільний біг, ходьба |
20- 30 м |
В колоні по одному |
|
|
Вправи для відновлення дихання в русі. |
30 сек. |
Ходьба: руки вгору через сторони – вдих, руки вниз – видих. М’язи розслаблені Підйом на носки максимальний, видих повний |
|
14 |
Вправи на увагу
|
1-2 хв. |
В.п. руки на колінних суглобах, плескаємо долонями по колінних суглобах на запитання «Що літає» учні - піднімають руки всторони (літак, гелікоптер, птахи); «Що ходить?»- крок на місці (людина, спортсмен, горобець). Якщо учні виконують вправу на слово яке не відповідає завданню – робить крок вперед. |
|
15 |
Шикування |
10-15 сек. |
В одну шеренгу. |
|
16 |
Підведення підсумків уроку. |
1-1,5 |
Відмітити учнів, які найкраще виконували вправи. |
|
17 |
Вихід зі спортивного залу. |
10-15 сек. |
Організований вихід учнів із спортивного залу. |
|